Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer Predator Helios 500: herní dělo s až Core i9+

24.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Acer představil velmi výkonný herní notebook Predator Helios 500, který ve svém čtyřkilogramovém těle ukrývá přetaktovatelný procesor Core i9+ nebo grafiku GTX 1070. Do nezvyklé zlatobílé barvy se převlékl model Predator Helios 300.
V posledních letech se stalo tradicí, že Acer během své květnové tiskovky představí také nové herní produkty. Letošní rok nebyl výjimkou, přičemž největší pozornost si v této kategorii zaslouží Predator Helios 500. Nový herní notebook byl navržen s důrazem na výkon, zatímco v pozadí zůstala tloušťka, hmotnost nebo cena. O výkon nejvyšší konfigurace se stará šestijádrový procesor Intel Core i9-8950HK osmé generace na architektuře Coffee Lake, který je doplněn o 64GB operační paměť DDR4 rozdělenou do čtyř slotů. Perfektní grafický výkon zajišťuje karta Nvidia GeForce GTX 1070, která je stejně jako procesor přetaktovatelná.
 
 
Přehřátí zabraňuje systém chlazení Acer Dual AeroBlade 3D, který k dovádění horkého vzduchu od komponentů využívá celokovové ventilátory s vylepšeným výkonem. Všechny důležité životní funkce notebooku může uživatel sledovat a ovládat prostřednictvím předinstalovaného softwaru Acer PredatorSense. Jako úložiště slouží až 1TB SSD a 2TB HDD, volitelně je potom k dispozici paměť Intel Optane. Hry se zobrazí na 17,3" displeji s rozlišením Full HD nebo Ultra HD, který podporuje obnovovací frekvenci 144 Hz a technologii Nvidia G-Sync pro obraz bez trhání. Po stránce zvukové jsou připraveny dva reproduktory a subwoofer, softwarové vylepšení potom zajišťují technologie Acer TrueHarmony a Waves MAXXAudio.

 
Při hraní je samozřejmě důležitá také bezproblémová konektivita, proto je připraveno Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, dva porty Thunderbolt 3, trojice USB Type-A, DisplayPort 1.4, HDMI 2.0 a Gigabit Ethernet. To vše je spolu s 74Wh baterií zabaleno do těla o rozměrech 428 x 298 x 39 mm a hmotnosti 4 kg. Acer Predator Helios 500 se začne na evropských trzích prodávat v polovině června za 1 899 eur, v přepočtu 49 000 Kč.

 

Acer Predator Helios 300 ve speciální bílozlaté verzi

 
Herní notebooky máme obvykle spojeny s tmavými odstíny, které jsou často doplněny o barevné kontrastní prvky. Acer Predator Helios 300 Special Edition jde ovšem proti proudu a nabízí šasi v elegantní kombinaci bílé a zlaté barvy. Novinka vychází ze standardního loňského modelu Predator Helios 300, ale nabízí 15,6" Full HD displej s vyšší obnovovací frekvencí 144 Hz a modernější procesor Intel Core i7 osmé generace (s největší pravděpodobností šestijádro i7-8750H). K dalším výraznějším změnám ve výbavě nedošlo, zůstala tedy rovněž grafická karta Nvidia GeForce GTX 1060.
 
 
Acer Predator Helios 300 Special Edition se začne prodávat brzy za 1 599 eur, tedy více než 41 000 Kč. K dispozici bude pouze limitovaný počet kusů, už letos v září bude výroba této speciální edice zase ukončena.


reklama