Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer Chromebook 11 v novém: levný a s desetihodinovou výdrží

7.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Acer je aktuálně jediný výrobce, který své chromebooky nabízí také na českém trhu. Podívat by se k nám tedy mohla také nová generace Chromebooku 11, malého a levného modelu s pasivně chlazeným procesorem.
Notebooky s Chrome OS nabízí řada výrobců, ale na český trh se dostane málokterý model. Výjimkou je Acer, jehož chromebooky lze bez problémů sehnat také v tuzemských obchodech. To by mohlo platit i pro nejnovější Acer Chromebook 11, který byl po boku nejtenčího notebooku Swift 7 nebo herního Nitro 5 odhalen před lasvegaským veletrhem CES 2018. I poslední Chromebook 11 si ponechává odolnou konstrukci z plastu a dostupný bude opět také v líbivém modrém provedení, které můžeme vidět na obrázcích. 11,6" IPS displej si ponechal rozlišení 1366 x 768 pixelů, za příplatek je možné přidat dotykové ovládání.
 
 
V útrobách notebooku nalezneme některý z procesorů Apollo Lake, a to dvoujádrový Intel Celeron N3350 nebo čtyřjádrový Celeron N3450. Oba jsou pasivně chlazené, takže nevyžadují ventilátor, což se pozitivně projeví bezhlučností počítače. Operační paměť má velikost jen 4 GB, v případě interního úložiště eMMC je potom na výběr z 16GB a 32GB varianty. V případě baterie výrobce slibuje až desetihodinovou výdrž při běžném používání, reálná hodnota však nejspíš bude o něco nižší. K napájení notebooku je možné využít jeden ze dvou portů USB Type-C. Kromě nich je novinka osazena dalšími dvěma tradičními porty USB 3.0 a slotem na micro SD karty, bezdrátovou konektivitu potom zajišťuje dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac (včetně 2x2 MIMO) a Bluetooth 4.2.
 
 
Dále jsou k dispozici stereo reproduktory a webkamera, která zvládne nahrávat obsah s vysokým dynamickým rozsahem (HDR). Nový Acer Chromebook 11 měří v pase jen 18,15 mm a váží 1,1 kg, jedná se tedy o vhodného společníka při cestování. Chrome OS od Googlu je rychlá a bezpečná platforma pro přístup k internetovému prohlížeči, e-mailům, dokumentům či videí, ve srovnání s Windows 10 jsou však funkce v mnoha ohledech přece jen omezené. Acer Chromebook 11 však (stejně jako všechny nové chromebooky) podporuje také aplikace z Google Play Store, které jsou určeny pro Android.
 
 

Cena a dostupnost

 
Acer Chromebook 11 (CB311-8HT/CB311-8H) zamíří na evropské trhy v březnu za cenu od 249 eur, v přepočtu méně než 6 400 Kč.
 
Zdroj: Tisková zpráva


reklama