Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ABB instaluje rychlonabíječky, za 8 minut nabijí 200 km

26.4.2018, Milan Šurkala, aktualita
Pokud s elektromobilem vyrazíte na dlouhou cestu, jistě vás bude zajímat rychlonabíjení. Společnost ABB představila nabíječky Terra High Power, které jsou za 8 minut schopny nabít energii na 200 km jízdy a už je instaluje po světě.
Všichni víme, že elektromobilita má stále spoustu problémů a v podstatě všechny souvisí s bateriemi. Ty jsou velké, těžké, mají malou kapacitu, jsou neekologické, drahé a pomalu se nabíjí. Poslední problém se snaží řešit nové rychlonabíječky Terra High Power společnosti ABB, které jsou schopné nabíjet s výkonem až 350 kW. To by dle výrobce mělo po 8minutovém nabíjení dodat energii na ujetí více než 200 km, nicméně u některých elektromobilů to může být i více a dalo by se počítat i s čísly přes 250 km.
 
ABB Terra High Power
 
klikněte pro zvětšení
 
Ani to sice není tak rychlé jako natankování benzinu nebo nafty, nicméně přiznejme si to, po pár stovkách kilometrů jízdy se člověk obvykle zastaví na delší přestávku než jen na záchod. A to pak s takovou nabíječkou snadno "natankuje" elektřinu na několik dalších stovek kilometrů. Problém je v tom, že elektromobily, které by podporovaly tak rychlé nabíjení, dnes v podstatě ještě nejsou v prodeji a stane se tak až v budoucnu (dnes se končí někde lehce nad hranicí 100 kW). Tyto 350kW nabíječky jsou součástí nedávno představeného projektu elektrifikace USA společností Electrify America.
 
Zdroj: abb.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama