www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

4GB RAM v Nexusu 5X? Pro čínské opraváře žádný problém

4GB RAM v Nexusu 5X? Pro čínské opraváře žádný problém
, , aktualita
Zatímco různé softwarové úpravy smartphonů nejsou žádnou zvláštností, s hardwarovými vylepšeními se setkáváme jen zřídka. Přesto by údajně neměl být větší problém upgradovat operační paměť Nexusu 5X ze 2 GB na 4 GB.
K oblíbeným
reklama
Jeden z uživatelů známého fóra XDA Developers, kde se sdružují především různí mobilní vývojáři a kutilové, nedávno vylepšil parametry svého telefonu Nexus 5X. Servisní středisko značky LG v Hong Kongu mu odmítlo opravit problém s neustálými restarty zařízení, které se tak kvůli tzv. bootlopingu stalo nepoužitelné. Majitel smartphonu s přezdívkou Cathair2906 se proto rozhodl oslovit jeden čínský servis, který mu měl provést výměnu procesoru. Kromě této nezbytné opravy mu ovšem byla nabídnuta také možnost upgradu operační paměti. Modul s RAM je totiž součástí čipsetu, a tak by stejně musel být vyměněn.

Uživatel s touto možností souhlasil, spolu s výměnou procesoru (Qualcomm Snapdragon 801) tak jeho Nexus 5X dostal 4GB paměť namísto původní 2GB. Za servis údajně zaplatil v přepočtu asi 1 500 Kč a po opravě je jeho telefon nejen plně funkční, ale prý také znatelně rychlejší, což se nejvíce projevuje u aplikace fotoaparátu. Existenci Nexusu 5X potom dokazuje několika screenshoty z přímo z uživatelského rozhraní telefonu i aplikace CPU-Z. Upgradem operační paměti údajně nedošlo ani k problémům s aktualizacemi, majitel tak už bez problémů aktualizoval na Android 7.1.1 Nougat.

V diskuzích se potom objevily informace, že podobné upgrady hardwaru nejsou v Číně ničím zase tolik výjimečným, jen se o nich příliš nemluví. V loňském roce se rovněž na fóru XDA Developers objevilo téma o zvětšení interního úložiště na Nexusu 5. Uživatel vystupující pod přezdívkou KApetz2 byl nespokojen s 32GB prostorem, který navíc v případě Nexusů nemůže být rozšířen, neboť chybí slot na micro SD karty. Rozhodl se proto na internetu zakoupit 64GB eMMC čip a vyměnil jej na desce za původní 32GB. Tak snadné to však nebylo, protože operační systém potřebuje informaci, kolik má k dispozici paměti. Za pomocí komunity se mu podařilo vyřešit tento softwarový zádrhel a vytvořil tak asi první 64GB Nexus 5 na světě.

Možná se v budoucnu budeme s podobnými hardwarovými vylepšeními u smartphonů setkávat častěji, uživatelé by tak mohli vdechnout nový život již zastarávajícím kouskům.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala