www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

4GB RAM v Nexusu 5X? Pro čínské opraváře žádný problém

4GB RAM v Nexusu 5X? Pro čínské opraváře žádný problém
, , aktualita
Zatímco různé softwarové úpravy smartphonů nejsou žádnou zvláštností, s hardwarovými vylepšeními se setkáváme jen zřídka. Přesto by údajně neměl být větší problém upgradovat operační paměť Nexusu 5X ze 2 GB na 4 GB.
K oblíbeným
reklama
Jeden z uživatelů známého fóra XDA Developers, kde se sdružují především různí mobilní vývojáři a kutilové, nedávno vylepšil parametry svého telefonu Nexus 5X. Servisní středisko značky LG v Hong Kongu mu odmítlo opravit problém s neustálými restarty zařízení, které se tak kvůli tzv. bootlopingu stalo nepoužitelné. Majitel smartphonu s přezdívkou Cathair2906 se proto rozhodl oslovit jeden čínský servis, který mu měl provést výměnu procesoru. Kromě této nezbytné opravy mu ovšem byla nabídnuta také možnost upgradu operační paměti. Modul s RAM je totiž součástí čipsetu, a tak by stejně musel být vyměněn.

Uživatel s touto možností souhlasil, spolu s výměnou procesoru (Qualcomm Snapdragon 801) tak jeho Nexus 5X dostal 4GB paměť namísto původní 2GB. Za servis údajně zaplatil v přepočtu asi 1 500 Kč a po opravě je jeho telefon nejen plně funkční, ale prý také znatelně rychlejší, což se nejvíce projevuje u aplikace fotoaparátu. Existenci Nexusu 5X potom dokazuje několika screenshoty z přímo z uživatelského rozhraní telefonu i aplikace CPU-Z. Upgradem operační paměti údajně nedošlo ani k problémům s aktualizacemi, majitel tak už bez problémů aktualizoval na Android 7.1.1 Nougat.

V diskuzích se potom objevily informace, že podobné upgrady hardwaru nejsou v Číně ničím zase tolik výjimečným, jen se o nich příliš nemluví. V loňském roce se rovněž na fóru XDA Developers objevilo téma o zvětšení interního úložiště na Nexusu 5. Uživatel vystupující pod přezdívkou KApetz2 byl nespokojen s 32GB prostorem, který navíc v případě Nexusů nemůže být rozšířen, neboť chybí slot na micro SD karty. Rozhodl se proto na internetu zakoupit 64GB eMMC čip a vyměnil jej na desce za původní 32GB. Tak snadné to však nebylo, protože operační systém potřebuje informaci, kolik má k dispozici paměti. Za pomocí komunity se mu podařilo vyřešit tento softwarový zádrhel a vytvořil tak asi první 64GB Nexus 5 na světě.

Možná se v budoucnu budeme s podobnými hardwarovými vylepšeními u smartphonů setkávat častěji, uživatelé by tak mohli vdechnout nový život již zastarávajícím kouskům.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama
Nejnovější články
Apple vysvětluje zapínání GPS u iPhonu 11, i když je zakázána Apple vysvětluje zapínání GPS u iPhonu 11, i když je zakázána
U nových smartphonů iPhone 11 a 11 Pro se objevila na první pohled zvláštní věc, kdy vypnutí GPS pro všechny aplikace i nadále spouštělo GPS modul, což vyvolalo obavy o soukromí. Apple ale vysvětluje, že nejde o žádný problém.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 865 zvládne 8K video Qualcomm Snapdragon 865 zvládne 8K video
Jak Qualcomm slíbil, tak i učinil, a zveřejnil další detaily o svém novém mobilním procesoru Snapdragon 865. Ten má zvládat video v 8K rozlišení, slibuje i 4K HDR a neomezené slow-motion video při 960 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Hyper s vyskakovací selfie kamerkou Motorola One Hyper s vyskakovací selfie kamerkou
Motorola přichází s dalším novým telefonem řady One. Jde o One Hyper, který se vyznačuje vyskakovací selfie kamerkou. Má 6,5" displej s 90% pokrytím přední strany i podporu velmi rychlého 45W nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ford využije kávový odpad z McDonald’s k výrobě plastů Ford využije kávový odpad z McDonald’s k výrobě plastů
Ekologie je obrovským tématem a automobilka Ford chce řešit ekologický dopad svých vozů s pomocí fastfoodového řetězce McDonald’s. Ten bude dodávat kávový odpad, s jehož využitím pak bude Ford vyrábět plasty do aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm 3D Sonic Max: velká čtečka otisků prstů pro smartphony Qualcomm 3D Sonic Max: velká čtečka otisků prstů pro smartphony
Další novinkou z dílen společnosti Qualcomm je plošně velká ultrazvuková čtečka otisků prstů 3D Sonic Max. Ta by nyní měla být schopna pobrat rovnou dva otisky najednou. Bude také rychlejší a bezpečnější.
4.12.2019, aktualita, Milan Šurkala