www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google poodkryl některé záhady okolo nových Nexusů

Google poodkryl některé záhady okolo nových Nexusů
, , aktualita
Zástupci Googlu odpověděli na některé dotazy o nedávno představených smartphonech Nexus 5X a 6P nebo tabletu Pixel C. Už tak mimo jiné víme to, proč budou nové Nexusy v Evropě o tolik dražší než v USA nebo z jakého důvodu nepodporují bezdrátové nabíjení.
K oblíbeným
reklama
Ačkoliv už byly nové Nexusy tento týden oficiálně představeny, nezodpovězených otázek týkajících se těchto smartphone snad naopak ještě přibylo. Tým inženýrů z Googlu v čele s Hiroshi Lockheimerem ovšem na některé tyto otázky zodpověděl, a to skrze sociální síť Reddit a její službu Ask Me Anything (AMA). Některé zajímavé odpovědi naleznete níže.

Google kupříkladu objasnil, proč dal nově představeným modelům právě takové názvy. Nexus 5X obsahuje písmeno X v názvu z důvodu, že se jedná o stěžejního zástupce řady Nexus, pro kterou je typické právě písmeno X. Písmeno P v názvu Nexus 6P neznamená „Phablet“, ale „Premium“. Tablet Pixel C zase své písmeno dostal podle anglického „Convertible“, tedy konvertibilní.

Nové Nexusy postrádají podporu bezdrátového nabíjení, které je často považováno za způsob nabíjení budoucnosti, přitom předchozí modely z řady Nexus touto funkcí byly vybaveny. U 5X ani 6P ovšem Google bezdrátové nabíjení nepoužil, a to z důvodu nových portů USB Type-C a podpoře rychlého nabíjení, které bezdrátové nabíjení v mnohém zastíní.

Například Nexus 6P je možné plně nabít (z 1 na 100 %) za pouhých 97 minut, což by při využití současných technologií bezdrátového nabíjení nebylo možné. Port USB Type-C je navíc reverzibilní a díky této „oboustrannosti“ není nutné řešit, jakou stranou do něj zapojíte konektor. Pohodlnosti bezdrátového nabíjení se to sice stále nevyrovná, ale významný krok kupředu to rozhodně je.


LG Nexus 5X a Huawei Nexus 6P

Nexus 5X i 6P využívají stejné zadní fotoaparáty se snímači Sony IMX377 umožňující pořizovat snímky o rozlišení až 12,3 MPx. Ovšem pouze Nexus 6P podporuje některé pokročilé funkce, jako jsou slow-motion videa s 240 snímky za sekundu, dávkové snímání Smartburst nebo elektronická stabilizaci obrazu. Důvodem je použití výkonnějšího procesoru Snapdragon 810, který rovněž obsahuje i lepší GPU.

Máme také potvrzeno, že Nexus 6P používá nejnovější generaci AMOLED displeje od Samsungu. Je tedy dokonce možné, že se jedná o stejný panel jako v případě Galaxy Note 5. Už ne tak pozitivní je informace, že ačkoliv nové Nexusy využívají porty USB Type-C, podporují stále pouze přenosovou rychlost USB 2.0 a nikoliv USB 3.0.

Zástupci Googlu rovněž zareagovali na stížnosti některých uživatelů, který se týkají 2GB RAM a 16GB nebo 32GB interní paměti Nexusu 5X. Důvodem je údajně snaha o kompromis mezi prémiovými funkcemi a dostupností. Dále jsme se také dozvěděli, že smartphony využívají úložiště typu eMMC 5.0 nebo spoléhají na softwarové šifrování, které by ale díky podpoře ze strany procesorů mělo být rychlejší než u Nexusu 6.

Padla rovněž stížnost na vysoké rozdíly mezi prodejními cenami v USA a Evropě. Zástupci Googlu je odůvodňují rozdíly v daních, směnných kurzech, distribučních kanálech a dalších faktorech. A nakonec jeden dotaz týkající se prémiové řady Pixel. Pokud čekáte smartphone Pixel, budete nejspíš zklamání, Google totiž žádné takové plány v tuto chvíli nemá.

Zdroj: Liliputing.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi K30 5G: Snapdragon 765G i 120Hz displej za solidní cenu Redmi K30 5G: Snapdragon 765G i 120Hz displej za solidní cenu
Od společnosti Xiaomi a její podznačky Redmi jsme se dočkali nového smartphonu střední třídy Redmi K30 5G. Ten má 120Hz displej, podporuje 5G připojení a má i 6 fotoaparátů včetně dvou hloubkových senzorů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem
Také letectví chce přecházet na elektrický pohon, pro které ale v nynější podobě není vůbec vhodný zejména kvůli těžkým akumulátorům. Společnost Habrour Air nicméně spouští první komerční lety s elektrickými letadly.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně
Ať se nám to líbí nebo ne, automobily pomalu přechází na model "auto jako služba". Vedle operativního leasingu to začíná být i pravidelné placení za některé funkce vozu. Tesla takto zavádí prémiovou konektivitu.
11.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta
Autopilot ve vozech Tesla má možná další průšvih během posledních pár dnů. Pokud je výpověď řidiče pravdivá, pak autopilot nepoznal odstavené policejní auto a vrazil to přímo do něj. Přední část Tesly je napadrť.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek
Kontroverzní Tesla Cybertruck Elona Muska se opět objevila v reálném provozu. Tentokrát vůz řídil sám Musk na večeři v Malibu. Vyvolal velký zájem veřejnosti, nicméně ještě více zaujal tím, že se mu při výjezdu z parkoviště povedlo převrhnout patník.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala