Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

10GB RAM a absolutně bez rámečků. Vivo chce supersmartphone

30.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Jako bezrámečkový je nyní označován kdejaký smartphone, ale snad každý má viditelné okraje. To by však nemuselo platit pro chystané Vivo Xplay 7, u kterého je navíc očekáván Snapdragon 845 a 10GB RAM.
Připadá vám 8GB RAM ve smartphonech jako zbytečnost? To se možná budete divit spekulaci, že je v případě první model s 10GB RAM. Jeho název zní Vivo Xplay 7 a kromě rekordní porce operační paměti by měl mít v rukávu ještě několik trumfů. Při pohledu na uniklé rendery si můžete všimnout, že displej zabírá prakticky celou přední stranu. Dokonce chybí i výřez, kterým disponuje například iPhone X. Fotoaparát spolu s dalším senzorem však telefonu nechybí, displej se však nachází okolo něj. Vidět není ani telefonní reproduktor, ale jak už dříve ukázalo Xiaomi, tento prvek lze schovat pod displej. V displeji je ukrytá také čtečka otisků prstů, kromě ní by měl telefon umět rozpoznávat obličej.
 
 
Vivo Xplay 7 by mělo dále disponovat procesorem Qualcomm Snapdragon 845, 256GB až 512GB interním úložištěm a duálním zadním fotoaparátem se čtyřnásobným bezztrátovým zoomem. Možná to celé zní až příliš dobře na to, aby to bylo pravda. Proto bychom měli výše uvedené informace brát s rezervou, především design přední strany by nemusel být u finálního modelu až tak revoluční. Na druhou stranu však Vivo, jedna z nejúspěšnějších čínských značek na domácím trhu, dokázal překvapit několika prvenstvími. Nedávno to byla čtečka otisků prstů v displeji, v minulosti třeba 6GB RAM či duální přední fotoaparát.
 


reklama