www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Známe termíny aktualizací všech Xperií na Android 7.0 Nougat

Známe termíny aktualizací všech Xperií na Android 7.0 Nougat
, , aktualita
Sony sice zveřejnilo seznam zařízení, pro které chystá vydat Android 7.0 Nougat už minulý měsíc, ale dosud nebyly známy termíny. Až teď jsme se „polooficiální“ cestou dozvěděli, kdy se aktualizace dočká oněch deset smartphonů a jeden tablet.reklama
Sony minulý měsíc velmi rychle zareagovalo na vydání Androidu 7.0 Nougat, když hned druhý den zveřejnilo seznam zařízení, pro které plánuje aktualizaci na tuto novou verzi systému. Jednalo se o celkem devět modelů, ke kterým nedlouhou poté přibyly dvě novinky představené na veletrhu IFA 2016 – Xperia XZ a Xperia X Compact. Tady je tedy výsledný a dost možná konečný seznam:
 • Sony Xperia Z3+
 • Sony Xperia Z4 Tablet
 • Sony Xperia Z5
 • Sony Xperia Z5 Compact
 • Sony Xperia Z5 Premium
 • Sony Xperia X
 • Sony Xperia XA
 • Sony Xperia XA Ultra
 • Sony Xperia X Performance
 • Sony Xperia X Compact
 • Sony Xperia XZ

To jsou všechno oficiální informace, které už pár týdnů známe. Teď k tomu novému, na co se mnozí dlouho ptali – kdy dojde k vydání aktualizací pro jednotlivé modely? Zdrojem nám tentokrát byl snímek prezentace, kterou použilo slovenské zastoupení Sony během představování Xperie XZ a X Compact slovenským novinářům. Onen snímek totiž obsahoval alespoň přibližné termíny, většinou s přesností měsíců, kdy je plánována distribuce pro všechny výše uvedené Xperie. Nejprve by se celkem logicky měly dočkat nejvyšší modely Xperia X Perfomance a Xperia XZ, a to nejspíš během října. V listopadu je podle všeho bude následovat Xperia X a Xperia X Compact.

Během třetí fáze aktualizací, která by měla proběhnout v prosinci, se dostane na Xperie X5 (včetně variant Premium a Compact), Xperii Z3+ a Xperii Z4 Tablet. Majitelé Xperií XA a XA Ultra si potom budou muset počkat až do začátku roku 2017. Nutno ovšem podotknout, že se jedná jen o plánované termíny, které samozřejmě nemusí vyjít – vždy se může během vývoje systému něco pokazit. Možná právě proto Sony raději takové informace nezveřejňuje oficiální cestou, aby pak nebyl pod palbou stížností, že aktualizace pro daný telefon měla vyjít tento měsíc, ale zpozdila se. Kritiku už si ale japonský výrobce stejně vyslechl, a to za absenci některých smartphonů v seznamu, nejčastěji se v takovém kontextu hovoří o Xperii Z3 představené v září 2014.

Zdroj: Xperiablog.net
reklama
Nejnovější články
Lenovo Miix 320: levný konvertibilní tablet s Windows 10 Lenovo Miix 320: levný konvertibilní tablet s Windows 10
Do vod cenově dostupných tabletů s připojitelnou klávesnicí a systémem Windows připluje poměrně velká ryba. Miix 320 nabídne oproti předchůdci displej s Full HD rozlišením a reproduktory vylepšené technologií Dolby Advanced Audio.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Nubia N1 Lite: ořezaná novinka poputuje na český trh Nubia N1 Lite: ořezaná novinka poputuje na český trh
ZTE na veletrhu MWC 2017 v tichosti odhalilo telefon Nubia N1 Lite, který má vycházet z již prodávaného modelu Nubia N1. Ve skutečnosti je ovšem jedním z mála společných znaků 5,5“ displej. Zachrání vše alespoň přijatelná cena?
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Samsung Galaxy Book: špičkové tablety s Windows ve dvou velikostech Samsung Galaxy Book: špičkové tablety s Windows ve dvou velikostech
Jednou z novinek Samsungu na veletrhu MWC 2017 je řada tabletů Galaxy Book, která zahrnuje dva modely odlišující se úhlopříčkou displeje i dalšími parametry. Oba modely ovšem spojuje konvertibilní konstrukce, procesor od Intelu a systém Windows 10.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo Tab 4: čtyři univerzální tablety pro děti i pracanty Lenovo Tab 4: čtyři univerzální tablety pro děti i pracanty
Lenovo představilo čtvrtou generací svých cenově dostupných tabletů. K dostání bude s osmi- i desetipalcovým displejem, volitelné příslušenství potom z tabletu udělá ideální stroj pro dětské hry či pracovní nasazení.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Sony Xperia XZ Premium: prvenství ve 4K HDR displeji a Snapdragonu 835 Sony Xperia XZ Premium: prvenství ve 4K HDR displeji a Snapdragonu 835
Hlavní novinkou Sony na veletrhu MWC 2017 je nová vlajková loď Xperia XZ Premium, která se jako první smartphone na světě chlubí 4K HDR displejem. Další prvenství si japonský výrobce odnáší v použití procesoru Snapdragon 835.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik