www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Známe termíny aktualizací všech Xperií na Android 7.0 Nougat

Známe termíny aktualizací všech Xperií na Android 7.0 Nougat
, , aktualita
Sony sice zveřejnilo seznam zařízení, pro které chystá vydat Android 7.0 Nougat už minulý měsíc, ale dosud nebyly známy termíny. Až teď jsme se „polooficiální“ cestou dozvěděli, kdy se aktualizace dočká oněch deset smartphonů a jeden tablet.reklama
Sony minulý měsíc velmi rychle zareagovalo na vydání Androidu 7.0 Nougat, když hned druhý den zveřejnilo seznam zařízení, pro které plánuje aktualizaci na tuto novou verzi systému. Jednalo se o celkem devět modelů, ke kterým nedlouhou poté přibyly dvě novinky představené na veletrhu IFA 2016 – Xperia XZ a Xperia X Compact. Tady je tedy výsledný a dost možná konečný seznam:
 • Sony Xperia Z3+
 • Sony Xperia Z4 Tablet
 • Sony Xperia Z5
 • Sony Xperia Z5 Compact
 • Sony Xperia Z5 Premium
 • Sony Xperia X
 • Sony Xperia XA
 • Sony Xperia XA Ultra
 • Sony Xperia X Performance
 • Sony Xperia X Compact
 • Sony Xperia XZ

To jsou všechno oficiální informace, které už pár týdnů známe. Teď k tomu novému, na co se mnozí dlouho ptali – kdy dojde k vydání aktualizací pro jednotlivé modely? Zdrojem nám tentokrát byl snímek prezentace, kterou použilo slovenské zastoupení Sony během představování Xperie XZ a X Compact slovenským novinářům. Onen snímek totiž obsahoval alespoň přibližné termíny, většinou s přesností měsíců, kdy je plánována distribuce pro všechny výše uvedené Xperie. Nejprve by se celkem logicky měly dočkat nejvyšší modely Xperia X Perfomance a Xperia XZ, a to nejspíš během října. V listopadu je podle všeho bude následovat Xperia X a Xperia X Compact.

Během třetí fáze aktualizací, která by měla proběhnout v prosinci, se dostane na Xperie X5 (včetně variant Premium a Compact), Xperii Z3+ a Xperii Z4 Tablet. Majitelé Xperií XA a XA Ultra si potom budou muset počkat až do začátku roku 2017. Nutno ovšem podotknout, že se jedná jen o plánované termíny, které samozřejmě nemusí vyjít – vždy se může během vývoje systému něco pokazit. Možná právě proto Sony raději takové informace nezveřejňuje oficiální cestou, aby pak nebyl pod palbou stížností, že aktualizace pro daný telefon měla vyjít tento měsíc, ale zpozdila se. Kritiku už si ale japonský výrobce stejně vyslechl, a to za absenci některých smartphonů v seznamu, nejčastěji se v takovém kontextu hovoří o Xperii Z3 představené v září 2014.

Zdroj: Xperiablog.net
reklama
Nejnovější články
Microsoft po dvou letech vylepšil Surface Pro. Změn je docela dost Microsoft po dvou letech vylepšil Surface Pro. Změn je docela dost
Microsoft oznámil nový tablet Surface Pro, který vychází z dva roky starého modelu. Přináší designové změny včetně textilií pokrytou klávesnici, ale také novou výbavu zahrnující sedmou generaci procesorů Intel Core, kvalitnější displej či LTE Advanced.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Nokia 3310 se prodává na českém trhu, smartphony s Androidem budou následovat Nokia 3310 se prodává na českém trhu, smartphony s Androidem budou následovat
Společnost HMD Global tento týden zahájila v České republice prodej dlouho očekávaného telefonu Nokia 3310. V červnu se potom do obchodů dostanou také smartphony Nokia 3, 5 a 6 vybavené Androidem Nougat.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
HP modernizoval své notebooky a tablety. Premiéru měly v Cannes HP modernizoval své notebooky a tablety. Premiéru měly v Cannes
HP si pro představení svých novinek vybralo neobvyklou příležitost, a to filmový festival v Cannes. Zde odhalilo další generace svých stávajících modelů Envy 13, Envy 17, Envy x360 a Spectre x2.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Meizu M5c: konečně s „českými“ LTE pásmy Meizu M5c: konečně s „českými“ LTE pásmy
Meizu představilo nového zástupce nižší třídy. Model M5c není tak přerostlé jako jiné dnešní smartphony a vyznačuje se vyváženou výbavou, která bude řadě uživatelů stačit. Potěšující zprávou je podpora klíčového LTE pásma 20, které je využíváno v Evropě.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Acer uvedl tablet Iconia Tab 10 s Quantum Dot displejem a levný konvertibl Spin 1 Acer uvedl tablet Iconia Tab 10 s Quantum Dot displejem a levný konvertibl Spin 1
Acer začal své novinky tahat z rukávu ještě před začátkem veletrhu Computex 2017. Již tento týden představil dvojici tabletů s unikátními vlastnostmi a operačním systémem Android, nebo dostupný konvertibilní notebook Spin 1 v nové generaci.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik