www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Známe termíny aktualizací všech Xperií na Android 7.0 Nougat

Známe termíny aktualizací všech Xperií na Android 7.0 Nougat
, , aktualita
Sony sice zveřejnilo seznam zařízení, pro které chystá vydat Android 7.0 Nougat už minulý měsíc, ale dosud nebyly známy termíny. Až teď jsme se „polooficiální“ cestou dozvěděli, kdy se aktualizace dočká oněch deset smartphonů a jeden tablet.reklama
Sony minulý měsíc velmi rychle zareagovalo na vydání Androidu 7.0 Nougat, když hned druhý den zveřejnilo seznam zařízení, pro které plánuje aktualizaci na tuto novou verzi systému. Jednalo se o celkem devět modelů, ke kterým nedlouhou poté přibyly dvě novinky představené na veletrhu IFA 2016 – Xperia XZ a Xperia X Compact. Tady je tedy výsledný a dost možná konečný seznam:
 • Sony Xperia Z3+
 • Sony Xperia Z4 Tablet
 • Sony Xperia Z5
 • Sony Xperia Z5 Compact
 • Sony Xperia Z5 Premium
 • Sony Xperia X
 • Sony Xperia XA
 • Sony Xperia XA Ultra
 • Sony Xperia X Performance
 • Sony Xperia X Compact
 • Sony Xperia XZ

To jsou všechno oficiální informace, které už pár týdnů známe. Teď k tomu novému, na co se mnozí dlouho ptali – kdy dojde k vydání aktualizací pro jednotlivé modely? Zdrojem nám tentokrát byl snímek prezentace, kterou použilo slovenské zastoupení Sony během představování Xperie XZ a X Compact slovenským novinářům. Onen snímek totiž obsahoval alespoň přibližné termíny, většinou s přesností měsíců, kdy je plánována distribuce pro všechny výše uvedené Xperie. Nejprve by se celkem logicky měly dočkat nejvyšší modely Xperia X Perfomance a Xperia XZ, a to nejspíš během října. V listopadu je podle všeho bude následovat Xperia X a Xperia X Compact.

Během třetí fáze aktualizací, která by měla proběhnout v prosinci, se dostane na Xperie X5 (včetně variant Premium a Compact), Xperii Z3+ a Xperii Z4 Tablet. Majitelé Xperií XA a XA Ultra si potom budou muset počkat až do začátku roku 2017. Nutno ovšem podotknout, že se jedná jen o plánované termíny, které samozřejmě nemusí vyjít – vždy se může během vývoje systému něco pokazit. Možná právě proto Sony raději takové informace nezveřejňuje oficiální cestou, aby pak nebyl pod palbou stížností, že aktualizace pro daný telefon měla vyjít tento měsíc, ale zpozdila se. Kritiku už si ale japonský výrobce stejně vyslechl, a to za absenci některých smartphonů v seznamu, nejčastěji se v takovém kontextu hovoří o Xperii Z3 představené v září 2014.

Zdroj: Xperiablog.net
reklama
Nejnovější články
Xiaomi Mi 6 nepodporuje LTE frekvenci 800 MHz, u českých operátorů bude mít problém Xiaomi Mi 6 nepodporuje LTE frekvenci 800 MHz, u českých operátorů bude mít problém
Pokukujete po novém Xiaomi Mi 6? Potom byste měli vědět, že nové vlajkové lodi chybí podpora LTE frekvence 800 MHz, která je velmi často používána českými operátory. Nezbývá než doufat, že se na trh dostane „globální verze“ tohoto modelu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Chytrá cyklistická přilba poslouží jako handsfree i hudební přehrávač Chytrá cyklistická přilba poslouží jako handsfree i hudební přehrávač
Na český trh se dostaly chytré helmy Livall, které mohou cyklisté propojit se svým smartphonem a využívat řadu nečekaných vychytávek včetně vysílačky, cyklopočítače, LED osvětlení nebo přivolání pomoci v případě nehody.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě
Výrobní vada týkající se parkovací brzdy donutila automobilku Tesla svolat do servisu desítky tisíc vozů Model S a Model X. Problém se nejspíš týká jen velmi malého počtu automobilů, přesto Tesla nechce podcenit bezpečnost.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů
MasterCard testuje další způsob, jak vylepšit placení v obchodech. Běžnou platební kartu společnost opatřila čtečkou otisků prstů, která bude sloužit k ověření identity namísto číselného kódu PIN.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem
Společnost TP-Link, známá především svými bezdrátovými síťovými produkty, představila na českém trhu řadu chytrých žárovek LB. Uživatel je může ovládat pomocí svého smartphonu, případně digitálního asistenta, jako je Amazon Echo.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik