www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Novinky od Applu mají rekordní velikosti operačních pamětí

Novinky od Applu mají rekordní velikosti operačních pamětí
, , aktualita
2GB RAM bychom podle oficiálně nepotvrzených informací měli najít v nových iPhonech 6s a 6s Plus. Obří tablet iPad Pro by pak měl využívat dokonce rekordní 4GB RAM, což je vůbec nejvíce v historii smartphonů a tabletů od Applu.reklama
Zatímco ostatní výrobci se obvykle velikostí operační paměti svých nových zařízení chlubí už od jejich představení, Apple tuto informaci nemá ve zvyku zveřejňovat a mnohdy se ji tak dozvíme až ve chvíli, kdy přístroj někdo rozebere a dostane se tak k paměťovým modulům.

Důvodem může být odlišná marketingová strategie, která v případě Applu nikdy moc nestavila na závratných parametrech. S tím souvisí i skutečnost, že iPhony či iPady dokážou i s menší RAM vykouzlit plynulé uživatelské rozhraní. Ovšem zdá se, že u modelů představených ve středu použil výrobce dosud rekordní velikost operačních pamětí.

iPhone 6s a iPhone 6s Plus mají údajně 2GB RAM, což je dvojnásobek ve srovnání s předchozí generací iPhonů. O znatelném zvětšení paměti se spekulovalo dlouho před samotným představením nových modelů, včera pak informaci potvrdil jeden z uživatelů sítě Reddit, který má údajně přístup k internímu webu Applu.

I přesto si ovšem na definitivní potvrzení této informace počkejme na chvíli, kdy se iPhony 6s a 6s Plus dostanou k prvním zákazníkům – stát by se tak mělo 25. září. Připomeňme, že výrobce své nové smartphony vybavil 64bitovým čipsetem Apple A9, podrobnosti o počtu jader, jejich taktu či grafickém akcelerátoru ovšem zatím zůstávají zahaleny tajemstvím.

Ještě zajímavější je situace v případě 12,9“ iPadu Pro, který by měl údajně využívat 4GB RAM – to je vůbec nejvíce, co Apple použil v některém svém „iZařízení“. Informaci o velikosti operační paměti zveřejnila na svém webu společnost Adobe, která na tiskové konferenci Applu oznámila nové kreativní aplikace pro iPady.

Ani v tomto případě ovšem nemáme o velikosti RAM zcela jasno, Adobe totiž tuto informaci krátce po zveřejnění ze svých stránek odstranilo. A zatím se můžeme jen dohadovat o tom, zda šlo o chybný údaj nebo vývojářská společnost zveřejnila nedopatřením něco, co podle nařízení Applu neměla zveřejňovat.

Na tiskové konferenci jsme se dozvěděli, že iPad Pro spoléhá na zbrusu nový 64bitový čipset Apple A9X (ani v tomto případě nevíme podrobnosti o tom, co se v čipu ukrývá) a podle výrobce je tablet výkonnější než 90 % přenosných počítačů, použití 4GB RAM by tedy z tohoto pohledu nebylo žádným velkým překvapením.

Zdroj: PhoneArena.com (1, 2)

Apple iPhone 6S 64GB
lze porídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Apple iPhone 6S Plus 64GB
lze porídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Apple iPad Pro Wi-Fi 32GB ML0F2FD/A
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Apple iPad Pro Wi-Fi 128GB ML0R2FD/A
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější mobilní telefony
reklama
Nejnovější články
Super Retro Boy: nezapomenutelný Game Boy je zpět Super Retro Boy: nezapomenutelný Game Boy je zpět
Máte doma v šuplíku schované kazety s hrami pro Game Boy? Možná se vám budou brzy hodin, neboť společnost Retro-Bit se tuto slavnou mobilní herní konzoli rozhodla vrátit zpět k životu. Na trh by se měla brzy dostat její modernější varianta s pár vychytávkami.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Rozšířené realita Google Tango oživuje starověké památky v muzeu Rozšířené realita Google Tango oživuje starověké památky v muzeu
Systém rozšířené reality Google Tango, který se objevil už v několika smartphonech, může nabídnout muzeím a galeriím nové možnosti prezentace svých exponátů. Poprvé byla tato vychytávka využita v Detroitu, kde pomáhá oživovat starověké poklady.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Nokia 6 byla vyprodána během jedné minuty Nokia 6 byla vyprodána během jedné minuty
Nová Nokia 6 s Androidem se tento týden začala prodávat exkluzivně v čínském internetovém obchodě JD.com. První omezený počet smartphonů si zákazníci rozebrali do jedné minuty. Aktualizováno.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Samsung a Android 7.0: jaké modely dostanou aktualizaci v první polovině roku? Samsung a Android 7.0: jaké modely dostanou aktualizaci v první polovině roku?
Samsung před pár dny zahájil aktualizaci prvních smartphonů na Android Nougat. Spolu s tím připomněl nejdůležitější nové funkce a především zveřejnil oficiální seznam svých zařízení, na které se této verze operačního systému dostane v první polovině roku 2017.
19.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Super Mario Run pro Android vyjde v březnu Super Mario Run pro Android vyjde v březnu
Hra Super Mario Run, která na iOS trhá rekordy v počtu stažení, bude možné z Google Play Store stáhnout v březnu. Mezitím se dávejte pozor na malware vydávající se za údajnou beta verzi, který se může šířit internetem. Aktualizováno.
19.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik