www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Novinky od Applu mají rekordní velikosti operačních pamětí

Novinky od Applu mají rekordní velikosti operačních pamětí
, , aktualita
2GB RAM bychom podle oficiálně nepotvrzených informací měli najít v nových iPhonech 6s a 6s Plus. Obří tablet iPad Pro by pak měl využívat dokonce rekordní 4GB RAM, což je vůbec nejvíce v historii smartphonů a tabletů od Applu.reklama
Zatímco ostatní výrobci se obvykle velikostí operační paměti svých nových zařízení chlubí už od jejich představení, Apple tuto informaci nemá ve zvyku zveřejňovat a mnohdy se ji tak dozvíme až ve chvíli, kdy přístroj někdo rozebere a dostane se tak k paměťovým modulům.

Důvodem může být odlišná marketingová strategie, která v případě Applu nikdy moc nestavila na závratných parametrech. S tím souvisí i skutečnost, že iPhony či iPady dokážou i s menší RAM vykouzlit plynulé uživatelské rozhraní. Ovšem zdá se, že u modelů představených ve středu použil výrobce dosud rekordní velikost operačních pamětí.

iPhone 6s a iPhone 6s Plus mají údajně 2GB RAM, což je dvojnásobek ve srovnání s předchozí generací iPhonů. O znatelném zvětšení paměti se spekulovalo dlouho před samotným představením nových modelů, včera pak informaci potvrdil jeden z uživatelů sítě Reddit, který má údajně přístup k internímu webu Applu.

I přesto si ovšem na definitivní potvrzení této informace počkejme na chvíli, kdy se iPhony 6s a 6s Plus dostanou k prvním zákazníkům – stát by se tak mělo 25. září. Připomeňme, že výrobce své nové smartphony vybavil 64bitovým čipsetem Apple A9, podrobnosti o počtu jader, jejich taktu či grafickém akcelerátoru ovšem zatím zůstávají zahaleny tajemstvím.

Ještě zajímavější je situace v případě 12,9“ iPadu Pro, který by měl údajně využívat 4GB RAM – to je vůbec nejvíce, co Apple použil v některém svém „iZařízení“. Informaci o velikosti operační paměti zveřejnila na svém webu společnost Adobe, která na tiskové konferenci Applu oznámila nové kreativní aplikace pro iPady.

Ani v tomto případě ovšem nemáme o velikosti RAM zcela jasno, Adobe totiž tuto informaci krátce po zveřejnění ze svých stránek odstranilo. A zatím se můžeme jen dohadovat o tom, zda šlo o chybný údaj nebo vývojářská společnost zveřejnila nedopatřením něco, co podle nařízení Applu neměla zveřejňovat.

Na tiskové konferenci jsme se dozvěděli, že iPad Pro spoléhá na zbrusu nový 64bitový čipset Apple A9X (ani v tomto případě nevíme podrobnosti o tom, co se v čipu ukrývá) a podle výrobce je tablet výkonnější než 90 % přenosných počítačů, použití 4GB RAM by tedy z tohoto pohledu nebylo žádným velkým překvapením.

Zdroj: PhoneArena.com (1, 2)

Apple iPhone 6S 64GB
lze porídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Apple iPhone 6S Plus 64GB
lze porídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Apple iPad Pro Wi-Fi 32GB ML0F2FD/A
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Apple iPad Pro Wi-Fi 128GB ML0R2FD/A
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

reklama
Nejnovější články
Xiaomi Mi 6 nepodporuje LTE frekvenci 800 MHz, u českých operátorů bude mít problém Xiaomi Mi 6 nepodporuje LTE frekvenci 800 MHz, u českých operátorů bude mít problém
Pokukujete po novém Xiaomi Mi 6? Potom byste měli vědět, že nové vlajkové lodi chybí podpora LTE frekvence 800 MHz, která je velmi často používána českými operátory. Nezbývá než doufat, že se na trh dostane „globální verze“ tohoto modelu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Chytrá cyklistická přilba poslouží jako handsfree i hudební přehrávač Chytrá cyklistická přilba poslouží jako handsfree i hudební přehrávač
Na český trh se dostaly chytré helmy Livall, které mohou cyklisté propojit se svým smartphonem a využívat řadu nečekaných vychytávek včetně vysílačky, cyklopočítače, LED osvětlení nebo přivolání pomoci v případě nehody.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě
Výrobní vada týkající se parkovací brzdy donutila automobilku Tesla svolat do servisu desítky tisíc vozů Model S a Model X. Problém se nejspíš týká jen velmi malého počtu automobilů, přesto Tesla nechce podcenit bezpečnost.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů
MasterCard testuje další způsob, jak vylepšit placení v obchodech. Běžnou platební kartu společnost opatřila čtečkou otisků prstů, která bude sloužit k ověření identity namísto číselného kódu PIN.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem
Společnost TP-Link, známá především svými bezdrátovými síťovými produkty, představila na českém trhu řadu chytrých žárovek LB. Uživatel je může ovládat pomocí svého smartphonu, případně digitálního asistenta, jako je Amazon Echo.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik