www.svetmobilne.cz
>
>

MobSync: synchronizujte adresáře na PC s PDA na svém Pocket PC i Smartphone

, , návod

Při synchronizaci je těžké přesvědčit ActiveSync na jiný než defaultní adresář. Na PC pomůže úprava registrů, na PDA je to už horší. Pro Smarthphone Microsoft tuto možnost sebral úplně. Programů je sice hodně, ale MobSync je zkrátka geniální a navíc freeware.
reklama
Software na synchronizaci souborů hledám už poměrně dlouho. Spoustu sem jich otestoval, ale buď mi nějaká funkce chyběla, nebo byl zbytečně velký a napěchovaný nepotřebnými možnostmi. Díky mé neutuchající snaze jsem narazil na MobSync, který má stránky pouze v Japonštině, ale přesměrovala mě na něj anglická stránka s freewarem.

Program se po spuštění objeví v trayi odkud ho máme možnost otevřít. Ikonka i okno se hodně podobají ActiveSync. V horní části okna je vidět průběh synchronizace v dolní pak jednotlivé joby. Ano chápete správně, můžete si nakonfigurovat několik vlastních úkolů, třeba synchronizaci souborů na SD kartě jako jeden a složku My Documents jako druhý. Každý job pak můžete synchronizovat zvlášť, nebo všechny najednou.Při vytvoření nového Jobu vyplníte jeho jméno, adresář na PC a PDA. Synchronizace pak probíhá včetně jeho podadresářů. Příslušný adresář také můžete nalistovat. Dále vyberete způsob synchronizace - jestli aktualizovat PDA i PC, nebo jen jedno z nich a výjimky, třeba že nesynchronizujeme soubory *.MP3.

Pokud zaškrtnete možnost Periodical check, potom můžete v Options nastavit interval synchronizace, třeba každých pět minut.Za zcela unikátní a hodně přínosnou považuji funkci Deleting Files, kde můžete nastavit, kam se přesunou staré, smazané verze souborů. Vzhledem k tomu, že pokud změníte stejný soubor na PC i na PDA, tak není nabídnut dialog jako v ActiveSync, co je správný údaj, ale skutečně se použije čas poslední úpravy, může vám tato funkce zachránit vytrhané vlasy :-) Navíc i kdyby se vám tahle nepříjemná záležitost stala, můžete si prohlédnout LOG file a velice jednoduše zjistit, co se s soubory vlastně dělo:

[-SessionStart-][ 23.6.2004 17:41:38]
'My Documents','O:\WinCE\Smartphone\My Documents\AiP.txt -->> \IPSM\My Documents\AiP.txt','Success of the copy'
'My Documents','O:\WinCE\Smartphone\My Documents\ListPro.clf -->> \IPSM\My Documents\ListPro.clf','Success of the copy'
'My Documents','O:\WinCE\Smartphone\My Documents\My Wallet.wlt -->> \IPSM\My Documents\My Wallet.wlt','Success of the copy'
[ 23.6.2004 17:41:57] [-SessionEnd-]


Nejpopulárnější mobilní telefony
Nejnovější články
Huawei Honor 7i se v Evropě bude jmenovat ShotX Huawei Honor 7i se v Evropě bude jmenovat ShotX
Pokud jste zaregistrovali Huawei Honor 7i, jistě vás zaujala otočná kamera. Teď se tento přístroj dostává do Evropy, což s sebou přináší i nový název. Jaké jsou jeho evropské ceny a výbava?
Dnes,  aktualita,  Jan Pánek
Zajímavá Nubia X8 se odhaluje na snímcích Zajímavá Nubia X8 se odhaluje na snímcích
Vypadá to, že je před námi představení další vlajkové lodě. Tentokrát se jedná o Nubii, luxusní značku společnosti ZTE. Kromě podoby se objevují i informace o tom, kdy bychom se tohoto zajímavého zařízení mohli dočkat.
Dnes,  aktualita,  Jan Pánek
Dočkáme se aplikací z Windows na Androidu? Dočkáme se aplikací z Windows na Androidu?
Taky jste si někdy řekli, že vám na androidním přístroji chybí oblíbená aplikace z desktopu na Windows? Nejspíše se dočkáme řešení v podobě aplikace CrossOver, nejde ale jen o virtualizaci celého systému.
Dnes,  aktualita,  Jan Pánek
Surface Book v tabletovém módu má výdrž jen 4 hodiny Surface Book v tabletovém módu má výdrž jen 4 hodiny
Na tiskové konferenci Microsoftu jsme se před týdnem dočkali představení několika zařízení. Mezi nimi vynikal Surface Book, který se chlubil 12hodinovou výdrží, to se ale netýká tabletového módu - proč?
Dnes,  aktualita,  Jan Pánek
Pepsi: od limonád ke smartphonům? Pepsi: od limonád ke smartphonům?
Výrobce nápojů Pepsi potvrdil agentuře Reuters, že v Číně brzy představí svůj vlastní smartphone. Mělo by se jednat o phablet střední třídy, který se ovšem až na logo nijak neliší od běžné čínské produkce.
Dnes,  aktualita,  Jáchym Šlik