www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Jak fotí Huawei P10? Podle DxOMark patří ke špičce mezi fotomobily

Jak fotí Huawei P10? Podle DxOMark patří ke špičce mezi fotomobily
, , aktualita
Mezi hlavní chlouby nového Huawei P10 patří opět duální zadní fotoaparát s logem Leica. Ve „fotografickém benchmarku“ získal telefon jedno z nejlepších hodnocení a dopadl znatelně lépe než loňský Huawei P9.reklama
Do testu DxOMark, který hodnotí kvalitu zrcadlovek, kompaktů i fotoaparátů ve smartphonech, se dostal teprve před pár týdny představený Huawei P10. Jedná se o další smartphone disponující duálním zadním fotoaparátem, přičemž v této oblasti patří čínský výrobce k průkopníkům – nejen, že ji začal jako jeden z prvních používat, ale také ji dostává i do cenově dostupných telefonů typu Honor 6X. V Huawei P10 bychom ovšem měli najít nejpokročilejší technologie, která kombinuje 12MPx barevný a 20MPx monochromatický snímač. První jmenovaný navíc dostal optickou stabilizaci obrazu.

I tentokrát na těle smartphonu nalezneme logo společnosti Leica, které u Huawei P9 (v DxOMark získal 80 bodů) v loňském roce vzbudilo kontroverzní reakce. Bylo totiž zjištěno, že Leica nevyráběla optiku, ale jen se určitým způsobem podílela na vývoji. V případě Huawei P10 to nejspíš bude podobné. Novinka získala v DxOMark jedno z nejlepších hodnocení mezi fotomobily – 87 bodů. Lépe už dopadl jen Google Pixel (89 bodů) s trojicí HTC 10, Samsung Galaxy S7 Edge a Sony Xperia X Perfomance (87 bodů).

Huawei P10 si vysloužil výtečné hodnocení především v kategorii fotografií, zatímco v případě videa už bylo hodnocení o trochu horší. Přesto DxOMark ohodnotil novinku jako jeden z nejlepších fotomobilů. Líbila se především expozice, barevné podání včetně vyvážení bílé a přesné detaily, které znamenají vysokou ostrost snímků. Telefon navíc těchto výsledků dosahuje za všech podmínek a výjimkou nejsou ani scény s nedostatkem světla. Autofokus pracoval velmi rychle i přesně v automatickém i manuálním režimu. Recenzenti pochválili také snímky, při jejichž pořizování byl použit vestavěný diodový blesk.

Přesto se našlo pár menších vad na kráse. Při zachycení oblohy bylo možné vidět jasový šum, za zhoršených světelných podmínek se objevují jemné barevné stíny a při focení v exteriéru se mohou ztrácet detaily v tmavších částech snímku. Vlastnosti pořízených videí nesly podobné přednosti i zápory jako statické fotografie. Smartphone opět exceluje v oblastech expozice, vyvážení bílé, zachycení detailů i kvality autofokusu, k tomu navíc autoři testu pochválili povedenou stabilizaci obrazu. Naopak problémem bylo zachycení chůze, kdy se objevuje „želé“ efekt a rozdílná ostrost jednotlivých snímků.

Huawei P10 už je možné na českém trhu předobjednat, samotný prodej odstartuje na konci března.

Zdroj: Dxomark.com
reklama
Nejnovější články
Bezrámečkové Xiaomi Mi Mix inspirovalo další značky. Podívejte se na jejich alternativy Bezrámečkové Xiaomi Mi Mix inspirovalo další značky. Podívejte se na jejich alternativy
Xiaomi Mi Mix se svými extrémně tenkými rámečky okolo displeje znamenalo svěží vítr do nabídky high-endových smartphonů. Není divu, že se tento koncept snaží napodobit ostatní čínští výrobci. Mnohdy to zvládli docela obstojně, jindy už se to tolik nepovedlo.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Ženě na ruce explodoval chytrý náramek a způsobil jí popáleniny Ženě na ruce explodoval chytrý náramek a způsobil jí popáleniny
Ve Spojených státech se objevil případ, kdy majitelce na ruce explodoval její chytrý náramek Fitbit Flex 2. Stalo se tak údajně ve chvíli, kdy jen seděla doma v křesle. V tuto chvíli se naštěstí se jedná o jediný známý případ.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo pohřbí svou značku ZUK, stihla představit jen několik smartphonů Lenovo pohřbí svou značku ZUK, stihla představit jen několik smartphonů
Před necelými dvěma lety založená značka ZUK končí. Lenovo se totiž rozhodlo všechny své telefony prodávat pod názvem Moto. Za svůj skoro jepičí život stihl ZUK představit jen pět modelů, které však nabídly kvalitní parametry v kombinaci s atraktivními cenami.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Samsung i LG pracují na displeji zahnutém na všech čtyřech stranách Samsung i LG pracují na displeji zahnutém na všech čtyřech stranách
Displej zabírající celou čelní plochu smartphonu je snem mnoha výrobců i uživatelů. Realizován by mohl být v podobě OLED panelu, který by byl zahnutý na všech čtyřech stranách. Takový displej v současné době údajně vyvíjí oba jihokorejští výrobci.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  3 komentáře
Repasovaný Samsung Galaxy Note 7 zná svou cenu, prodávat se bude v Koreji Repasovaný Samsung Galaxy Note 7 zná svou cenu, prodávat se bude v Koreji
Prvním trhem, kde se na trh vrátí nechvalně proslulý Galaxy Note 7, bude Jižní Korea. Samsung začne prodávat repasovanou verzi phabletu v červnu, oproti původní ceně bude levnější jen o necelou třetinu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik