www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google testuje modulární tablet, který složíte jako Lego

Google testuje modulární tablet, který složíte jako Lego
, , aktualita

Už docela dlouhou dobu pracuje Google na modulárním smartphonu s jednoduše vyměnitelnými komponenty. Jeden z benchmarků ovšem odhalil, že součástí tzv. Projectu Ara by mohl být také modulární tablet se čtrnáctipalcovým displejem.
reklama
Koncept modulárního smartphonu Project Ara byl veřejnosti představen už v roce 2013, a to ještě pod hlavičkou Motoroly, která byla v té době v rukách Googlu. Od té doby bylo uspořádáno několik konferencí, na kterých vývojáři ukázali prototypy tohoto svým způsobem revolučního přístroje. Na uvedení telefonu na trh si ovšem ještě budeme muset nějaký čas počkat, nemělo by k němu dojít dříve než v průběhu letošního roku. Více podrobností se snad dozvíme v květnu na konferenci Google I/O.

A možná tam světlo světa spatří také modulární tablet od Googlu s interním označením A8A01, který byl tento týden spatřen ve známém grafickém benchmarku GFXBench. Hned na úvod ovšem nutno dodat, že benchmarky je možné oklamat, takže bychom i existenci modulárního tabletu měli brát s určitou rezervou. Stejně tak může jít o zkušební projekt, který Google ani nemá v úmyslu vypustit na veřejnost.

Nyní už ovšem k informacím zprostředkovaným databází GFXBench, podle kterých by měl být tablet vybaven 13,8“ displejem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD). Operačním systémem prototypu je podle očekávání nejnovější Android 6.0 Marshmallow. Zmínit můžeme i další výbavu, i když ta bude už nejspíš záležet na uživateli – jednotlivé komponenty totiž budou nejspíš integrovány do modulů, které by mělo jít možné snadno a rychle vyměnit bez potřeby rozebrání zařízení.
Tablet by mohl nabídnout podobnou skládací konstrukci jako smartphone z projektu Ara (na obrázku)


Výhodou tohoto řešení je samozřejmě možnost zvolit si u svého smartphonu či tabletu takovou výbavu, která uživateli vyhovuje. Zároveň je tu možnost prodloužit životnost přístroje nákupem novějších dílů, což se může týkat například výkonnějšího procesoru. Nespornou výhodou je také mnohem snadnější oprava v případě poruchy některého z komponentů.

Konfigurace testovaná v benchmarku byla osazena osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 810, 3GB RAM a dvěma fotoaparáty – předním 5MPx a zadním 0,3MPx snímačem. Nechybí ani kompletní výbava v oblasti senzorů a konektivity včetně GPS a NFC.

Zdroj: Liliputing.com
reklama
Nejnovější články
HP uvádí svůj první dotykový Chromebook 11 G5 HP uvádí svůj první dotykový Chromebook 11 G5
Společnost HP představila očekávaný Chromebook 11 G5, který se kromě modernějšího procesoru může pochlubit volitelným dotykovým displejem. Výrobce také slibuje brzkou podporu aplikací pro Android.
Dnes,  aktualita,  , Jáchym Šlik
Galaxy Note 7 by mohl přijít ve dvou procesorových verzích Galaxy Note 7 by mohl přijít ve dvou procesorových verzích
V Číně se objevily údajné specifikace phabletu Samsung Galaxy Note 7, které nejen potvrzují některé předchozí informace o výbavě, ale také přidávají údaj o dvou variantách, přičemž jedna údajně nabídne procesor Snapdragon, druhá Exynos.
Dnes,  aktualita,  , Jáchym Šlik
Indický smartphone za 4 dolary míří k prvním zákazníkům Indický smartphone za 4 dolary míří k prvním zákazníkům
I přes počáteční nedůvěru a různé komplikace nakonec indický výrobce splní svůj slib a odešle smartphone Freedom 251 do konce června prvním zájemcům. Přístroj je unikátní především svou cenou, která činí v přepočtu 91 Kč.
Dnes,  aktualita,  , Jáchym Šlik
Google nejspíš chystá vlastní smartphone. Řada Nexus by měla zůstat Google nejspíš chystá vlastní smartphone. Řada Nexus by měla zůstat
Google má podle nejnovějších informací v plánu smartphone s Androidem, který bude prodávat pod svým jménem. Na rozdíl od řady Nexus si přístroj sám navrhne a zajistí jeho výrobu, celý proces tak bude mít výhradně pod svou kontrolou.
Dnes,  aktualita,  , Jáchym Šlik
Nové BlackBerry jako „převlečený“ Alcatel? Výrobu možná zajistí TCL Nové BlackBerry jako „převlečený“ Alcatel? Výrobu možná zajistí TCL
Už příští měsíc možná BlackBerry představí dvojici dostupnějších telefonu s Androidem. Minimálně jeden z nich by přitom mohla vyrobit čínská společnost TCL, která vlastní značku Alcatel. Navíc byly objeveny podobnosti s modelem Idol 4.
Dnes,  aktualita,  , Jáchym Šlik