www.svetmobilne.cz
>
>
>

Google Fuchsia: záhadný operační systém ukazuje své rozhraní ve videu

Google Fuchsia: záhadný operační systém ukazuje své rozhraní ve videu
, , aktualita
Google podle neoficiálních informací připravuje další operační systém, který ale tentokrát nebude založen na linuxovém jádře. Nově zveřejněné video ukazuje, že Fuchsia OS bude mít velmi rozdílné uživatelské rozhraní než Android.reklama
Už v loňském roce se objevila informace, že Google chystá další operační systém. Ačkoliv prozatím nebylo nic oficiálně potvrzeno, z řady uniklých střípků můžeme poskládat určitý obrázek o Fuchsia OS. Hned na úvod je nutné zmínit, že na rozdíl od předchozích systémů od Googlu nebude založen na linuxovém jádře. Místo toho měla společnost vyvinout vlastní jádro Magenta. Od počátku se spekuluje o tom, k čemu bude systém sloužit, neboť Android je velmi úspěšný a popularita Chrome OS dlouhodobě roste. Počáteční teorie, že půjde o jednoduchou platformu pro tzv. internet věcí, se nejspíš nepotvrdí. Podle uniklé dokumentace je totiž jádro Magenta určeno pro moderní smartphony či počítače s výkonnými procesory a dostatečně velikou operační pamětí. Tomu by odpovídalo také využití grafického API Vulkan, nástupce OpenGL.

Naposledy se na světlo světa dostala podoba uživatelského rozhraní, které nese interní označení Armadillo. Systém je stále v poměrně rané fázi vývoje, a tak je k dispozici pouze v nekompletní formě. Domovská obrazovka nemá plochu s ikonami aplikací, ale připomíná spíše karty Google Now. K jednotlivým funkcím se uživatel dostane posunem nahoru (aplikace a nedávné procesy) či dolů (návrhy a vyhledávač). Na videu je možné vidět také novou klávesnici a podporu víceokenního multitaskingu. Google se při návrhu nového systému rozhodl oprosti od zvyklostí z Androidu (i konkurenčních platforem), a tak chybí například typická notifikační lišta. K základním informacím, jako stav baterie či sítě, stejně jako k rychlému nastavení jasu, režimu letadla apod. se uživatel dostane po kliknutí na profilový obrázek, který se nachází na domovské obrazovce.


Zamíří Fuchsia OS na smartphony, tablety či notebooky, nebo bude určena například pro chytré domácí spotřebiče? A pokud se dostane na telefony, půjde o náhradu Androidu? Uvidíme, zda se o Fuchsia OS dozvíme něco oficiálního na vývojářské konferenci Google I/O 2017, která začíná už 17. května. I v případě, že by Google nadále mlčel, můžeme v následujících týdnech až měsících očekávat další novinky o novém systému alespoň neoficiální cestou.

Zdroj: Bgr.com
reklama
Nejnovější články
Android O bude úspornější i bezpečnější, přinese také nové emotikony Android O bude úspornější i bezpečnější, přinese také nové emotikony
Připravovaný Android O přinese delší výdrž baterii, vyšší stabilitu aplikací i kvalitnější zabezpečení. Jak toho Google dosáhne? Kromě toho byly představeny také nové kulaté emotikony, které nahradí dosavadní podivné tvary.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Android Go: svižný systém i na nejlevnějších smartphonech Android Go: svižný systém i na nejlevnějších smartphonech
Android nalezneme jak na vlajkových lodích, tak extrémně levných telefonech za pár tisíc korun. A právě na ně cílí nová sada Android Go, která obsahuje aplikace a funkce pro low-endové modely s 1GB či menší RAM. Neméně důležitá bude také úspora mobilních dat.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Huawei Y3 2017 a Y7: cenově dostupná dvojice smartphonů Huawei Y3 2017 a Y7: cenově dostupná dvojice smartphonů
Huawei v tichosti představil další dva nové modely z řady Y. Kromě třetí generace Y3, což je opravdový low-end se základními specifikacemi, jsme se dočkali také zbrusu nového Y7, který je o něco větší a svou výbavu ukrývá v částečně kovovém těle.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Meizu a bezrámečkový smartphone? Možná se dočkáme v roce 2018 Meizu a bezrámečkový smartphone? Možná se dočkáme v roce 2018
Čínská společnost Meizu by mohla ke svému patnáctému výročí, které oslaví v příštím roce, nadělit zákazníkům smartphone s bezrámečkovým designem. Naznačil to samotný šéf společnosti s tím, že v současné době existují jiné priority.
21.5.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Renault testuje elektrické Kangoo Z.E. bezdrátově nabíjené ze silnice Renault testuje elektrické Kangoo Z.E. bezdrátově nabíjené ze silnice
Skladování elektrické energie je u elektromobilů velký problém. Baterie jsou stále velké a těžké. Renault společně se společnostmi Qualcomm a Vedecom vyrobil a vyzkoušel testovací dráhu pro bezdrátové nabíjení elektromobilů ve Francii.
21.5.2017,  aktualita, Milan Šurkala