www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>
>

Google Chrome možná začne blokovat internetové reklamy

Google Chrome možná začne blokovat internetové reklamy
, , aktualita
Poměrně překvapivou spekulaci přinesl deník The Wall Street Journal, podle kterého Google uvažuje o blokování reklam ve svém internetovém prohlížeči. Právě reklamy jsou přitom hlavním zdrojem příjmů této americké společnosti.reklama
Nástrojů pro blokování reklamy existuje nespočet, některé internetové prohlížeče jako Opera navíc tuto funkci nabízejí již v základu. V současné době na obdobně funkci údajně pracuje také Google, který by ji rád integroval do svého prohlížeče Chrome. Může to znít, jako by si pod sebou americká společnost řezala větev, neboť právě internetové reklamy tvoří hlavní zdroj jejího příjmů. Podle The Wall Street Journal bude nástroj od Googlu blokovat jen určité reklamy, které výrazně narušují zážitek uživatelů při prohlížení webových stránek. Mohlo by se jednat například o tzv. pop-up okna překrývající stránku nebo automaticky přehrávaná videa se zapnutým zvukem.
K nejznámějším nástrojům pro blokování reklamy patří AdBlock


Weby používající tyto agresivní formy reklamy by navíc Google mohl penalizovat tak, že by začal blokovat také všechny ostatní reklamy na dané stránce. Chrome je přitom celosvětově nejpoužívanějším prohlížečem, takže tento krok by provozovatelé daného webu velmi znatelně pocítili. To je však pouze jedna z možností, na které vývojáři pracují. Podle dostupných informací by Googlu novou funkci rád vydal v nejbližších týdnech, ale stále ještě pracuje na detailech a není vyloučena ani možnost, že na poslední chvíli její vývoj zruší.

Funkce by se měla objevit v desktopové i mobilní verzi prohlížeče Chrome, ve výchozím nastavení by navíc mohla být aktivní. Google tímto krokem reaguje na vzrůstající popularitu nástrojů pro blokování reklamy, které například v USA používá více než čtvrtina uživatelů desktopových prohlížečů. Řešení od Googlu by mohlo být rozumnou alternativou pro ty, kteří chtějí podporovat provozovatele webů, pro které je obvykle reklama hlavním zdrojem příjmů, ale zároveň jim vadí agresivní formy internetové reklamy. Americký gigant by tak proti tzv. ad blockům paradoxně bojoval svou vlastní funkcí pro blokování reklamy.

Zdroj: WSJ.com
reklama
Nejnovější články
Podvodníci v Pokémon Go! jsou trestáni zobrazováním základních pokémonů Podvodníci v Pokémon Go! jsou trestáni zobrazováním základních pokémonů
Niantic bojuje proti těm, kteří využívají nekalé prostředky při hraní hry Pokémon Go! Nyní přistoupila k novému způsobu trestu, kdy se takovým hráčům nezobrazují všichni dostupní pokémoni, pouze ti základní.
25.5.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář
Huawei Matebook X, E a D: jedna řada, tři různé modely Huawei Matebook X, E a D: jedna řada, tři různé modely
Huawei podle očekávání představil novou generaci Matebook. A místo jednoho modelu byly představeny hned tři s různými velikostmi i výbavou. Liší se také konstrukce. MateBooky X a D jsou notebooky, MateBook E je tablet s klávesnicí.
25.5.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Xperia XZ1, XZ1 Compact a X1 začínají odhalovat své parametry Xperia XZ1, XZ1 Compact a X1 začínají odhalovat své parametry
Podle posledních informací připravuje Sony pro veletrh IFA 2017 minimálně tři nové smartphony. Dva z nich by měly nabídnout procesor Snapdragon 835, v případě modelu XZ1 Compact dokonce v kombinaci s velmi malými rozměry.
23.5.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Android O bude úspornější i bezpečnější, přinese také nové emotikony Android O bude úspornější i bezpečnější, přinese také nové emotikony
Připravovaný Android O přinese delší výdrž baterii, vyšší stabilitu aplikací i kvalitnější zabezpečení. Jak toho Google dosáhne? Kromě toho byly představeny také nové kulaté emotikony, které nahradí dosavadní podivné tvary.
22.5.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Android Go: svižný systém i na nejlevnějších smartphonech Android Go: svižný systém i na nejlevnějších smartphonech
Android nalezneme jak na vlajkových lodích, tak extrémně levných telefonech za pár tisíc korun. A právě na ně cílí nová sada Android Go, která obsahuje aplikace a funkce pro low-endové modely s 1GB či menší RAM. Neméně důležitá bude také úspora mobilních dat.
22.5.2017,  aktualita, Jáchym Šlik