www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Facebook rozšiřuje živá videa, vylepšením neunikl ani Messenger

Facebook rozšiřuje živá videa, vylepšením neunikl ani Messenger
, , aktualita
Facebook pomalu zpřístupňuje možnost živého vysílání uživatelům z celého světa, svou samostatnou záložku získá tato funkce i v rámci mobilní aplikace. Messenger dosáhl 900 milionů uživatelů a nově podporuje uživatelská jména či QR kódy.reklama
Možnost živých videí je na Facebooku dostupná už od loňského roku, ale dlouhou dobu byla vyhrazena jen veřejně známým osobnostem s ověřeným profilem. Letos v lednu se funkce zpřístupnila všem uživatelům z USA, v nejbližší době by se konečně měli dočkat zájemci z celého světa, uvedl to ostatně sám zakladatel sociální sítě Mark Zuckerberg. Facebook se bude snažit funkci co možná nejvíce zpropagovat, už zavedený Periscope nebo připravovaný YouTube Connect tedy budou mít velmi silnou konkurenci.

V brzké době by uživatelé mobilní aplikace Facebook pro Android nebo iOS měli nalézt novou záložku, která se bude nacházet mezi záložkami pro žádosti o přátelství a notifikace. Na jednou místě budou dostupná živá videa od přátel i veřejně známých osobností, které uživatel sleduje. Kromě toho nebudou chybět celosvětově populární živá vysílání nebo videa týkající se zajímavých témat, připravena bude i vyhledávací funkce. Na dané záložce se pak bude samozřejmě nacházet i tlačítko, které umožní uživateli spustit vlastní živé vysílání.

Při sledování vysílání ostatních uživatelů nechybí možnost přidávání komentářů a také reakcí, které můžeme znát z kanálu nových příspěvků. Přítomné bude také tlačítko umožňující pozvat ke sledování videa někoho z přátel, nebude tedy nutné kvůli tomu přerušovat sledování. Facebook dokonce připravil i mapu živých vysílání, která umožní přistupovat k videím od lidí z okolí, tato funkce je ale zatím dostupná pouze z desktopového prohlížeče.

Aplikace Facebook Messenger se může pochlubit 900 miliony uživateli. K tomuto milníku připravili vývojáři drobné, pro někoho ale možná velmi užitečné funkce. První je možnost přidání uživatelského jména, ze kterého je následně možné vytvořit webovou adresu ve tvaru m.me/vaseuzivatelskejmeno. Odkaz je potom možné sdílet a umožnit tak ostatním si vás jednoduše přidat do Messengeru.

Ještě zajímavějším způsobem jsou ovšem QR kódy, které překvapí už svým vzhledem – k obyčejnému černobílému čtverci totiž mají docela daleko. A jaké je využití této funkce? Pokud se setkáte s někým, na koho nechcete ztratit kontakt, nabízí se možnost naskenovat QR kód a přidat si jej do Messengeru. Kromě toho je možné kód využít třeba na osobních webových stránkách, vizitkách apod.

Zdroj: Newsroom.fb.com, Facebook.com
reklama
Nejnovější články
Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě
Výrobní vada týkající se parkovací brzdy donutila automobilku Tesla svolat do servisu desítky tisíc vozů Model S a Model X. Problém se nejspíš týká jen velmi malého počtu automobilů, přesto Tesla nechce podcenit bezpečnost.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů
MasterCard testuje další způsob, jak vylepšit placení v obchodech. Běžnou platební kartu společnost opatřila čtečkou otisků prstů, která bude sloužit k ověření identity namísto číselného kódu PIN.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem
Společnost TP-Link, známá především svými bezdrátovými síťovými produkty, představila na českém trhu řadu chytrých žárovek LB. Uživatel je může ovládat pomocí svého smartphonu, případně digitálního asistenta, jako je Amazon Echo.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Huawei Nova Smart míří na český trh, jde o přejmenovaný Honor 6C Huawei Nova Smart míří na český trh, jde o přejmenovaný Honor 6C
Huawei opět dokazuje, že značky a modelové řady pro něj nic neznamenají a obměňuje je podle poptávky na jednotlivých trzích. Nedávno představený Honor 6C se bude na v ČR prodávat jako Huawei Nova Smart, v Číně potom stejný model nese název Enjoy 6s.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Načervenalý displej Galaxy S8 opraví softwarová aktualizace Načervenalý displej Galaxy S8 opraví softwarová aktualizace
Problém s červeným nádechem displeje, který postihl některé první kusy Galaxy S8, nejspíš půjde odstranit pomocí aktualizace softwaru. Hlavní slabinou Galaxy S8 však není displej, nýbrž čtečka otisků prstů, shodují se recenzenti.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik