www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Facebook rozšiřuje živá videa, vylepšením neunikl ani Messenger

Facebook rozšiřuje živá videa, vylepšením neunikl ani Messenger
, , aktualita
Facebook pomalu zpřístupňuje možnost živého vysílání uživatelům z celého světa, svou samostatnou záložku získá tato funkce i v rámci mobilní aplikace. Messenger dosáhl 900 milionů uživatelů a nově podporuje uživatelská jména či QR kódy.reklama
Možnost živých videí je na Facebooku dostupná už od loňského roku, ale dlouhou dobu byla vyhrazena jen veřejně známým osobnostem s ověřeným profilem. Letos v lednu se funkce zpřístupnila všem uživatelům z USA, v nejbližší době by se konečně měli dočkat zájemci z celého světa, uvedl to ostatně sám zakladatel sociální sítě Mark Zuckerberg. Facebook se bude snažit funkci co možná nejvíce zpropagovat, už zavedený Periscope nebo připravovaný YouTube Connect tedy budou mít velmi silnou konkurenci.

V brzké době by uživatelé mobilní aplikace Facebook pro Android nebo iOS měli nalézt novou záložku, která se bude nacházet mezi záložkami pro žádosti o přátelství a notifikace. Na jednou místě budou dostupná živá videa od přátel i veřejně známých osobností, které uživatel sleduje. Kromě toho nebudou chybět celosvětově populární živá vysílání nebo videa týkající se zajímavých témat, připravena bude i vyhledávací funkce. Na dané záložce se pak bude samozřejmě nacházet i tlačítko, které umožní uživateli spustit vlastní živé vysílání.

Při sledování vysílání ostatních uživatelů nechybí možnost přidávání komentářů a také reakcí, které můžeme znát z kanálu nových příspěvků. Přítomné bude také tlačítko umožňující pozvat ke sledování videa někoho z přátel, nebude tedy nutné kvůli tomu přerušovat sledování. Facebook dokonce připravil i mapu živých vysílání, která umožní přistupovat k videím od lidí z okolí, tato funkce je ale zatím dostupná pouze z desktopového prohlížeče.

Aplikace Facebook Messenger se může pochlubit 900 miliony uživateli. K tomuto milníku připravili vývojáři drobné, pro někoho ale možná velmi užitečné funkce. První je možnost přidání uživatelského jména, ze kterého je následně možné vytvořit webovou adresu ve tvaru m.me/vaseuzivatelskejmeno. Odkaz je potom možné sdílet a umožnit tak ostatním si vás jednoduše přidat do Messengeru.

Ještě zajímavějším způsobem jsou ovšem QR kódy, které překvapí už svým vzhledem – k obyčejnému černobílému čtverci totiž mají docela daleko. A jaké je využití této funkce? Pokud se setkáte s někým, na koho nechcete ztratit kontakt, nabízí se možnost naskenovat QR kód a přidat si jej do Messengeru. Kromě toho je možné kód využít třeba na osobních webových stránkách, vizitkách apod.

Zdroj: Newsroom.fb.com, Facebook.com
reklama
Nejnovější články
Lenovo Miix 320: levný konvertibilní tablet s Windows 10 Lenovo Miix 320: levný konvertibilní tablet s Windows 10
Do vod cenově dostupných tabletů s připojitelnou klávesnicí a systémem Windows připluje poměrně velká ryba. Miix 320 nabídne oproti předchůdci displej s Full HD rozlišením a reproduktory vylepšené technologií Dolby Advanced Audio.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Nubia N1 Lite: ořezaná novinka poputuje na český trh Nubia N1 Lite: ořezaná novinka poputuje na český trh
ZTE na veletrhu MWC 2017 v tichosti odhalilo telefon Nubia N1 Lite, který má vycházet z již prodávaného modelu Nubia N1. Ve skutečnosti je ovšem jedním z mála společných znaků 5,5“ displej. Zachrání vše alespoň přijatelná cena?
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Samsung Galaxy Book: špičkové tablety s Windows ve dvou velikostech Samsung Galaxy Book: špičkové tablety s Windows ve dvou velikostech
Jednou z novinek Samsungu na veletrhu MWC 2017 je řada tabletů Galaxy Book, která zahrnuje dva modely odlišující se úhlopříčkou displeje i dalšími parametry. Oba modely ovšem spojuje konvertibilní konstrukce, procesor od Intelu a systém Windows 10.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo Tab 4: čtyři univerzální tablety pro děti i pracanty Lenovo Tab 4: čtyři univerzální tablety pro děti i pracanty
Lenovo představilo čtvrtou generací svých cenově dostupných tabletů. K dostání bude s osmi- i desetipalcovým displejem, volitelné příslušenství potom z tabletu udělá ideální stroj pro dětské hry či pracovní nasazení.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Sony Xperia XZ Premium: prvenství ve 4K HDR displeji a Snapdragonu 835 Sony Xperia XZ Premium: prvenství ve 4K HDR displeji a Snapdragonu 835
Hlavní novinkou Sony na veletrhu MWC 2017 je nová vlajková loď Xperia XZ Premium, která se jako první smartphone na světě chlubí 4K HDR displejem. Další prvenství si japonský výrobce odnáší v použití procesoru Snapdragon 835.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik