www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Facebook rozšiřuje živá videa, vylepšením neunikl ani Messenger

Facebook rozšiřuje živá videa, vylepšením neunikl ani Messenger
, , aktualita
Facebook pomalu zpřístupňuje možnost živého vysílání uživatelům z celého světa, svou samostatnou záložku získá tato funkce i v rámci mobilní aplikace. Messenger dosáhl 900 milionů uživatelů a nově podporuje uživatelská jména či QR kódy.reklama
Možnost živých videí je na Facebooku dostupná už od loňského roku, ale dlouhou dobu byla vyhrazena jen veřejně známým osobnostem s ověřeným profilem. Letos v lednu se funkce zpřístupnila všem uživatelům z USA, v nejbližší době by se konečně měli dočkat zájemci z celého světa, uvedl to ostatně sám zakladatel sociální sítě Mark Zuckerberg. Facebook se bude snažit funkci co možná nejvíce zpropagovat, už zavedený Periscope nebo připravovaný YouTube Connect tedy budou mít velmi silnou konkurenci.

V brzké době by uživatelé mobilní aplikace Facebook pro Android nebo iOS měli nalézt novou záložku, která se bude nacházet mezi záložkami pro žádosti o přátelství a notifikace. Na jednou místě budou dostupná živá videa od přátel i veřejně známých osobností, které uživatel sleduje. Kromě toho nebudou chybět celosvětově populární živá vysílání nebo videa týkající se zajímavých témat, připravena bude i vyhledávací funkce. Na dané záložce se pak bude samozřejmě nacházet i tlačítko, které umožní uživateli spustit vlastní živé vysílání.

Při sledování vysílání ostatních uživatelů nechybí možnost přidávání komentářů a také reakcí, které můžeme znát z kanálu nových příspěvků. Přítomné bude také tlačítko umožňující pozvat ke sledování videa někoho z přátel, nebude tedy nutné kvůli tomu přerušovat sledování. Facebook dokonce připravil i mapu živých vysílání, která umožní přistupovat k videím od lidí z okolí, tato funkce je ale zatím dostupná pouze z desktopového prohlížeče.

Aplikace Facebook Messenger se může pochlubit 900 miliony uživateli. K tomuto milníku připravili vývojáři drobné, pro někoho ale možná velmi užitečné funkce. První je možnost přidání uživatelského jména, ze kterého je následně možné vytvořit webovou adresu ve tvaru m.me/vaseuzivatelskejmeno. Odkaz je potom možné sdílet a umožnit tak ostatním si vás jednoduše přidat do Messengeru.

Ještě zajímavějším způsobem jsou ovšem QR kódy, které překvapí už svým vzhledem – k obyčejnému černobílému čtverci totiž mají docela daleko. A jaké je využití této funkce? Pokud se setkáte s někým, na koho nechcete ztratit kontakt, nabízí se možnost naskenovat QR kód a přidat si jej do Messengeru. Kromě toho je možné kód využít třeba na osobních webových stránkách, vizitkách apod.

Zdroj: Newsroom.fb.com, Facebook.com
reklama
Nejnovější články
Microsoft po dvou letech vylepšil Surface Pro. Změn je docela dost Microsoft po dvou letech vylepšil Surface Pro. Změn je docela dost
Microsoft oznámil nový tablet Surface Pro, který vychází z dva roky starého modelu. Přináší designové změny včetně textilií pokrytou klávesnici, ale také novou výbavu zahrnující sedmou generaci procesorů Intel Core, kvalitnější displej či LTE Advanced.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Nokia 3310 se prodává na českém trhu, smartphony s Androidem budou následovat Nokia 3310 se prodává na českém trhu, smartphony s Androidem budou následovat
Společnost HMD Global tento týden zahájila v České republice prodej dlouho očekávaného telefonu Nokia 3310. V červnu se potom do obchodů dostanou také smartphony Nokia 3, 5 a 6 vybavené Androidem Nougat.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
HP modernizoval své notebooky a tablety. Premiéru měly v Cannes HP modernizoval své notebooky a tablety. Premiéru měly v Cannes
HP si pro představení svých novinek vybralo neobvyklou příležitost, a to filmový festival v Cannes. Zde odhalilo další generace svých stávajících modelů Envy 13, Envy 17, Envy x360 a Spectre x2.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Meizu M5c: konečně s „českými“ LTE pásmy Meizu M5c: konečně s „českými“ LTE pásmy
Meizu představilo nového zástupce nižší třídy. Model M5c není tak přerostlé jako jiné dnešní smartphony a vyznačuje se vyváženou výbavou, která bude řadě uživatelů stačit. Potěšující zprávou je podpora klíčového LTE pásma 20, které je využíváno v Evropě.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Acer uvedl tablet Iconia Tab 10 s Quantum Dot displejem a levný konvertibl Spin 1 Acer uvedl tablet Iconia Tab 10 s Quantum Dot displejem a levný konvertibl Spin 1
Acer začal své novinky tahat z rukávu ještě před začátkem veletrhu Computex 2017. Již tento týden představil dvojici tabletů s unikátními vlastnostmi a operačním systémem Android, nebo dostupný konvertibilní notebook Spin 1 v nové generaci.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik