www.svetmobilne.cz
>
>
>

Aplikaci Netflix nelze stáhnout na „rootlé“ smartphony

Aplikaci Netflix nelze stáhnout na „rootlé“ smartphony
, , aktualita
Máte telefon s tzv. rootem nebo odemčeným bootloaderem? V tom případě vám bude Netflix házet klacky pod nohy. Jeho aplikaci si z Google Play Store nestáhnete a pokud už ji máte nainstalovanou, přijdete minimálně o aktualizace.reklama
Řada uživatelů si na svém smartphonu s Androidem provede tzv. root, čímž získají přístup k celému systému a otevřou si tak dveře k řadě pokročilejších úprav. Pokud však tito uživatelé s rootnutým telefonem, nebo dokonce jen odemčeným bootloaderem, používají aplikaci Netflix, setkají se pravděpodobně s komplikacemi. Z oficiálního obchodu Google Play Store totiž aplikaci není možné stáhnout. Při vyhledávání se uživateli ani nezobrazí, a pokud se k ní přece jen dostane (např. kliknutím na přímý odkaz), zobrazí se jako nekompatibilní. A pokud už má dotčený uživatel aplikaci nainstalovanou, přijde o možnost ji aktualizovat na novější verzi skrze Google Play Store.
Dotčení uživatelé aplikaci Netflix v Google Play Store vůbec nenajdou, nebo se jim zobrazí obdobná hláška


Samotná aplikace ovšem nadále funguje i na telefonech s rootem a odemknutým bootloaderem – je možné procházet celý katalog i přehrávat videa. Netflix tedy pouze znesnadnil, ale nikoliv znemožnil její stažení. Uživatelé si mohou stále stáhnout APK balíček odněkud z internetu a ručně jej nainstalovat. To přitom není vůbec nic složitého, a už vůbec ne pro zkušené uživatele, kteří na svém telefonu zvládli provést komplikovanější proces jako rootnutí.

Změna přišla s verzí 5.0, která podle Netflixu plně spoléhá na ochranu Widevine DRM od Googlu. Zařízení, která nebyla Googlem certifikována nebo byla nějak upravena tedy údajně nebude kompatibilní s novou verzí aplikace a dotčeným uživatelům se nezobrazí v Google Play Store. Prozatím však aplikace na těchto smartphonech či tabletech alespoň funguje, ač bylo uživatelům zkomplikováno její stažení a aktualizace. Není ovšem vyloučeno, že se jedná jen o první krok a  v budoucnu tak přestane Netflix na daných zařízeních zcela fungovat.

Zdroj: Androidpolice.com
reklama
Nejnovější články
Android O bude úspornější i bezpečnější, přinese také nové emotikony Android O bude úspornější i bezpečnější, přinese také nové emotikony
Připravovaný Android O přinese delší výdrž baterii, vyšší stabilitu aplikací i kvalitnější zabezpečení. Jak toho Google dosáhne? Kromě toho byly představeny také nové kulaté emotikony, které nahradí dosavadní podivné tvary.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Android Go: svižný systém i na nejlevnějších smartphonech Android Go: svižný systém i na nejlevnějších smartphonech
Android nalezneme jak na vlajkových lodích, tak extrémně levných telefonech za pár tisíc korun. A právě na ně cílí nová sada Android Go, která obsahuje aplikace a funkce pro low-endové modely s 1GB či menší RAM. Neméně důležitá bude také úspora mobilních dat.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Huawei Y3 2017 a Y7: cenově dostupná dvojice smartphonů Huawei Y3 2017 a Y7: cenově dostupná dvojice smartphonů
Huawei v tichosti představil další dva nové modely z řady Y. Kromě třetí generace Y3, což je opravdový low-end se základními specifikacemi, jsme se dočkali také zbrusu nového Y7, který je o něco větší a svou výbavu ukrývá v částečně kovovém těle.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Meizu a bezrámečkový smartphone? Možná se dočkáme v roce 2018 Meizu a bezrámečkový smartphone? Možná se dočkáme v roce 2018
Čínská společnost Meizu by mohla ke svému patnáctému výročí, které oslaví v příštím roce, nadělit zákazníkům smartphone s bezrámečkovým designem. Naznačil to samotný šéf společnosti s tím, že v současné době existují jiné priority.
21.5.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Renault testuje elektrické Kangoo Z.E. bezdrátově nabíjené ze silnice Renault testuje elektrické Kangoo Z.E. bezdrátově nabíjené ze silnice
Skladování elektrické energie je u elektromobilů velký problém. Baterie jsou stále velké a těžké. Renault společně se společnostmi Qualcomm a Vedecom vyrobil a vyzkoušel testovací dráhu pro bezdrátové nabíjení elektromobilů ve Francii.
21.5.2017,  aktualita, Milan Šurkala