Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ZUK Z2 Pro oficiálně: Snapdragon 820 a 6GB RAM

22.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Značka ZUK založená Lenovem představila novou vlajkovou loď, která se zařadí po bok nejvybavenějších telefonů světa. Nabídne 5,2“ AMOLED displej, Snapdragon 820 s až 6GB RAM a 128GB úložištěm nebo fotoaparát od Samsungu.
Lenovo založilo značku ZUK loni v létě a od té doby se ji snaží nechávat co možná největší volnost. Ačkoliv byl první smartphone ZUK Z1 high-endovým modelem, ve srovnání s vlajkovými loděmi jiných výrobců v některých ohledech ztrácel, především procesor Snapdragon 801 už v době představení telefonu nepatřil k tomu nejnovějšímu. Naopak ZUK Z2 Pro už konkurenci už jen nedohání, ale drží s ní krok a v některých ohledech ji možná i překonává.

ZUK Z2 Pro má tělo kombinující sklo s kovem, uvnitř kterého nalezneme 5,2“ AMOLED displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), procesor Snapdragon 820, 6GB LPDDR4 RAM a 128GB interní úložiště. Čínský výrobce nabídne také mírně „ořezanou“ variantu, která si musí vystačit se 4GB RAM a 64GB úložištěm. Přítomen je port USB Type-C, který slouží především k nabíjení 3100mAh baterie podporující technologii Quick Charge 3.0.

Na zadní straně nalezneme 13MPx hlavní fotoaparát využívající senzor ISOCELL od Samsungu, objektiv se světelností f/1.8, optickou stabilizaci obrazu nebo fázový autofokus. Milovníci selfie pak jistě ocení 8MPx přední kamerku nad displejem. Zajímavostí je široká nabídka různých senzorů od měřiče srdečního tepu až po čidlo UV záření. Samozřejmě nechybí ani čtečka otisků prstů nebo LTE (4G), u kterého výrobce slibuje širokou nabídku podporovaných pásem.

ZUK Z2 Pro běží na operačním systému Android 6.0 Marshmallow a prodej na čínském trhu byl zahájen už tento týden. Podle očekávání se novinka prodává za příznivou cenu, a to konkrétně 2 700 juanů, v přepočtu asi 10 000 Kč bez DPH. V nejbližší době se očekává také představení mezinárodní verze smartphonu.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama