Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ZUK příští týden odhalí telefon se Snapdragonem 820

15.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Čínská značka ZUK založená Lenovem by měla 21. dubna oznámit novou vlajkovou loď ZUK Z2 Pro, která bude Snapdragonem 820 nebo až 4GB RAM nejspíš konkurovat smartphonům zavedenějších výrobců. Doplněno o první ukázku designu.
Aktualizováno: 15. 4. 2016: Výkonný ředitel společnosti ZUK už na čínské sociální síti Weibo zveřejnila teaser, který láká na nový smartphone, s největší pravděpodobností právě model Z2 Pro. Obrázek ukazuje část dobře vypadajícího smartphonu, v komentáři pak CEO naznačuje, že novinka bude lepší než Huawei P9, Xiaomi Mi 5 nebo Meizu Pro 6.


V loňském roce založilo Lenovo značku ZUK, která od té doby žije svým způsobem nezávisle na své mateřské společnosti. Zatím byl představen pouze jediný smartphone ZUK Z1 vloni koncem léta, není tedy divu, že v nejbližší době je očekáván další model. Chang Cheng, výkonný ředitel výrobce ZUK, na sociální síti Weibo prozradil, že už ve čtvrtek 21. dubna dojde k představení telefonu ZUK Z2 Pro.

Už z názvu je patrné, že půjde o nový top model, konkrétní informace o výbavě ovšem odhalil až známý benchmark AnTuTu, kam se dosud nepředstavená novinka podívala pod interním označením ZUK Z2121. Podle databáze by smartphone měl spoléhat na výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 820, který se objevil už ve vlajkových lodích Samsung Galaxy S7, LG G5 nebo HTC 10. Kombinován by měl být se 3GB nebo 4GB RAM, k dostání tedy nejspíš budou hned dvě varianty nového modelu.
Vloni představený model ZUK Z1


Použitý displej bude mít nejspíš rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD), úhlopříčka ale zatím zůstává neznámá. Dále bude údajně k dispozici 32GB interní úložiště a dvojice fotoaparátů, konkrétně 13MPx vzadu a 8MPx vpředu. Doufejme, že právě na kvalitě fotoaparátů si dá výrobce záležet, u aktuálního modelu ZUK Z1 se totiž jedná o jeden z nejslabších článků jinak docela povedeného telefonu. Operačním systémem bude s největší pravděpodobností Android 6.0 Marshmallow, i tentokrát by se mohlo jednat o verzi Cyanogen OS.

ZUK Z2 Pro se nejspíš bude prodávat za velmi zajímavou cenu, která by se na čínském trhu mohla pohybovat okolo v přepočtu 7 000 Kč bez DPH. V souvislosti se značkou ZUK se minulý měsíc hovořilo také o kompaktním modelu se 4,7“ HD displejem, procesorem MediaTek Helio P10 a až 3GB RAM, v tuto chvíli ovšem není zcela jasné, zda tento smartphone opravdu existuje a zda bude případně rovněž představen už příští týden.

Zdroj: Gizmochina.com
reklama