Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ZUK pracuje na 4,7“ smartphonu a vylepšené vlajkové lodi

2.3.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Dnešní přerostlé smartphony nemusí vyhovovat každému. Kompaktní telefon teď nejspíš chystá značka ZUK vlastněná Lenovem. V nejbližší době by měla odhalit i model ZUK Z1 Pro se Snapdragonem 820.
ZUK je čínská značka, kterou v loňském vytvořilo Lenovo a dalo ji poměrně velkou samostatnost. Do dnešních dnů jsme se dočkali pouze jednoho smartphonu, a to vloni v srpnu představeného modelu Z1 s 5,5“ Full HD displejem, procesorem Snapdragon 801, 4100mAh baterií nebo Cyanogen OS. Pro letošní rok má ovšem společnost velké plány, alespoň tomu nasvědčují dosavadní spekulace.

Už v březnu bychom měli očekávat vylepšenou variantu modelu ZUK Z1, která podle všeho ponese název ZUK Z1 Pro. Ta by měla dostat do vínku procesor Snapdragon 820, tedy nejmodernější a nejvýkonnější čip od Qualcommu. Dočkáme se údajně také vylepšeného fotoaparátu, který je u současného modelu Z1 považován za jednu z největších slabin. Z1 Pro navíc s největší pravděpodobností přijde už s Androidem 6.0 Marshmallow.
ZUK Z1 se prodává i v edici s dřevěným zadním krytem


Další novinkou by měl být kompaktní smartphone s displejem o úhlopříčce 4,7“, který uspokojí potřeby zákazníků odmítajících obrovské „placky“. Po stránce výbavy půjde o zástupce střední až vyšší střední třídy. Už zmíněný 4,7“ displej by měl mít rozlišení 1280 x 720 obrazových bodů (HD) a o pohon se údajně postará procesor MediaTek Helio P10 s osmi jádry Cortex-A53 taktovanými až na 2 GHz.

K dostání by měly být dvě varianty lišící se velikostmi použitých pamětí – levnější snad nabídne kombinaci 2GB RAM a 16GB vnitřního úložiště, dražší pak bude údajně spoléhat na 3GB RAM a 32GB vnitřní úložiště. Poslední střípek výbavy, který máme k dispozici o tomto telefonu s pracovním názvem ZUK Mini, je přítomnost čtečky otisků prstů. Zatím ovšem není jasné, zda bude senzor umístěn na přední či zadní straně, vzhledem k velikosti displeje je ale pravděpodobnější druhá varianta.
ZUK Z2 by mohl mít opravdu netradiční konstrukci


Pro letošní rok potvrdil šéf společnosti ZUK také zbrusu novou vlajkovou loď Z2, zatím ovšem můžeme jen spekulovat o tom, zda se jejího představení dočkáme v nejbližší době nebo až v létě či na podzim. Koncem loňského roku se na internet dostaly rendery ukazující údajný telefon ZUK Z2 s otočným fotoaparátem, který by tak bylo možné použít jako přední i zadní snímač (viz obrázek výše). Dost možná se ale jednalo jen o koncept, který se nedočká realizace.

Zdroj: Gizchina.com (1, 2)
reklama