www.svetmobilne.cz
>
>
>

Ztrátový Smart možná zachrání čínské Geely

Ztrátový Smart možná zachrání čínské Geely
, , aktualita
Pro Daimler je automobilka Smart spíše těžkou koulí u nohy než něčím, co by mu pravidelně vykouzlilo úsměv na tváři. Proto není divu, že by se jí rád zbavil a vypadá to, že by ji mohlo koupit čínské Geely.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Smart je dlouhodobě ztrátová a koncernu Daimler, kam patří např. i Mercedes-Benz, nedělá moc radosti. Za minulý rok prodala jen 130 tisíc vozů, zatímco Mercedes prodal 2,25 milionu mnohem dražších vozů. Ani Renault už nechce se Smartem pokračovat (ten je joint-venture Daimleru a Renaultu), takže Daimler logicky přemýšlí, co se Smartem. A vypadá to, že by se mohla klubat cestička k jeho záchraně. Zájem prý mělo vyjádřit čínské Geely, které v Evropě skupuje, co se dá.
 
Smart ForTwo
 
Pod jeho hlavičkou vzkvétá např. švédské Volvo, nedávno koupilo také britský Lotus. Neoficiální zdroje prohlašují, že prodej 50 % akcií Smartu, které drží Daimler, je už na spadnutí. Neví se, co by Geely mohlo se Smartem zamýšlet a jaká bude budoucnost, nicméně Čína extrémně protlačuje elektromobily, což je i případ Volva. Tudíž by nebylo překvapivé, kdyby chtělo elektřinu ve větší míře protlačit i do Smartů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik