Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

ZTE Spro Plus je 8,4" Android s projektorem

, , aktualita
ZTE Spro Plus je 8,4" Android s projektorem
Dnes Na MWC mělo svou tiskovou konferenci i ZTE, od něj jsme se nedočkali žádného mobilního telefonu. Výrobce ale předvedl zajímavé zařízení, jež by se teoreticky dalo nazvat tabletem s projektorem a WiFi hotspotem. Co tento hybrid umí a jaké má parametry?
ZTE Spro Plus je 8,4" Android s projektorem
ZTE Spro Plus nabídne v první řadě celkem velký 8,4" AMOLED displej s 2K rozlišením, tedy 2560×1440 px. Kromě toho disponuje i laserovým projektorem s rozlišením 1336×768 px, který má maximální světelnost 500 lumenů při výdrži asi 20 000 hodin. Dokáže promítat obraz o úhlopříčce 80" na vzdálenost 2,4 metru. To z něj činí opravdu dobrého přítele na cesty, pokud se musíte obejít třeba bez televize.

Uvnitř nalezneme velmi výkonné komponenty v čele s Qualcommem Snapdragon 801, kterému sekundují 3 GB RAM. Velkou výhodou tohoto zařízení je ale 128 GB vnitřní paměti, takže se do zařízení může uložit velké množství dat.

Velkou otázkou je u takového přístroje výdrž baterie. Ta má sice velkou kapacitu 12 100 mAh, ale projektor se vždy přihlásí o hodně energie. Podle výrobce bychom se mohli těšit na výdrž až 4 hodiny, což je vcelku slušné.

Jako OS poslouží Android ve verzi 6.0 se speciální nadstavbou. Vzhledem ke kvalitnímu displeji by se dalo očekávat, že zařízení poslouží jako tablet, ale zde záleží na výrobci, jak upravil uživatelskou nadstavbu.

Co se konektivity týče, přístroj nabídne i LTE verzi, která poslouží jako hotspot pro smartphony či tablety. Dočkáme se několika barevných variant - zlatá, černá a stříbrná. Dostupnost se plánuje na od 2. čtvrtletí tohoto roku a cena byla stanovena na 400 dolarů, což je přibližně 10 000 Kč bez daně, což není zrovna málo.

Zdroj: PhoneArena
reklama