Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ZTE chystá skládací smartphone se dvěma displeji

1.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Různých konceptů skládacích smartphonů se dvěma displeji jsme viděli už mnoho, ale žádný výraznější počin se zatím nedostal na trh. Ke změně by mohlo dojít tento měsíc, kdy je očekáváno představení modelu ZTE Axon M.
ZTE nepatří k výrobcům, od kterých bychom čekali výrazně inovativní řešení. Přesto by právě tato čínská společčnost, které se dlouhodobě spíše nedaří, mohla překvapit dvoudisplejovým smartphonem s rozkládací konstrukcí. Tuto informaci potvrdilo už několik zdrojů, mimo jiné Evan Blass alias @Evleaks, server Android Authority potom tento týden přidal první fotografii tohoto modelu, který by měl nést název Axon Multy nebo Axon M. Podle spekulací bude novinka představena 17. října na tiskové konferenci v New Yorku a nabízena bude exkluzivně u amerického mobilního operátora AT&T, vyloučena však není ani širší dostupnost na mezinárodních trzích.
 
Smartphone by měl být vybaven dvojicí displejů, které by po rozložení zařízení měly dohromady vytvořit panel s úhlopříčkou 6,8" a rozlišením 1920 x 2060 pixelů. Mezi oběma částmi bude nejspíš poměrně výrazný předěl, rozhodně tedy nepůjde o jednolitý 6,8" displej. Stejně tak bude jistě možné využívat jen jednu z obrazovek, pokud uživatel nebude chtít smartphone rozkládat. Připomeňmě, že s dvoudisplejovou konstrukcí, i kyž trochu jinak řešenou, přišel v minulosti smartphone Kyocera Echo, který však byl spíše prodejním propadákem. Uvidíme, zda novinka od ZTE bude úspěšnější.
 
 
Co se týče další výbavy, byl odhalen procesor Qualcomm Snapdragon 820 v kombinaci se 4GB RAM a 32GB interním úložištěm. ZTE Axon M bude údajně disponovat jen jedním fotoaparátem s rozlišením 20 MPx, který by měl zastupovat funkci předního i zadního snímače – umožní to právě rozkládací konstrukce. Dalším známým parametrem je baterie o kapacitě 3 120 mAh a očekávat můžeme také blíže nespecifikovanou verzi operačního systému Android. Smartphone se údajně začne u operátora AT&T prodávat ještě v říjnu za cenu okolo 650 dolarů, v přepočtu 14 300 Kč bez DPH.
 
ZTE Axon M to na trhu rozhodně nebude mít jednoduché, ačkoliv nemá v současné době žádnou přímou konkurenci. Podobné experimenty však nemusí vždy končit úspěšně, jak ukázal již zmiňovaný příklad Kyocery Echo. Dodejme, že mnohem očekávanější řešení představují smartphony s flexibilním displejem. Samsung by mohl jeden takový představit už v příštím roce, pokud půjde vše podle plánů.
 


reklama