www.svetmobilne.cz
>
>
>

Zoox od Amazonu přichází s autonomními obousměrnými taxíky

Zoox od Amazonu přichází s autonomními obousměrnými taxíky
, , aktualita
Společnost Zoox, která už nyní spadá pod Amazon, představuje svůj nový autonomní taxík. Ten je čtyřmístný a překypuje různými senzory na obou stranách vozu, aby dokázal spolehlivě jezdit stejně dopředu jako dozadu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Zoox vznikla v roce 2014 s cílem vyvinout elektrické autonomní taxíky. V červnu ji odkoupil Amazon, divize však nadále pracuje samostatně. Nyní představuje produkt svého vývoje, kterým je čtyřmístný vůz s lavicemi proti sobě a speciálním airbagem pro případ nehody. Cestující tedy sedí proti sobě a díky dotykovému displeji lze ovlivnit např. teplotu uvnitř vozu, hudbu a je zde i konzole pro bezdrátové nabíjení telefonů.
 
Zoox Robotaxi
 
Vůz je vybaven 133kWh akumulátorem a vyvine maximální rychlost až 75 mph (cca 120 km/h). Zajímavostí je to, že vozítko je až na detaily symetrické a dokáže jezdit úplně stejně dopředu a dozadu. To je umožněno i tím, že jsou řiditelná všechna čtyři kola. Pro hladší jízdu je tu aktivní systém pérování. Celkem tu máme šest LiDARů, také je zde několik radarů a systémy vidí na vzdálenost 150 metrů. 
 
Zoox Robotaxi
 
Zoox Robotaxi


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře