www.svetmobilne.cz
>
>
>

Zoox od Amazonu přichází s autonomními obousměrnými taxíky

Zoox od Amazonu přichází s autonomními obousměrnými taxíky
, , aktualita
Společnost Zoox, která už nyní spadá pod Amazon, představuje svůj nový autonomní taxík. Ten je čtyřmístný a překypuje různými senzory na obou stranách vozu, aby dokázal spolehlivě jezdit stejně dopředu jako dozadu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Zoox vznikla v roce 2014 s cílem vyvinout elektrické autonomní taxíky. V červnu ji odkoupil Amazon, divize však nadále pracuje samostatně. Nyní představuje produkt svého vývoje, kterým je čtyřmístný vůz s lavicemi proti sobě a speciálním airbagem pro případ nehody. Cestující tedy sedí proti sobě a díky dotykovému displeji lze ovlivnit např. teplotu uvnitř vozu, hudbu a je zde i konzole pro bezdrátové nabíjení telefonů.
 
Zoox Robotaxi
 
Vůz je vybaven 133kWh akumulátorem a vyvine maximální rychlost až 75 mph (cca 120 km/h). Zajímavostí je to, že vozítko je až na detaily symetrické a dokáže jezdit úplně stejně dopředu a dozadu. To je umožněno i tím, že jsou řiditelná všechna čtyři kola. Pro hladší jízdu je tu aktivní systém pérování. Celkem tu máme šest LiDARů, také je zde několik radarů a systémy vidí na vzdálenost 150 metrů. 
 
Zoox Robotaxi
 
Zoox Robotaxi


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
J.D. Power: většina majitelů elektromobilů už chce zůstat u EV J.D. Power: většina majitelů elektromobilů už chce zůstat u EV
J.D. Power provedl studii pod názvem U.S. Electric Vehicle Experience (EVX) Ownership Study, která zjišťovala, jak jsou majitelé elektromobilů spokojeni se svými vozy. Většina chce už u elektromobility zůstat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čína ukázala maglev, který pojede 620 km/h Čína ukázala maglev, který pojede 620 km/h
Čína je jednou z mála zemí, která provozuje vlaky typu maglev. Ty dosud jezdí rychlostí maximálně 430 km/h. Ve vývoji jsou ale ještě rychlejší verze a byl představen prototyp, který by měl vyvinout až 620 km/h.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LG zvažuje odchod z trhu se smartphony, divizi se dlouhodobě nedaří LG zvažuje odchod z trhu se smartphony, divizi se dlouhodobě nedaří
Společnosti LG se na trhu se smartphony dlouhodobě nedaří. Ztráty dosáhly za posledních pár let miliard dolarů a tržní podíl je dost nízký. Firma tak zvažuje, že se smartphony skončí a nebude se dál trápit.
24.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Porsche uvádí základní model elektromobilu Taycan Porsche uvádí základní model elektromobilu Taycan
Elektromobil Porsche Taycan půjde sehnat ještě levněji než doposud. Německá automobilka totiž představila základní model s pohonem zadních kol, jehož cena se totiž dostane na pouhých 80 tisíc USD.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQA: nový kompaktní crossover čistě na elektřinu Mercedes-Benz EQA: nový kompaktní crossover čistě na elektřinu
Mercedes-Benz pokračuje v elektromobilové ofenzivě a představuje nový kompaktní crossover EQA. Ten se bude nejprve nabízet ve verzi s dojezdem 426 km, ale chystají se i další s větším akumulátorem nebo dvojicí elektromotorů.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala