www.svetmobilne.cz
>
>
>

Zoox od Amazonu přichází s autonomními obousměrnými taxíky

Zoox od Amazonu přichází s autonomními obousměrnými taxíky
, , aktualita
Společnost Zoox, která už nyní spadá pod Amazon, představuje svůj nový autonomní taxík. Ten je čtyřmístný a překypuje různými senzory na obou stranách vozu, aby dokázal spolehlivě jezdit stejně dopředu jako dozadu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Zoox vznikla v roce 2014 s cílem vyvinout elektrické autonomní taxíky. V červnu ji odkoupil Amazon, divize však nadále pracuje samostatně. Nyní představuje produkt svého vývoje, kterým je čtyřmístný vůz s lavicemi proti sobě a speciálním airbagem pro případ nehody. Cestující tedy sedí proti sobě a díky dotykovému displeji lze ovlivnit např. teplotu uvnitř vozu, hudbu a je zde i konzole pro bezdrátové nabíjení telefonů.
 
Zoox Robotaxi
 
Vůz je vybaven 133kWh akumulátorem a vyvine maximální rychlost až 75 mph (cca 120 km/h). Zajímavostí je to, že vozítko je až na detaily symetrické a dokáže jezdit úplně stejně dopředu a dozadu. To je umožněno i tím, že jsou řiditelná všechna čtyři kola. Pro hladší jízdu je tu aktivní systém pérování. Celkem tu máme šest LiDARů, také je zde několik radarů a systémy vidí na vzdálenost 150 metrů. 
 
Zoox Robotaxi
 
Zoox Robotaxi


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů