www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Známe termíny aktualizací všech Xperií na Android 7.0 Nougat

Známe termíny aktualizací všech Xperií na Android 7.0 Nougat
, , aktualita
Sony sice zveřejnilo seznam zařízení, pro které chystá vydat Android 7.0 Nougat už minulý měsíc, ale dosud nebyly známy termíny. Až teď jsme se „polooficiální“ cestou dozvěděli, kdy se aktualizace dočká oněch deset smartphonů a jeden tablet.reklama
Sony minulý měsíc velmi rychle zareagovalo na vydání Androidu 7.0 Nougat, když hned druhý den zveřejnilo seznam zařízení, pro které plánuje aktualizaci na tuto novou verzi systému. Jednalo se o celkem devět modelů, ke kterým nedlouhou poté přibyly dvě novinky představené na veletrhu IFA 2016 – Xperia XZ a Xperia X Compact. Tady je tedy výsledný a dost možná konečný seznam:
 • Sony Xperia Z3+
 • Sony Xperia Z4 Tablet
 • Sony Xperia Z5
 • Sony Xperia Z5 Compact
 • Sony Xperia Z5 Premium
 • Sony Xperia X
 • Sony Xperia XA
 • Sony Xperia XA Ultra
 • Sony Xperia X Performance
 • Sony Xperia X Compact
 • Sony Xperia XZ

To jsou všechno oficiální informace, které už pár týdnů známe. Teď k tomu novému, na co se mnozí dlouho ptali – kdy dojde k vydání aktualizací pro jednotlivé modely? Zdrojem nám tentokrát byl snímek prezentace, kterou použilo slovenské zastoupení Sony během představování Xperie XZ a X Compact slovenským novinářům. Onen snímek totiž obsahoval alespoň přibližné termíny, většinou s přesností měsíců, kdy je plánována distribuce pro všechny výše uvedené Xperie. Nejprve by se celkem logicky měly dočkat nejvyšší modely Xperia X Perfomance a Xperia XZ, a to nejspíš během října. V listopadu je podle všeho bude následovat Xperia X a Xperia X Compact.

Během třetí fáze aktualizací, která by měla proběhnout v prosinci, se dostane na Xperie X5 (včetně variant Premium a Compact), Xperii Z3+ a Xperii Z4 Tablet. Majitelé Xperií XA a XA Ultra si potom budou muset počkat až do začátku roku 2017. Nutno ovšem podotknout, že se jedná jen o plánované termíny, které samozřejmě nemusí vyjít – vždy se může během vývoje systému něco pokazit. Možná právě proto Sony raději takové informace nezveřejňuje oficiální cestou, aby pak nebyl pod palbou stížností, že aktualizace pro daný telefon měla vyjít tento měsíc, ale zpozdila se. Kritiku už si ale japonský výrobce stejně vyslechl, a to za absenci některých smartphonů v seznamu, nejčastěji se v takovém kontextu hovoří o Xperii Z3 představené v září 2014.

Zdroj: Xperiablog.net
reklama
Nejnovější články
Alcatel přiveze na IFA 2017 minimálně čtyři nové smartphony Alcatel přiveze na IFA 2017 minimálně čtyři nové smartphony
Alcatel byl vždy jednou z nejaktivnějších značek na velkých veletrzích, v letošním roce jsme se však mnoha novinek nedočkali. Možná to napraví na blížícím se veletrhu IFA 2017, kde by mohy být představeny minimálně čtyři smartphonové novinky od Alcatelu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Android 8.0 Oreo je na světě, brzy zamíří do prvních telefonů Android 8.0 Oreo je na světě, brzy zamíří do prvních telefonů
Poslední verze operačního systému od Googlu, dosud známá jen jako Android O, nese název Android 8.0 Oreo. Google to oznámil dnes po zatmění slunce a dodal, že již brzy začne být šířena aktualizace pro Pixely a Nexusy.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi Note 5A oficiálně: větší displej, nižší cena Xiaomi Redmi Note 5A oficiálně: větší displej, nižší cena
Xiaomi dnes podle předpokladů představilo zatím nejlevnější smartphone z řady Redmi Note. Dostupný bude ve dvou variantách, přičemž vyšší se pochlubí 4GB RAM nebo 16MPx selfie fotoaparátem s LED bleskem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Tyto aplikace nejvíce zatěžují baterii a procesor ve smartphonech Tyto aplikace nejvíce zatěžují baterii a procesor ve smartphonech
Avast přinesl nejaktuálnější přehled aplikací, které mají negativní vliv na smartphony s Androidem. V žebříčkách nalezneme aplikace nejvíce vybíjející baterii, snižující výkon nebo zabírající místo.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Huawei předběhl Apple ve střední Evropě, vpřed se dere také Xiaomi Huawei předběhl Apple ve střední Evropě, vpřed se dere také Xiaomi
Nejprodávanější značkou smartphonů ve střední a východní Evropě zůstává Samsung, na druhou příčku se ovšem probojoval Huawei. Překvapí, že se mězi pět nejlepších dostalo také Xiaomi, ačkoliv v tomto regionu nemá oficiální zastoupení.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik