Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Známe parametry trojitého fotoaparátu pro Galaxy S10+

13.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Zapomeňte na duální fotoaparáty, budoucnost patří trojitým. Samsung by měl nabídnout tři zadní fotoaparáty u svých vlajkových lodí Galaxy S10+ a nyní konečně známe parametry. Tuto vychytávku můžeme očekávat také u Galaxy A9 (2019).
Rok 2019 bude patřit trojitým fotoaparátům ve smartphonech. Podle odhadů analytiků bude novou technologií vybavena desetina vyrobených smartphonů. K průkopníkům patří Huawei, který první takový model představil už letos na jaře. V příštím roce by se měl připojit Samsung, LG a dost možná také další výrobci. Samsung trojitý fotoaparát patrně nabídne u svých chystaných vlajkových lodí Galaxy S10, které by se tentokrát měly objevit na trhu ve třech variantách namísto dvou. Původně sice jihokorejský výrobce zamýšlel, že by tuto vychytávku nabídl jen u nejvyššího modelu, ale nakonec se podle nejnovějších spekulací objeví hned u dvou variant Galaxy S10 ze tří nabízených.
 
 
Trojitý zadní fotoaparát byl poprvé použit u Huawei P20 Pro

Začátkem tohoto týdne publikoval web ETNews detaily o trojitém zadním fotoaparátu v Galaxy S10+, který by se měl skládat z následujících prvků:
  • 16MPx senzor se standardním objektivem
  • 13MPx senzor s teleobjektivem
  • 12MPx senzor s širokoúhlým objektivem
Dodejme, že Samsung údajně chystá tři varianty své vlajkové lodi k desetiletému výročí. Základní Galaxy S10 (s kódovým označením Beyond 0) potěší majitele rovných displejů, neboť 5,8" Super AMOLED panel by měl postrádat zakřivení. Čtečka otisků prstů by měla být umístěna na zadní straně a v případě zadních fotoaparátů očekáváme duální konfiguraci 12 MPx + 12 MPx. Trojitý zadní fotoaparát nalezneme až u Galaxy S10+, které by mělo být dostupné ve dvou variantách (s kódovými označeními Beyond 1 a Beyond 2). Tyto modely nejspíš dostanou do vínku 6,2", respektive 6,44" Super AMOLED zobrazovač se zahnutými okraji a čtečkou otisků prstů přímo v displeji. Specialitou nejvyšší verze by měl být také duální přední fotoaparát na selfie.
 
 

Tři fotoaparáty i do střední třídy?

 
Podle aktuální spekulace bychom trojitý zadní fotoaparát mohli najít také v připravovaném modelu vyšší střední třídy Galaxy A9 (2019), který bude o něco levnější než Galaxy S10+. Zdroj dokonce hovoří o poměrně šílené kombinaci, která by měla zahrnovat 32MPx, 8MPx a 5MPx snímač.
 


reklama