www.svetmobilne.cz
>
>
>

Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní

Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní
, , aktualita
Policejní vozy Tesla dnes nejsou už ničím až tak výjimečným. V Británii vytvořila policejní variantu Modelu 3 přímo sama Tesla a nabídla ji zdejší policii k dlouhodobějšímu testování. Výsledky jsou poměrně pozitivní.
K oblíbeným
reklama
Britská policie dostala k dlouhodobému Teslu Model 3, o který se postarala sama automobilka. Max Toozs-Hobson z Tesly na svém LinkedInu nyní zveřejnil i výsledky, ke kterým policie dospěla. Podle nich je možné s Modelem 3 ujet "na modrých majácích" přes 200 mil (320 km), což je poměrně dost. Co přesně si ale pod tímto představit (a kolik to zahrnuje brždění, které dobíjí baterku), je otázkou. Pokud jde totiž o jízdu maximální rychlostí na německých dálnicích, testy z Internetu ukazují obvykle dojezd někde kolem 140-180 km. Max zároveň doplňuje, že běžné pronásledování v Británii trvá okolo 7 až 15 minut.
 
Tesla Model 3 Policie
 
Doplňkové systémy mají na dojezd minimální vliv a např. 3hodinové používání systému pro rozpoznávání registračních značek sníží dojezd jen o pár mil. Umístění houkaček na střechu hodnotí jako běhání s padákem a interní houkačky v interiéru jsou v tomto ohledu lepší (nemění koeficient odporu vzduchu a čelní plochu).
 
Rychlonabíjení prý funguje velmi dobře a zmiňuje, že když se zúčastnil jedné z jízd s policií, auto dostali se zbývajícím dojezdem 80 mil, tedy na 22 %. Na 70 % to nabili za 20 minut (předpokládám, že spíše "nabili na 70 %" a ne že "nabili 70 %", což z popisku není jasné). To stačilo na dalších 5-6 hodin, stálo to 20 liber. Velmi pozitivní jsou údajně reakce veřejnosti.
 
Užitečné byly porty USB-C pro nabíjení laptopů i bezdrátové nabíječky. Zajímavou informací je ale to, že mění pneumatiky už po 8 tisících mil (13 tisíc km). Naopak brzdy měly po 10 tisících mílích (16 tisíc km) jen minimální opotřebení okolo 15-20 %. Prozatím s vozem najeli 15 tisíc mil (24 tisíc km) a dosavadní servisní zásahy se týkaly výměny pneumatik a blíže nespecifikované údržby brzd.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač
Elektrický pickup Tesla Cybertruck se jen pomalu blíží k sériové výrobě. Ta už měla začít, ale budeme si muset počkat ještě rok. Prototyp vozu se ukázal na dráze a ukázal např. obří stěrač nebo povinná zrcátka.
13.12.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů
Šanghajská továrna Tesly automobilce výrazně umožnila navýšit výrobní kapacitu a podle posledních zpráv za prvních 11 měsíců poslala do světa přes 413 vozů. A zdaleka nešlo jen o vozy pro Čínu.
12.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky
Elektromobil Renault Zoe si před 8 lety odnesl z testů Euro NCAP excelentní 5hvězdičkové hodnocení. Poslední test však vozu nepřinesl ani jednu hvězdičku. Změny na voze i metodice si vybraly svou daň.
10.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV
Čínská elektromobilka NIO provozuje netradiční projekt Power Swap, kdy si uživatelé mohou místo nabíjení akumulátorů zajet rovnou pro jeho rychlou výměnu. Nově se rozšiřují možnosti volby jiných kapacit pro výměnu.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Výroba Tesly Cybertruck bude zahájena 4motorovou verzí Výroba Tesly Cybertruck bude zahájena 4motorovou verzí
Dlouho očekávaný pickup Tesla Cybertruck na sebe ještě nechá nějakou dobu čekat. Vypadá to však, že z nabídky zmizí jednomotorová verze a naopak se sem dostane varianta s celkem 4 elektromotory.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala