6.11.2021, Milan Šurkala, aktualita

Se zvláštním nápadem, jak prodloužit dojezd elektromobilů, přišla britská firma ZipCharge. Představila mobilní powerbanku Go, ze které se dá nabít elektromobil i v případě, že majitel nemá k dispozici parkování s nabíjecím stojanem.

reklama
to predplatne je super | od: sroobik (6)  8.11.20217:47
"k dispozici i pomocí předplatného. To má činit 49 liber­" Len skoda, ze cca tuto sumu mesacne platim za naftu a staci mi tankovat len 1x asi 3 minuty. Ten prepocet ucinnosti je velavravny, ekoteroristov treba stopnut a poslat ich do kelu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
apsurdni koncept -napijet jednu baterku z jiné | od: moutelik (1)  8.11.20217:43
Toto je apsurdni koncept, proč napijet jednu baterku z jiné baterky , když by mělo jit novou plnou baterku strčit do kufru , připojit ­( k motoru­) a nejlepe tu zabudovanou v autě na chvili odpojit.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Nesmysl... | od: Choakinek (219)  7.11.20213:30
Celá elektromobilita je v současné podobě totální nesmysl. To se prostě při určitém počtu vozů zasekne a dál už si nikdo nekoupí ani jeden vůz, obrazně řečeno. Prodej se zastaví i když to budou vlády tlačit seč jim síly budou stačit.

Nesmysl je tedy i ZipCharge Go.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
sranda | od: asip80 (6)  6.11.202123:03
Dřív dost řidičů vozilo maličký kanystr s pár kg paliva .. pokrok prostě nezastavíš :D

docela sranda :D už takhle je spousta BEV s mrňavým kufrem, který si zadrbu těžkým báglem :D .. další generace bude v základní variantě vážit 750 kg a bude se připojovat na tažné, které u mnoha BEV chybí :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: sranda | od: Pavel Matějka (18)  7.11.20217:31
Nezapomeňte, že si tak ještě snížíte už tak dost malý dojezd. Tohle se hodí jen v případě, že nemáte k dispozici nabíjení při parkování, večer tak tak dojedete domů, ráno vstanete o dvě hodiny dřív, dobijete trochu auto ­(musíte to přitom hlídat­) a pak opatrně dojedete k rychlonabíječce.

Opravdu komfortní soukromá přeprava, už se nemůžu dočkat, až si jako český důchodce koupím elektromobil za tři mega a budu trávit polovinu života po nabijárnách, protože na sídlišti to nabíjet nepůjde ­- a miliony nabíjecích parkovacích míst tam nikdo nevybuduje. A domnívám se, že ve městech ve staré zástavbě to bude ještě horší.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Uživatelský profil Vám umožní u nás využívat několik zajímavých funkcí.