www.svetmobilne.cz
>
>

ZF, e.GO a Transdev vyvíjejí autonomní vozy pro rok 2020

ZF, e.GO a Transdev vyvíjejí autonomní vozy pro rok 2020
, , aktualita
Společnosti ZF, e-GO a Transdev se spojily a vytvořily joint venture, který si klade za cíl vyvinout plně autonomní elektrická vozítka pro přepravu cestujících. A chtějí být opravdu velmi rychle hotovi.
reklama
Plně autonomní vozidla jsou dnes cílem obrovského množství společností. Aby v tom některé společnosti nebyly samy, vytváří společné podniky, kde si rozdělí práci. To je i případ joint venture e.GO Moove GmbH. Součástí je společnost e.GO jako výrobce elektrických vozidel, firma ZF, kterou známe především jako výrobce převodovek do aut a Transdev, integrátor dopravních řešení. Tyto společnosti si kladou za cíl během jediného roku (tedy už v roce 2020) přinést na trh kompletní řešení plně autonomního elektrického vozidla pro přepravu cestujících.
 
e.GO Mover
 
ZF se např. postará o elektrické motory a pohonný systém, řízení, brzdy, všechny potřebné senzory a počítač ProAI se systémem umělé inteligence. Transdev pak propojí projekt se svým systémem Autonomous Transport System (ATS), vytvoří tedy pro projekt infrastrukturu pro řízení autonomních vozidel i samotnou klientskou aplikaci.
 
Nové joint venture chce začít nabízet své služby ze začátku ve Francii a Německu, postupně by se měl systém dále rozrůstat. Už dnes Transdev provede okolo 11 milionů jízd za den ve 20 zemích po světě. Má už i nějaké ty autonomní systémy v Austrálii, Kanadě, Francii, Nizozemí a USA, přičemž celkově bylo takto převezeno 3,5 milionů lidí a najeto přes 1,6 milionu km. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Motorola vrátí legendární jméno RAZR, chystá skládací telefon Motorola vrátí legendární jméno RAZR, chystá skládací telefon
Skládací telefony jsou mezi výrobci velkým hitem, plánuje je většina velkých hráčů. Nejvíce se sice mluví o Samsungu, ale nějaký skládací přístroj si má chystat i Motorola. A úspěch si chce zajistit i použitím legendárního jména RAZR.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla končí s provizním systémem, je příliš drahý Tesla končí s provizním systémem, je příliš drahý
Mnohé společnosti mají různé provizní systémy (tzv. referral), aby získaly co nejvíce zákazníků. Takový program měla i automobilka Tesla, nicméně jej už za pár týdnů zruší, společnost přichází moc draho.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala