www.svetmobilne.cz
>
>

ZF, e.GO a Transdev vyvíjejí autonomní vozy pro rok 2020

ZF, e.GO a Transdev vyvíjejí autonomní vozy pro rok 2020
, , aktualita
Společnosti ZF, e-GO a Transdev se spojily a vytvořily joint venture, který si klade za cíl vyvinout plně autonomní elektrická vozítka pro přepravu cestujících. A chtějí být opravdu velmi rychle hotovi.
K oblíbeným
reklama
Plně autonomní vozidla jsou dnes cílem obrovského množství společností. Aby v tom některé společnosti nebyly samy, vytváří společné podniky, kde si rozdělí práci. To je i případ joint venture e.GO Moove GmbH. Součástí je společnost e.GO jako výrobce elektrických vozidel, firma ZF, kterou známe především jako výrobce převodovek do aut a Transdev, integrátor dopravních řešení. Tyto společnosti si kladou za cíl během jediného roku (tedy už v roce 2020) přinést na trh kompletní řešení plně autonomního elektrického vozidla pro přepravu cestujících.
 
e.GO Mover
 
ZF se např. postará o elektrické motory a pohonný systém, řízení, brzdy, všechny potřebné senzory a počítač ProAI se systémem umělé inteligence. Transdev pak propojí projekt se svým systémem Autonomous Transport System (ATS), vytvoří tedy pro projekt infrastrukturu pro řízení autonomních vozidel i samotnou klientskou aplikaci.
 
Nové joint venture chce začít nabízet své služby ze začátku ve Francii a Německu, postupně by se měl systém dále rozrůstat. Už dnes Transdev provede okolo 11 milionů jízd za den ve 20 zemích po světě. Má už i nějaké ty autonomní systémy v Austrálii, Kanadě, Francii, Nizozemí a USA, přičemž celkově bylo takto převezeno 3,5 milionů lidí a najeto přes 1,6 milionu km. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei odkládá skládací smartphone Mate X Huawei odkládá skládací smartphone Mate X
Vypadá to, že po Samsungu odloží svůj skládací smartphone také společnost Huawei. Její Mate X měl přijít na trh už v těchto dnech, ale budeme si na něj muset ještě pár měsíců určitě počkat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní
Renault představil vylepšenou variantu svého sportovního kupé Alpine A110S. Dostává mnohem vyšší výkon 292 koní díky vyššímu plnícímu tlaku turbodmychadla. Má i upravený podvozek a nové designové prvky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech
Rychlonabíječky elektromobilů potřebují efektivně skladovat energii, kterou se pak nabíjí automobily. Tesla zvažuje, že pro vykrývání špiček a nabíjení mimo špičku začne využívat moderní olověné akumulátory, což by mělo vše zlevnit.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka
O nový elektromobil Honda e vyjádřilo zájem už více než 30 tisíc lidí a automobilka nyní zveřejnila další technické detaily vozu. Místo zrcátek bude mít kamery, podporovat bude i rychlé dobíjení a na 80 % bude za 30 minut.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře