www.svetmobilne.cz
>
>

ZF, e.GO a Transdev vyvíjejí autonomní vozy pro rok 2020

ZF, e.GO a Transdev vyvíjejí autonomní vozy pro rok 2020
, , aktualita
Společnosti ZF, e-GO a Transdev se spojily a vytvořily joint venture, který si klade za cíl vyvinout plně autonomní elektrická vozítka pro přepravu cestujících. A chtějí být opravdu velmi rychle hotovi.
K oblíbeným
reklama
Plně autonomní vozidla jsou dnes cílem obrovského množství společností. Aby v tom některé společnosti nebyly samy, vytváří společné podniky, kde si rozdělí práci. To je i případ joint venture e.GO Moove GmbH. Součástí je společnost e.GO jako výrobce elektrických vozidel, firma ZF, kterou známe především jako výrobce převodovek do aut a Transdev, integrátor dopravních řešení. Tyto společnosti si kladou za cíl během jediného roku (tedy už v roce 2020) přinést na trh kompletní řešení plně autonomního elektrického vozidla pro přepravu cestujících.
 
e.GO Mover
 
ZF se např. postará o elektrické motory a pohonný systém, řízení, brzdy, všechny potřebné senzory a počítač ProAI se systémem umělé inteligence. Transdev pak propojí projekt se svým systémem Autonomous Transport System (ATS), vytvoří tedy pro projekt infrastrukturu pro řízení autonomních vozidel i samotnou klientskou aplikaci.
 
Nové joint venture chce začít nabízet své služby ze začátku ve Francii a Německu, postupně by se měl systém dále rozrůstat. Už dnes Transdev provede okolo 11 milionů jízd za den ve 20 zemích po světě. Má už i nějaké ty autonomní systémy v Austrálii, Kanadě, Francii, Nizozemí a USA, přičemž celkově bylo takto převezeno 3,5 milionů lidí a najeto přes 1,6 milionu km. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
20.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala