www.svetmobilne.cz
>
>

Zero SR/F: elektrická motorka dostává 110 koní

Zero SR/F: elektrická motorka dostává 110 koní
, , aktualita
Kalifornská společnost Zero Motorcycles představila novou generaci elektrického motocyklu Zero SR/F. Novinka posílila na 110 koní a nabídne i vcelku rozumný dojezd skoro 260 km na jedno nabití akumulátoru.
K oblíbeným
reklama
Elektrická jsou nejen auta nebo autobusy, ale nějakou dobu také i motorky. Jednou z těch úspěšnějších společností je Zero Motorcycles se sídlem v Kalifornii.Ta produkuje elektrické motorky už od roku 2006 a nyní představuje další generaci modelu SR/F. Ten nahrazuje minulý model SR, který měl maximální výkon 70 koní (52 kW) a točivý moment 144 Nm. Novinka posílila dokonce na 110 koní (82 kW) při 5000 ot./min a 190 Nm.
 
Zero SR/F
 
Maximální rychlost motocyklu činí 198 km/h, nicméně pokud jde o trvalou maximální rychlost, ta je o něco nižší a činí 177 km/h. Napájení tu má na starosti 14,4kWh akumulátor, který má vydržet na ujetí 259 km ve městě. Pokud jej ale vytáhnete na volnou silnici, tak při rychlosti 89 km/h počítejte se 159 km. Na dálnici (113 km/h) pak počítejte zhruba s polovinou toho, co ve městě, výrobce udává 132 km. S příplatkovým Power Tank se můžete dostat až na městských 320 km.
 
Zero SR/F
 
Základní model podporuje 3kW nabíjení, takže akumulátor bude plný za cca 4,5 hodiny. Verze Premium už zvládá 6kW nabíjení a to tak bude hotovo za 2,5 hodiny. Připlaťte za Charge Tank a dostanete další 6kW nabíjecí výkon navíc (tedy 9 kW u normálního a 12 kW u Premium). Pak se nabíjecí časy smrsknou na 1,8 hodiny, resp. 1,5 hodiny.
 
Zero SR/F
 
Zero SR/F není zrovna z nejlehčích, počítejte s hmotností 226 kg. Odpružení má na starosti společnost Showa, brzdy se pak vyznačují čtyřpístkovými třmeny a 320mm kotouči. Nechybí stabilizační systém Bosch Motorcycle Stability Control a ABS, které bere do úvahy i náklon motorky. Samozřejmostí je i rekuperační brzdění a zajímavostí je dokonce i tempomat a vyhřívaná řidítka u modelu Premium. Použity jsou pneumatiky 120/70-17 vepředu a 180/55-17 vzadu.
 
Nechybí ani připojení k datovým sítím pro over-the-air aktualizace motocyklu. Samozřejmě tak nechybí ani mobilní aplikace pro monitorování stavu motorky. Ta dokáže i zaznamenávat telemetrii pro vyhodnocování jízdy, na motorce je pak i 5" displej. Za základní model chce Zero Motorcycles $18.995, verze Premium pak stojí $20.995. Za podporu rychlejšího nabíjení Charge Tank připlatíte dalších $2.300.
 
Zdroj: theverge.com,


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač
Elektrický pickup Tesla Cybertruck se jen pomalu blíží k sériové výrobě. Ta už měla začít, ale budeme si muset počkat ještě rok. Prototyp vozu se ukázal na dráze a ukázal např. obří stěrač nebo povinná zrcátka.
13.12.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů
Šanghajská továrna Tesly automobilce výrazně umožnila navýšit výrobní kapacitu a podle posledních zpráv za prvních 11 měsíců poslala do světa přes 413 vozů. A zdaleka nešlo jen o vozy pro Čínu.
12.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky
Elektromobil Renault Zoe si před 8 lety odnesl z testů Euro NCAP excelentní 5hvězdičkové hodnocení. Poslední test však vozu nepřinesl ani jednu hvězdičku. Změny na voze i metodice si vybraly svou daň.
10.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní
Policejní vozy Tesla dnes nejsou už ničím až tak výjimečným. V Británii vytvořila policejní variantu Modelu 3 přímo sama Tesla a nabídla ji zdejší policii k dlouhodobějšímu testování. Výsledky jsou poměrně pozitivní.
8.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV
Čínská elektromobilka NIO provozuje netradiční projekt Power Swap, kdy si uživatelé mohou místo nabíjení akumulátorů zajet rovnou pro jeho rychlou výměnu. Nově se rozšiřují možnosti volby jiných kapacit pro výměnu.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala