www.svetmobilne.cz
>
>

Zero SR/F: elektrická motorka dostává 110 koní

Zero SR/F: elektrická motorka dostává 110 koní
, , aktualita
Kalifornská společnost Zero Motorcycles představila novou generaci elektrického motocyklu Zero SR/F. Novinka posílila na 110 koní a nabídne i vcelku rozumný dojezd skoro 260 km na jedno nabití akumulátoru.
K oblíbeným
reklama
Elektrická jsou nejen auta nebo autobusy, ale nějakou dobu také i motorky. Jednou z těch úspěšnějších společností je Zero Motorcycles se sídlem v Kalifornii.Ta produkuje elektrické motorky už od roku 2006 a nyní představuje další generaci modelu SR/F. Ten nahrazuje minulý model SR, který měl maximální výkon 70 koní (52 kW) a točivý moment 144 Nm. Novinka posílila dokonce na 110 koní (82 kW) při 5000 ot./min a 190 Nm.
 
Zero SR/F
 
Maximální rychlost motocyklu činí 198 km/h, nicméně pokud jde o trvalou maximální rychlost, ta je o něco nižší a činí 177 km/h. Napájení tu má na starosti 14,4kWh akumulátor, který má vydržet na ujetí 259 km ve městě. Pokud jej ale vytáhnete na volnou silnici, tak při rychlosti 89 km/h počítejte se 159 km. Na dálnici (113 km/h) pak počítejte zhruba s polovinou toho, co ve městě, výrobce udává 132 km. S příplatkovým Power Tank se můžete dostat až na městských 320 km.
 
Zero SR/F
 
Základní model podporuje 3kW nabíjení, takže akumulátor bude plný za cca 4,5 hodiny. Verze Premium už zvládá 6kW nabíjení a to tak bude hotovo za 2,5 hodiny. Připlaťte za Charge Tank a dostanete další 6kW nabíjecí výkon navíc (tedy 9 kW u normálního a 12 kW u Premium). Pak se nabíjecí časy smrsknou na 1,8 hodiny, resp. 1,5 hodiny.
 
Zero SR/F
 
Zero SR/F není zrovna z nejlehčích, počítejte s hmotností 226 kg. Odpružení má na starosti společnost Showa, brzdy se pak vyznačují čtyřpístkovými třmeny a 320mm kotouči. Nechybí stabilizační systém Bosch Motorcycle Stability Control a ABS, které bere do úvahy i náklon motorky. Samozřejmostí je i rekuperační brzdění a zajímavostí je dokonce i tempomat a vyhřívaná řidítka u modelu Premium. Použity jsou pneumatiky 120/70-17 vepředu a 180/55-17 vzadu.
 
Nechybí ani připojení k datovým sítím pro over-the-air aktualizace motocyklu. Samozřejmě tak nechybí ani mobilní aplikace pro monitorování stavu motorky. Ta dokáže i zaznamenávat telemetrii pro vyhodnocování jízdy, na motorce je pak i 5" displej. Za základní model chce Zero Motorcycles $18.995, verze Premium pak stojí $20.995. Za podporu rychlejšího nabíjení Charge Tank připlatíte dalších $2.300.
 
Zdroj: theverge.com,


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala