www.svetmobilne.cz
>
>

Zemřela Sabine Schmitz, která málem zajela Nürburgring za 10 minut s Transitem

Zemřela Sabine Schmitz, která málem zajela Nürburgring za 10 minut s Transitem
, , aktualita
Sabine Schmitz byla legendární závodnicí, které se přezdívalo Královna Nürburgringu. Znali jsme ji také z několika dílů Top Gearu. Včera po dlouhém boji s rakovinou bohužel zemřela ve věku pouhých 51 let.
K oblíbeným
reklama
Automobilový svět opustila další legenda. Tou se stala Sabine Schmitz, která se mohla chlubit např. přezdívkami "Královna Nürburgringu" nebo "nejrychlejší řidič taxi na světě". Sabine totiž řídila tzv. ring taxi na výše zmíněném slavném okruhu. Kdo chce, může si zaplatit projížďku ve velmi rychlých BMW (zpravidla M5 a podobná) řízenými profesionálními řidiči a právě Sabine se starala o řízení jednoho z vozů ring taxi. Tyto přezdívky nedostala náhodou, vyhrála totiž také 24hodinovky na Nürburgringu v letech 1996 i 1997 a zaznamenala i další úspěchy (šampionát VLN v roce 1998).
 
Sabine Schmitz
Sabine Schmitz, autor: Jospi76, CC BY-SA 2.0 DE, přes Wikimedia Commons
 
Narodila se v roce 1969, bohužel roku 2017 dostala rakovinu. K ní se na Facebooku přiznala v minulém roce a včera, 16. března 2021, ve věku 51 let zemřela. Lidé si ji patrně spojují především s občasným vystupováním v Top Gearu. V roce 2004 Sabine pomáhala Jeremy Clarksonovi zajet kolo naftovým Jaguarem S-Type, což se mu nakonec povedlo za 9 minut a 59 sekund (ona to zajela o 47 sekund rychleji). To zhodnotila tím, že takový čas zajede s dodávkou. V příští řadě Top Gearu se o to pokusila s krátkým Fordem Transit a nedopadlo to jen o několik sekund. V roce 2016 začala uvádět novou verzi TopGearu bez známého tria Clarskson, Hammond a May.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi
Žádný operační systém není bezchybný a platí to i pro Apple iOS. Bezpečnostní výzkumník Carl Schou přišel na to, že připojením k bezdrátové sítě se specifickým SSID se dá v iPhonu zrušit Wi-Fi konektivita.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
19.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem
Honda ukončuje prodej dalšího svého vozu na alternativní paliva. Tentokrát je to model Clarity s vodíkovým pohonem. Prodeje byly velmi nízké a firma se chce soustředit především na elektromobily. Paradoxní, že elektrická verze Clarity byla první odepsanou.
17.6.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK
Porsche uvedlo nový model 991 GT3 Touring, která je o trochu civilnější variantou klasické GT3. Přichází tak o obrovské křídlo a dostává i možnost mít 6stupňový manuál. Můžeme se těšit na výkon až 375 kW.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala