www.svetmobilne.cz
>
>

Zemřela Sabine Schmitz, která málem zajela Nürburgring za 10 minut s Transitem

Zemřela Sabine Schmitz, která málem zajela Nürburgring za 10 minut s Transitem
, , aktualita
Sabine Schmitz byla legendární závodnicí, které se přezdívalo Královna Nürburgringu. Znali jsme ji také z několika dílů Top Gearu. Včera po dlouhém boji s rakovinou bohužel zemřela ve věku pouhých 51 let.
K oblíbeným
reklama
Automobilový svět opustila další legenda. Tou se stala Sabine Schmitz, která se mohla chlubit např. přezdívkami "Královna Nürburgringu" nebo "nejrychlejší řidič taxi na světě". Sabine totiž řídila tzv. ring taxi na výše zmíněném slavném okruhu. Kdo chce, může si zaplatit projížďku ve velmi rychlých BMW (zpravidla M5 a podobná) řízenými profesionálními řidiči a právě Sabine se starala o řízení jednoho z vozů ring taxi. Tyto přezdívky nedostala náhodou, vyhrála totiž také 24hodinovky na Nürburgringu v letech 1996 i 1997 a zaznamenala i další úspěchy (šampionát VLN v roce 1998).
 
Sabine Schmitz
Sabine Schmitz, autor: Jospi76, CC BY-SA 2.0 DE, přes Wikimedia Commons
 
Narodila se v roce 1969, bohužel roku 2017 dostala rakovinu. K ní se na Facebooku přiznala v minulém roce a včera, 16. března 2021, ve věku 51 let zemřela. Lidé si ji patrně spojují především s občasným vystupováním v Top Gearu. V roce 2004 Sabine pomáhala Jeremy Clarksonovi zajet kolo naftovým Jaguarem S-Type, což se mu nakonec povedlo za 9 minut a 59 sekund (ona to zajela o 47 sekund rychleji). To zhodnotila tím, že takový čas zajede s dodávkou. V příští řadě Top Gearu se o to pokusila s krátkým Fordem Transit a nedopadlo to jen o několik sekund. V roce 2016 začala uvádět novou verzi TopGearu bez známého tria Clarskson, Hammond a May.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 % Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 %
Prodeje elektrifikovaných vozů rychle rostou a máme zde např. zajímavá data z Velké Británie za březen letošního roku. Elektrifikovaná auta zde mají více než 41% tržní podíl, nabíjecí se pak dostala na téměř 14 %.
7.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář