Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zemřela Sabine Schmitz, která málem zajela Nürburgring za 10 minut s Transitem

17.3.2021, Milan Šurkala, aktualita
Sabine Schmitz byla legendární závodnicí, které se přezdívalo Královna Nürburgringu. Znali jsme ji také z několika dílů Top Gearu. Včera po dlouhém boji s rakovinou bohužel zemřela ve věku pouhých 51 let.
Automobilový svět opustila další legenda. Tou se stala Sabine Schmitz, která se mohla chlubit např. přezdívkami "Královna Nürburgringu" nebo "nejrychlejší řidič taxi na světě". Sabine totiž řídila tzv. ring taxi na výše zmíněném slavném okruhu. Kdo chce, může si zaplatit projížďku ve velmi rychlých BMW (zpravidla M5 a podobná) řízenými profesionálními řidiči a právě Sabine se starala o řízení jednoho z vozů ring taxi. Tyto přezdívky nedostala náhodou, vyhrála totiž také 24hodinovky na Nürburgringu v letech 1996 i 1997 a zaznamenala i další úspěchy (šampionát VLN v roce 1998).
 
Sabine Schmitz
Sabine Schmitz, autor: Jospi76, CC BY-SA 2.0 DE, přes Wikimedia Commons
 
Narodila se v roce 1969, bohužel roku 2017 dostala rakovinu. K ní se na Facebooku přiznala v minulém roce a včera, 16. března 2021, ve věku 51 let zemřela. Lidé si ji patrně spojují především s občasným vystupováním v Top Gearu. V roce 2004 Sabine pomáhala Jeremy Clarksonovi zajet kolo naftovým Jaguarem S-Type, což se mu nakonec povedlo za 9 minut a 59 sekund (ona to zajela o 47 sekund rychleji). To zhodnotila tím, že takový čas zajede s dodávkou. V příští řadě Top Gearu se o to pokusila s krátkým Fordem Transit a nedopadlo to jen o několik sekund. V roce 2016 začala uvádět novou verzi TopGearu bez známého tria Clarskson, Hammond a May.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama