www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>
>

Žebříček aplikací s největším vlivem na výdrž baterie či výkon telefonu

Žebříček aplikací s největším vlivem na výdrž baterie či výkon telefonu
, , aktualita
Trápí vás rychle se vybíjející baterie, pomalý systém, málo místa v úložišti neebo rychle vyčerpaný datový limit? V takovém případě byste se měli zaměřit na následující aplikace pro Android, které podle Avastu negativně ovlivňují naše telefony.
K oblíbeným
reklama
Avast aktualizoval své statistiky aplikací pro Android, které nejvíce zatěžují baterii, výkon nebo úložiště ve smartphonech. Společnost přitom využívá data od uživatelů svých bezpečnostních aplikací, které v tomto konkrétním případě nasbírala ve třetím čtvrtletí 2017. Pokud bychom si ze zprávy měli vzít nějakou univerzální radu, tak je to více kontrolovat aplikace v našich telefonech. I když některé z nich vědomě nepoužíváme, mohou se samy spouštět po startu systému a mít negativní vliv na výdrž baterie nebo výkon telefonu. V mnoha případech se přitom jedná o předinstalované aplikace, které ve smartphonu byly po jeho prvním spuštění. Tyto aplikace přitom často nejde odinstalovat (bez práv root či jiných úprav systému), uživatel by je proto měl alespoň deaktivovat.
 
 
I tentokrát v žebříčcích převažují aplikace od Googlu a Samsungu. Jako vůbec nejproblematičtější se ukázal nástroj Samsung AllShare. Uživatelé by také neměli věřit aplikacím, které slibují vyčištění paměti nebo prodloužení výdrže baterie, mnohdy totiž napáchají více škody než užitku. také na první pohled nenápadné aplikace jako správce souborů nebo svítilna, mohou mít překvapivě negativní vliv na smartphone.

 

Aplikace nejvíce ovlivňující výkon telefonu

 
Následující aplikace se automaticky spouštějí po startu telefonu a mohou jej znatelně zpomalovat. Ne všechny jsou přitom potřebné, takže pokud je uživatel nepoužívá, měl by se jich zbavit. Za zmínku stojí také fakt, že celou desítku tvoří výhradně tituly od Googlu a Samsungu.
 
 
Z aplikace, které spouští sám uživatel, se jako velká brzda telefonu ukázal dálkový ovladač Samsung WatchON a také oblíbený kancelářský nástroj Dokumenty Google. Novinkou v žebříčku je svítilna Super-Bright LED Torch a čtečka PDF souborů Adobe Acrobat Reader.
 
 
 

Aplikace nejvíce vybíjející baterii

 
Pokud zohledníme pouze aplikace spouštějící bez vědomí uživatele, nalezneme na prvních třech příčkách žebříčku největších žroutů energie zástupce od Samsungu. Výdrž však snižují také oblíbené aplikace jako Mapy Google, WhatsApp a Facebook. Pozor také na oblíbený nástroj AppLock sloužící k uzamykání aplikací nebo DU Battery Saver, který naopak slibuje prodloužení výdrže,
 
 
Z aplikací spouštěných uživatelem asi nepřekvapí jako velký žrout energie Netflix. V top desítce nalezneme také Snapchat, čistící aplikaci Clean Master, svítilnu Super-Bright LED Torch nebo průzkumník souborů ES File Explorer File Manager.
 
 
 

Aplikace zabírající nejvíce místa v úložišti


I podle posledního vydání statistiky si hodně místa z úložiště tajně ukousne Facebook, pozor však také na Spoty, Instagram, Facebook Messenger nebo internetového prohlížeče jako Chrome a Firefox.
 
 
Pokud zohledníme jen aplikací, které spouští až uživatel, vede žebříček komunikátor Line následovaný Snapchatem. Tyto aplikace nejspíš ukládají obrázky a videa, která si mezi sebou sdílí uživatelé. Překvapením nejsou Amazon Video ani Netflix, kde pomůže smazání již přehraných pořadů. Paradoxem je ovšem aplikace Clean Master, která by naopak měla pomoci s uvolněním místa v úložišti.
 
 
 

Aplikace spotřebovávající nejvíce mobilních dat

 
Pokud se potýkáte s vyčerpaným datovým limitem, posviťte si hlavně na následující dvacítku aplikací. Automaticky po startu telefonu se spouští Facebook, Instagram, Spotify, Firefox , WhatsApp nebo Chrome. V případě Facebooku nemusí být úplnou záchranou ani odlehčená verze Facebook Lite, která skončila pátá.
 
 
V případě aplikací spouštěných uživatelem asi nepřekvapí umístění Netflixu na první příčce. Mnoho dat však překvapivě může spotřebovat také nástroj Clean Master. A znovu se objevuje svítilna Superbright LED Torch, která nejspíš spotřebovává data kvůli neustálému stahování reklam.
 
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů
Nizozemští studenti z Eindhoven University of Technology vyvinuli karavan, který má být poháněn výhradně solární energií. Plocha solárních panelů totiž může dosahovat až 17,5 čtverečních metrů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy
Motorola uvedla nový mobilní telefon Moto G60 i pro evropský trh. Novinka se může chlubit obří kapacitou akumulátoru 6000 mAh. Má také nadprůměrně velký 6,8" displej LCD se 120Hz obnovovací frekvencí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních
Elektromobil Chevrolet Bolt automobilce General Motors opravdu nedělá radost. Shořel další kus a firma nyní radí majitelům parkovat hodně daleko od dalších aut, doporučuje vzdálenost alespoň 15 metrů a nejen to.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro
Xiaomi představilo nové telefony 11T a 11T Pro. Oba mají velký 6,67" displej AMOLED a fotoaparát s rozlišením 108 MPx. V případě verze Pro se můžete těšit až na 120W nabíjení, ale ani 11T v tomto rozhodně není žádný lenoch.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini: moderní design, vysoký výkon a 8,3" displej Apple iPad mini: moderní design, vysoký výkon a 8,3" displej
Malý tablet Apple iPad mini se dočkal výrazné inovace. Získal modernější design s tenčími rámečky známými z modelů iPad Air a iPad Pro, lehce se zvětšil displej, má také nový výkonnější procesor A15 Bionic.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala