Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Závodní hra Asphalt 9: Legends nasbírala 4 miliony stažení za méně než týden

2.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Gameloft minulý týden vydal pro Android, iOS a Windows 10 devátý díl slavné závodní arkády Asphalt. A opět šlo o trefu do černého, jak dokazuje velmi rychlé dosažení hranice čtyř milionů stažení.
Asphalt je bezpochyby nejslavnější sérií závodních her pro mobilní telefony. Někteří jistě hráli některý ze starších dílů na svém tlačítkovém telefonu, ale od té doby se časy dost změnily. Nejnovější díly pro smartphony a počítače nabízejí nesrovnatelně lepší grafiku i více možností. Minulý týden vydalo herní studio Gameloft další díl s názvem Asphalt 9: Legends, který dokazuje, že tato značka stále táhne. Za méně než týden si hru do svých zařízení stáhly přes 4 miliony uživatelů. Jedná se o součet ze všech platforem, neboť hra je dostupná jak pro smartphony či tablety s Androidem a iOS, tak pro počítače s Windows 10. Hra se také v Apple Appstore dostala mezi 5 nejstahovanějších titulů ve 150 zemích světa včetně USA, Velké Británie, Francie, Německa, Itálie a Japonska.
 
 
Úspěch hry potvrzuje také spokojenost uživatelů, v průměru si titul odnáší hodnocení 4,6 hvězdičky z pěti možných. Vesměs pozitivní jsou také odborné recenze. Hra je dostupná zdarma, ale obsahuje mikrotransakce. To znamená, že za některý herní obsah můžete zaplatit a získat tak výhodu. Na druhou stranu však nemusíte za hru utratit ani korunu, pokud nebudete chtít. Tzv. freemium hry, jak se tento systém nazývá, v dnešní době převažují mezi mobilními tituly a mají řadu odpůrců, ale i příznivců.
 
 
Herní série Asphalt byla vždy spíše arkádovým titulem než věrným simulátorem, takže vývojáři se místo reálného závodního zážitku snažili o maximum zábavy. Ani devátý díl není výjimkou. Grafické zpracování plné vizuálních efektů je zase na něco vyšší úrovni a podle tvůrců se ještě více přiblížilo konzolovým hrám. Ve hře čeká více než pět desítek licencovaných automobilů od značek jako Aston Martin, Ferrari, Lamborghini nebo Porsche. Své řidičské schopnosti můžete s vybraným vozem předvést v samostatném závodě nebo vyzkoušet režim kariéry, který obsahuje přes 60 sezón a 800 závodů. Nechybí ani online multiplayer s až sedmi protivníky z celého světa.
 
I tentokrát lze volit mezi několika způsoby ovládání, mezi nimi naleznete i inovativní systém TouchDrive. Novinkou je funkce Kluby, která umožňuje vytvořit online komunity závodníků.
 


reklama