Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zapomínáte? Nová aplikace Úkoly Google vám pomůže

25.4.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Google vydal novou aplikaci Tasks, v češtině Úkoly, která pomůže s plněním cílů a úkolů. nabízí jednoduché rozhraní a základní funkce, k dispozici je také propojení s Gmailem, Google Kalendářem či G Suite.
Snad každému se v osobním, pracovním či studijním životě někdy stává, že se mu nahromadí příliš mnoho povinností, takže není jednoduché si vše uspořádat a hlavně na nic nezapomenout. V takovém případě si můžete vše pěkně postaru sepsat na papír a jednotlivé úkoly si odškrtávat po jejich splnění. V dnešní době je ovšem pohodlnější si stáhnout některou z nespočtu nabízených mobilních pomocníků, tzv. úkolovníků neboli to-do listů. Google v této kategorii už dlouhou dobu nabízí aplikaci Keep, která umožňuje vytvářet barevné papírky s textovými poznámkami, náčrty nebo právě seznamy úkolů. Dnes se v Google Play Store i Apple App Store objevila nová aplikace s názvem Google Tasks, v českém překladu se jmenuje Úkoly Google.
 
 
Vsází na jednoduchost, která se objevuje jak v minimalistickém pojetí designu, tak v omezené nabídce funkcí. Pokud ovšem hledáte jen úkolovník s ničím navíc, poslouží Google Tasks více než dobře. V aplikaci můžete snadno vytvářet úkoly a označovat je za splněné. Po kliknutí na název můžete vyplnit podrobnosti, datum a u složitějších cílů také rozdělit na dílčí části prostřednictvím podúkolů. Pokud by vám nestačil jednotný seznam, můžete přidávat další a rozdělit tak úkoly například na pracovní a osobní, nebo podle jednotlivých projektů. Abyste nezapomínali úkoly plnit podle termínů, můžete si je libovolně přesouvat přetažením či nastavit automatické seřazení podle data. K dispozici jsou také oznámení, ale nastavit lze pouze datum, nikoliv konkrétní čas.
 
Všechna data jsou ukládána také do cloudu, takže k nim máte přístup z jakéhokoliv zařízení. A samozřejmostí je rovněž propojení s jinými službami amerického giganta ze Sillicon Valley, takže je možné úkoly vytvářet přímo v Kalendáři Google nebo Gmailu. Pokud používáte ve firmě služby G Suite, využijete tam také Google Tasks. Nový úkolovník od Googlu si můžete zdarma stáhnout z Google Play Store (Android) nebo Apple App Store (iOS).
 
Používáte nějaký to-do aplikaci na svém mobilu nebo počítači?


reklama