www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Zapomínáte? Nová aplikace Úkoly Google vám pomůže

Zapomínáte? Nová aplikace Úkoly Google vám pomůže
, , aktualita
Google vydal novou aplikaci Tasks, v češtině Úkoly, která pomůže s plněním cílů a úkolů. nabízí jednoduché rozhraní a základní funkce, k dispozici je také propojení s Gmailem, Google Kalendářem či G Suite.
K oblíbeným
reklama
Snad každému se v osobním, pracovním či studijním životě někdy stává, že se mu nahromadí příliš mnoho povinností, takže není jednoduché si vše uspořádat a hlavně na nic nezapomenout. V takovém případě si můžete vše pěkně postaru sepsat na papír a jednotlivé úkoly si odškrtávat po jejich splnění. V dnešní době je ovšem pohodlnější si stáhnout některou z nespočtu nabízených mobilních pomocníků, tzv. úkolovníků neboli to-do listů. Google v této kategorii už dlouhou dobu nabízí aplikaci Keep, která umožňuje vytvářet barevné papírky s textovými poznámkami, náčrty nebo právě seznamy úkolů. Dnes se v Google Play Store i Apple App Store objevila nová aplikace s názvem Google Tasks, v českém překladu se jmenuje Úkoly Google.
 
 
Vsází na jednoduchost, která se objevuje jak v minimalistickém pojetí designu, tak v omezené nabídce funkcí. Pokud ovšem hledáte jen úkolovník s ničím navíc, poslouží Google Tasks více než dobře. V aplikaci můžete snadno vytvářet úkoly a označovat je za splněné. Po kliknutí na název můžete vyplnit podrobnosti, datum a u složitějších cílů také rozdělit na dílčí části prostřednictvím podúkolů. Pokud by vám nestačil jednotný seznam, můžete přidávat další a rozdělit tak úkoly například na pracovní a osobní, nebo podle jednotlivých projektů. Abyste nezapomínali úkoly plnit podle termínů, můžete si je libovolně přesouvat přetažením či nastavit automatické seřazení podle data. K dispozici jsou také oznámení, ale nastavit lze pouze datum, nikoliv konkrétní čas.
 
Všechna data jsou ukládána také do cloudu, takže k nim máte přístup z jakéhokoliv zařízení. A samozřejmostí je rovněž propojení s jinými službami amerického giganta ze Sillicon Valley, takže je možné úkoly vytvářet přímo v Kalendáři Google nebo Gmailu. Pokud používáte ve firmě služby G Suite, využijete tam také Google Tasks. Nový úkolovník od Googlu si můžete zdarma stáhnout z Google Play Store (Android) nebo Apple App Store (iOS).
 
Používáte nějaký to-do aplikaci na svém mobilu nebo počítači?


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fordu unikl Mustang Mach-E, nové elektrické SUV Fordu unikl Mustang Mach-E, nové elektrické SUV

Automobilka Ford chystá neobvyklý model s označením Mustang. Nepůjde však o sportovní kupé, nýbrž o SUV. Název Mach-E navíc napovídá, že pod kapotou nebude mít pořádný osmiválec, ale elektromotor. Má tak konkurovat např. Tesle Model X a Jaguaru I-PACE. 

16.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl 16" MacBook Pro, může mít 64GB RAM a 8TB SSD Apple uvedl 16" MacBook Pro, může mít 64GB RAM a 8TB SSD
Dlouho očekávaný 16" MacBook Pro od Applu bych v relativní tichosti konečně představen. Dostat můžete až 8jádrový procesor Intel, obrovskou 64GB operační paměť RAM a kdo chce, může mít i 8TB SSD.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lyft vrací e-bike do ulic San Francisca, vyřešil zdroj požárů baterií Lyft vrací e-bike do ulic San Francisca, vyřešil zdroj požárů baterií
Akumulátory vyžadují kvalitní technologie a výrobu, aby byly bezpečné. To se očividně nepovedlo dodavateli elektrických kol pro Lyft, kterému se rozhořela hned dvě zánovní kola. Problém se už ale vyřešil.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu
Česká událost roku je tady. Škodovka totiž představila čtvrtou generaci novodobé Octavie. Ta je opět o trošku větší, opět se zvětšuje objem zavazadlového prostoru a dostává také plug-in hybridní verzi.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem
Manuální řazení nikdy nebylo v USA příliš populární. Poslední dobou ale zájem o něj klesl natolik, že i elektromobily mají větší tržní podíl, a to téměř dvojnásobně. Zájem o ně totiž naopak velmi rychle roste vzhůru.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala