Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zákazníci virtuálních operátorů získají přístup k LTE

9.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
O2 i Vodafone konečně dovolí virtuálním operátorům využívat ve své sítí připojení LTE (4G). Novinka se bude týkat zákazníků BLESKmobil, Tesco Mobile, SAZKAmobil a dalších, kteří si budou moci užívat rychlejší internetové připojení.
Tento týden dvojice českých operátorů O2 a Vodafone učinila přelomové rozhodnutí. Nabídne totiž své LTE (4G) sítě virtuálním operátorům. Jejich zákazníci si zatím museli vystačit maximálně s 3G připojením, ale brzy získají přístup k až mnohonásobě rychlejšímu LTE. Zpočátku se novinka bude týkat jen vybraných virtuálů, ale nejspíš bude jen otázkou času, kdy k nim přibydou další. Z operátorů využívajících sítě O2 se bude ještě tento měsíc jednat o BLESKmobil, OpenCall, Moraviatel a Vinatel. V průběhu května potom se potom připojí Tesco Mobile, s ostatními virtuály údajně O2 v současné době jedná. „Zpřístupnit virtuálním operátorům mobilní síť 4G LTE byl dlouhodobý záměr vázaný na komerční dohody s jednotlivými operátory,“ tvrdí O2 ve vydané tiskové zprávě.





Prakticky okamžitě zareagoval Vodafone, který LTE zpřístupní zákazníkům virtuála SAZKAmobil. Stane se tak během května, přičemž LTE bude možné využívat i v rámci nabídky „Odměny za dobití 500 MB zdarma“. Operátor připomíná, že pro využívání sítí čtvrté generace musí mít uživatel smartphone či tablet podporující tuto technologii. S výměnou SIM karty si zákazníci nemusejí dělat starost, neboť všechny vydané karty od SAZKAmobil jsou již připraveny na LTE. Nedávno tento virtuál přinesl i další novinky. Od dubna platí zákazníci při volání ze zahraničí stejné ceny jako v České republice a přibyla také nové odměny za dobití v podobě bonusového kreditu.

Zdroje: Tiskové zprávy O2 a SAZKAmobil
reklama