www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Zákazníci virtuálních operátorů získají přístup k LTE

Zákazníci virtuálních operátorů získají přístup k LTE
, , aktualita
O2 i Vodafone konečně dovolí virtuálním operátorům využívat ve své sítí připojení LTE (4G). Novinka se bude týkat zákazníků BLESKmobil, Tesco Mobile, SAZKAmobil a dalších, kteří si budou moci užívat rychlejší internetové připojení.
K oblíbeným
reklama
Tento týden dvojice českých operátorů O2 a Vodafone učinila přelomové rozhodnutí. Nabídne totiž své LTE (4G) sítě virtuálním operátorům. Jejich zákazníci si zatím museli vystačit maximálně s 3G připojením, ale brzy získají přístup k až mnohonásobě rychlejšímu LTE. Zpočátku se novinka bude týkat jen vybraných virtuálů, ale nejspíš bude jen otázkou času, kdy k nim přibydou další. Z operátorů využívajících sítě O2 se bude ještě tento měsíc jednat o BLESKmobil, OpenCall, Moraviatel a Vinatel. V průběhu května potom se potom připojí Tesco Mobile, s ostatními virtuály údajně O2 v současné době jedná. „Zpřístupnit virtuálním operátorům mobilní síť 4G LTE byl dlouhodobý záměr vázaný na komerční dohody s jednotlivými operátory,“ tvrdí O2 ve vydané tiskové zprávě.

Prakticky okamžitě zareagoval Vodafone, který LTE zpřístupní zákazníkům virtuála SAZKAmobil. Stane se tak během května, přičemž LTE bude možné využívat i v rámci nabídky „Odměny za dobití 500 MB zdarma“. Operátor připomíná, že pro využívání sítí čtvrté generace musí mít uživatel smartphone či tablet podporující tuto technologii. S výměnou SIM karty si zákazníci nemusejí dělat starost, neboť všechny vydané karty od SAZKAmobil jsou již připraveny na LTE. Nedávno tento virtuál přinesl i další novinky. Od dubna platí zákazníci při volání ze zahraničí stejné ceny jako v České republice a přibyla také nové odměny za dobití v podobě bonusového kreditu.

Zdroje: Tiskové zprávy O2 a SAZKAmobil
reklama
Nejnovější články
Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Ford skutečně představil nové SUV Mustang Mach-E, které dává tušit větší oddělení značky Mustang od Fordu. Ta by mohla mít ve výsledku mnohem větší počet modelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní
Tesla Model 3 by mohla mít dalšího významného konkurenta. BMW si totiž chystá nový elektromobil BMW i4, který má přinést variantu s pohonem všech 4 kol a maximálním výkonem dosahujícím až 530 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fordu unikl Mustang Mach-E, nové elektrické SUV Fordu unikl Mustang Mach-E, nové elektrické SUV

Automobilka Ford chystá neobvyklý model s označením Mustang. Nepůjde však o sportovní kupé, nýbrž o SUV. Název Mach-E navíc napovídá, že pod kapotou nebude mít pořádný osmiválec, ale elektromotor. Má tak konkurovat např. Tesle Model X a Jaguaru I-PACE. 

16.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl 16" MacBook Pro, může mít 64GB RAM a 8TB SSD Apple uvedl 16" MacBook Pro, může mít 64GB RAM a 8TB SSD
Dlouho očekávaný 16" MacBook Pro od Applu bych v relativní tichosti konečně představen. Dostat můžete až 8jádrový procesor Intel, obrovskou 64GB operační paměť RAM a kdo chce, může mít i 8TB SSD.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lyft vrací e-bike do ulic San Francisca, vyřešil zdroj požárů baterií Lyft vrací e-bike do ulic San Francisca, vyřešil zdroj požárů baterií
Akumulátory vyžadují kvalitní technologie a výrobu, aby byly bezpečné. To se očividně nepovedlo dodavateli elektrických kol pro Lyft, kterému se rozhořela hned dvě zánovní kola. Problém se už ale vyřešil.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala