Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zajímavosti z CES 2018: je libo chytrý polštář nebo šperk od Dellu?

14.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
V Las Vegas byl k vidění smartphone se zabudovaným projektor nebo chytrý polštář, který pomůže s usínáním. Chytrý náramek promění prst uživatele v telefon a Dell zase vystavoval prsteny vyrobené ze starých notebooků.
Moviphone rozhodně není první smartphone s integrovaným projektorem a ve srovnání s předchozími pokusy vlastně nepřináší nic převratného. K dispozici má laserový projektor se světelností 50 lumenů, rozlišením 1280 x 720 pixelů a úhlopříčkou až 100". Design tentokrát není narušen žádným výčnělkem a ostatní výbava odpovídá modelům střední třídy. Moviphone využívá 5,5" Full HD displej, osmijádrový procesor MediaTek MT6750V, 4GB RAM, 128GB úložiště, 4000mAh baterii nebo Android Nougat.
 
 
Cena však rozhodně nepatří k nejnižším, na americkém trhu se bude smartphone prodávat za 599 dolarů.
 
 
Somnox je označován jako první spací robot na světě. Jedná se o polštářek, který má vyřešit problémy se spánkem. Uživatel může polštář obejmout podobně jako plyšovou hračku, oproti ní však Somnox ovlivňuje dýchání a přehrává uklidňující zvuky, jako je například ukolébavka. Polštář také obsahuje senzory, pomocí kterých může monitorovat spánek nebo probudit v ideální čas v závislosti na spánkových cyklech. K ovládání a zobrazení statistik slouží mobilní aplikace. Somnox už uspěl na Kickstarteru a v současné době je možné novinku předobjednat za 499 eur.
 
 
SGNL vypadá jako další chytrý náramek pro sportovce. A opravdu umí měřit pohybové aktivity, ale tím možnosti nekončí. Tento náramek od společnosti Innomdle Lab, která byla založena bývalými zaměstnanci Samsungu, promění vaši ruku v telefon. Stačí vložit špičku prstu do ucha, tvůrci přitom využili skutečnosti, že lidské kosti velmi dobře přenášejí zvuk. Okolí přitom hovor neuslyší podobně, jako kdyby uživatel používal dobře odizolovaná sluchátka. Náramek SGNL už uspěl na Kickstarteru a letos na jaře zamíří k prvním podporovatelům.
 
 
Moodo je chytrý osvěžovač vzduchu v domácnosti, který je možné ovládat pomocí smartphonu: Na displeji lze kombinovat či střídat vůně ze čtyř vonných tobolek podle aktuální nálady uživatele. Zařízení strojí 189 dolarů, přičemž součástí balení je 12 vonných náplní. Sadu dalších čtyř tobolek je možné dokoupit za 29 dolarů.
 
 
Na CES 2018 byly k vidění také šperky, jako jsou prsteny či náušnice. Na svědomí je má Dell ve spolupráci s herečkou a aktivistkou Nikki Reed. A zajímavé je na nich to, že jsou vyrobeny ze zlata pocházejícího ze základních desek starších notebooků. Ceny šperků z nové kolekce budou začínat na 88 dolarech. Dell však využije recyklované zlato také v nových noteboocích, třeba v konvertibilním modelu Latitude 5285.


reklama