Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Za rok 2017 zmizelo z Google Play 700 tisic závadných aplikací

, , aktualita
Za rok 2017 zmizelo z Google Play 700 tisic závadných aplikací
Google se snaží udělat svůj obchod s aplikacemi co nejbezpečnější. Ne vždy se mu to daří úplně bez chybičky, během roku 2017 však odstranil okolo 700 tisíc aplikací, které zde neměly co dělat.
Za rok 2017 zmizelo z Google Play 700 tisic závadných aplikací
Pokud instalujete do svého smartphonu aplikace, obecně se doporučuje dělat to pouze s pomocí oficiálního obchodu, v případě Androidu tedy v Google Play. Jiné aplikace mohou snadno obsahovat závadný obsah, ať už jde např. o malware, spyware nebo jiné nekalé společníky. Bohužel, ani stahování přes Google Play neznamená stoprocentní ochranu. Jen za rok 2017 totiž Google ze svého obchodu odstranil okolo 700 tisíc aplikací, které byly nějakým způsobem závadné a toto číslo bylo o 70 % větší než v roce 2016. Předpokládá se, že koncem loňského roku bylo na Google Play okolo 3,5 milionu aplikací.
 
Google Play logo
 
Google nejenže zvýšil počet odstraněných aplikací, zároveň také dokázal pomocí nových algoritmů umělé inteligence zablokovat 99 % závadných aplikací a odstranil také 100 tisíc vývojářů takových programů. Mezi nejčastějšími prohřešky jsou aplikace typu copycats, které se vydávají za nějakou velmi úspěšnou, ve skutečnosti ale obsahují něco jiného a mohou přidávat i něco nekalého. Takových aplikací bylo přes čtvrt milionu.
 
Velmi často jsou tu i aplikace s nepovoleným obsahem (pornografie, extrémní násilí, ilegální aktivity,...), zde se jednalo o desítky tisíc. I když nejde o příliš časté jevy, o to nebezpečnější jsou aplikace s vyloženě škodlivým obsahem jako jsou trojské koně, aplikace zneužívající SMS zprávy nebo phishing.
 


reklama