Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Za nalezené chyby v Androidu už Google vyplatil přes půl milionu dolarů

17.6.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Uživatelé, kteří objeví a nahlásí chyby v softwaru, jsou pro vývojáře nedocenitelní pomocníci, většina společností si jich proto velmi váží. Výjimkou není ani Google, který před rokem spustil program Android Security Rewards a teď zveřejnil jeho výsledky.
Aby Google zatraktivnil vyplacení odměn za nalezení bezpečnostních chyb v Androidu, spustil minulý rok program Android Security Rewards jako součást programu Google Vulnerability Rewards. Pokud někdo najde v operačním systému chybu ohrožující bezpečnost, nahlásí ji Googlu a v neposlední řadě pomůže s její opravou, bude po zásluze odměněn. Za uplynulý rok, kdy program funguje, získalo finanční částku 82 osob. Celková výše odměny činí asi 550 tisíc dolarů, v přepočtu více než 13 milionů korun. V průměru si tak úspěšný “nálezce” přišel na 2 200 dolarů, tedy přes 50 000 Kč.
Tabulka s příklady výše odměn v programu Android Security Rewards


Jen 15 osob dosáhlo na odměnu převyšující 10 000 dolarů. Na nejvyšší možnou částku vyplatitelnou za jednu nalezenou chybu (až 30 000 dolarů) zatím nikdo nedosáhl, týká se totiž bezpečnostních problémů v technologii TrustZone nebo ověření při bootování, vysoce ohodnoceny jsou také chyby týkající se kernelu. Google se teď navíc rozhodl o třetinu zvýšit všechny částky a tak ještě více motivovat uživatele k hledání bezpečnostních chyb. Právě bezpečnost je jedním z problémů, za který je Android často kritizován.

Zdroj: Android-developers.blogspot.cz
reklama