Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Youtuber zkusil, zda Tesla s autopilotem sama pojede, když vyskočí z okna

24.4.2020, Milan Šurkala, aktualita
Někteří youtubeři zkouší věci, které by rozhodně dělat neměli. Jeden z nich vyzkoušel, zda lze autopilota ve vozech Tesla přinutit, aby jel dál, aniž by byl řidič v autě. Ten tedy neseděl na jiném sedadle, ale byl vně auta.
Na YouTube a jiných sociálních sítích se objevilo už spoustu videí, kdy se lidé snažili vyzkoušet, co vše umí autopilot ve vozech Tesla. Bylo tu už několik případů, kdy se řidič přesunul na jiné sedadlo a vepředu za volantem tak nikdo nebyl. Youtuber Chikichu to dotáhl ještě dál a zkusil, zda je možné, aby auto jelo na autopilota dál poté, co vyskočí z auta. Nechal tak tempomat na nejnižší rychlosti okolo 6 mph (cca 9-10 km/h) a jakmile aktivoval autopilota a nebyl připásán, vůz sám zastavil. Takže zapnul pás za svými zády a vůz tak jel dál, přestože ve skutečnosti nebyl připoutaný. To však auto nepoznalo.
 
 
Dveře nešly otevřít tlačítkem, ale šlo to udělat mechanickým ovladačem. To ale vůz také sám od sebe zastavil. Takže nezbývalo nic jiného, než se pokusit vylézt oknem. První pokus se nezdařil, protože omylem zmáčkl brzdu. U druhého pokusu si už dával větší pozor na nohy, vyskočil z auta a běžel vedle něj, zatímco Tesla se dále sama řídila bez toho, aniž by řidič seděl ve voze. Jak sám youtuber podotýká, rozhodně nešlo o něco legálního. Dále také podotkl, že Tesla vyžaduje pravidelnou interakci řidiče, takže se po krátkém čase sama zastavila. "Doma to rozhodně nezkoušejte". A venku vlastně také ne.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama