www.svetmobilne.cz
>
>
>

Youtuber zkusil, zda Tesla s autopilotem sama pojede, když vyskočí z okna

Youtuber zkusil, zda Tesla s autopilotem sama pojede, když vyskočí z okna
, , aktualita
Někteří youtubeři zkouší věci, které by rozhodně dělat neměli. Jeden z nich vyzkoušel, zda lze autopilota ve vozech Tesla přinutit, aby jel dál, aniž by byl řidič v autě. Ten tedy neseděl na jiném sedadle, ale byl vně auta.
K oblíbeným
reklama
Na YouTube a jiných sociálních sítích se objevilo už spoustu videí, kdy se lidé snažili vyzkoušet, co vše umí autopilot ve vozech Tesla. Bylo tu už několik případů, kdy se řidič přesunul na jiné sedadlo a vepředu za volantem tak nikdo nebyl. Youtuber Chikichu to dotáhl ještě dál a zkusil, zda je možné, aby auto jelo na autopilota dál poté, co vyskočí z auta. Nechal tak tempomat na nejnižší rychlosti okolo 6 mph (cca 9-10 km/h) a jakmile aktivoval autopilota a nebyl připásán, vůz sám zastavil. Takže zapnul pás za svými zády a vůz tak jel dál, přestože ve skutečnosti nebyl připoutaný. To však auto nepoznalo.
 
 
Dveře nešly otevřít tlačítkem, ale šlo to udělat mechanickým ovladačem. To ale vůz také sám od sebe zastavil. Takže nezbývalo nic jiného, než se pokusit vylézt oknem. První pokus se nezdařil, protože omylem zmáčkl brzdu. U druhého pokusu si už dával větší pozor na nohy, vyskočil z auta a běžel vedle něj, zatímco Tesla se dále sama řídila bez toho, aniž by řidič seděl ve voze. Jak sám youtuber podotýká, rozhodně nešlo o něco legálního. Dále také podotkl, že Tesla vyžaduje pravidelnou interakci řidiče, takže se po krátkém čase sama zastavila. "Doma to rozhodně nezkoušejte". A venku vlastně také ne.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem, nahradil iPhone XR Apple iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem, nahradil iPhone XR
Analytická společnost Omdia provedla další průzkum, který říká, že za první čtvrtletí letošního roku se stal nejprodávanějším smartphonem Apple iPhone 11. Ten na této pozici vystřídal svého předchůdce iPhone XR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla snižuje ceny svých aut až o 5000 USD Tesla snižuje ceny svých aut až o 5000 USD
Tesla konečně může začít vyrábět, a aby podpořila prodeje na zpomaleném americkém trhu, přistoupila k nemalým slevám na své automobily. Ceny jednotlivých vozů klesly v některých případech až o 5000 USD.
27.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 880: nový mobilní procesor pro střední třídu s 5G Samsung Exynos 880: nový mobilní procesor pro střední třídu s 5G
Pro telefony střední třídy má Samsung nový mobilní procesor Exynos 880. Ten podporuje také moderní 5G datové připojení a umí ho i kombinovat se 4G. Nechybí ani NPU pro zpracování algoritmů umělé inteligence.
27.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Garmin Quatix 6X Solar: chytré hodinky se solárním nabíjením Garmin Quatix 6X Solar: chytré hodinky se solárním nabíjením
Garmin představil další chytré hodinky, které se dokáží nabíjet i pomocí sluneční energie. Jde o Quatix 6X Solar a díky solárnímu panelu mohou prodloužit výdrž svého akumulátoru o další 3 dny provozu.
22.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Volvo představilo elektrické SUV XC40 Recharge na 14minutovém videu Volvo představilo elektrické SUV XC40 Recharge na 14minutovém videu
Volvo už brzy uvede na trh své první plně elektrické SUV XC40 Recharge. Necelých 4,5 metrů dlouhý vůz dostane 78kWh akumulátor a zvládne ujet až 400 km na jedno nabití. Automobilka ho nyní představuje na delším videu.
22.5.2020, aktualita, Milan Šurkala