www.svetmobilne.cz
>
>
>

Youtuber zkusil, zda Tesla s autopilotem sama pojede, když vyskočí z okna

Youtuber zkusil, zda Tesla s autopilotem sama pojede, když vyskočí z okna
, , aktualita
Někteří youtubeři zkouší věci, které by rozhodně dělat neměli. Jeden z nich vyzkoušel, zda lze autopilota ve vozech Tesla přinutit, aby jel dál, aniž by byl řidič v autě. Ten tedy neseděl na jiném sedadle, ale byl vně auta.
K oblíbeným
reklama
Na YouTube a jiných sociálních sítích se objevilo už spoustu videí, kdy se lidé snažili vyzkoušet, co vše umí autopilot ve vozech Tesla. Bylo tu už několik případů, kdy se řidič přesunul na jiné sedadlo a vepředu za volantem tak nikdo nebyl. Youtuber Chikichu to dotáhl ještě dál a zkusil, zda je možné, aby auto jelo na autopilota dál poté, co vyskočí z auta. Nechal tak tempomat na nejnižší rychlosti okolo 6 mph (cca 9-10 km/h) a jakmile aktivoval autopilota a nebyl připásán, vůz sám zastavil. Takže zapnul pás za svými zády a vůz tak jel dál, přestože ve skutečnosti nebyl připoutaný. To však auto nepoznalo.
 
 
Dveře nešly otevřít tlačítkem, ale šlo to udělat mechanickým ovladačem. To ale vůz také sám od sebe zastavil. Takže nezbývalo nic jiného, než se pokusit vylézt oknem. První pokus se nezdařil, protože omylem zmáčkl brzdu. U druhého pokusu si už dával větší pozor na nohy, vyskočil z auta a běžel vedle něj, zatímco Tesla se dále sama řídila bez toho, aniž by řidič seděl ve voze. Jak sám youtuber podotýká, rozhodně nešlo o něco legálního. Dále také podotkl, že Tesla vyžaduje pravidelnou interakci řidiče, takže se po krátkém čase sama zastavila. "Doma to rozhodně nezkoušejte". A venku vlastně také ne.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala