www.svetmobilne.cz
>
>

Youtuber vydražil Lamborghini z lepenky za 10420 NZD (158 tis. Kč)

Youtuber vydražil Lamborghini z lepenky za 10420 NZD (158 tis. Kč)
, , aktualita
Youtuber David Jones na svém kanálu ukázal stavbu supersportu Lamborghini Aventador z lepenky v téměř životní velikosti. Vůz pak dal do dražby a výtěžek z ní činil v přepočtu téměř 158 tisíc Kč.
K oblíbeným
reklama
David Jones je 22letým youtuberem, který na svém kanále ukázal stavbu lepenkového Lamborghini Aventador. Od doby, co měl šanci jet v Lamborghini v Los Angeles, chtěl zase Lambo (i když dle RZ vozu, který vytvořil, je fanouškem Hondy). Poněvadž jako 22letý nemá moc šancí to zažít znovu, rozhodl se aspoň, že si postaví vlastní. Na Internetu našel vystřihovánku vozu a pomocí projektoru na karton s kamarádem zvětšili jednotlivé díly tak, že výsledný vůz má téměř životní velikost. Je totiž 3,78 metru dlouhý a 1,65 metru široký.
 
Cardborghini Aventapoor
 
Stavba vozu z kartonu zabrala 2,5 týdne, přičemž samotná karoserie trvala zhruba týden a zbytek si pak vyžádal rám s řiditelnými koly. Tento "prototyp" pak vyzkoušeli i na kopečku před domem. Vůz nemá žádný motor, i když se zkoušel motorek z elektrického skateboardu. Ten byl ale příliš slabý. Nakonec tak přešli na metodu "Fred Flinstone" a gravitace.
 
Cardborghini Aventapoor
 
Lepenkové auto později putovalo do aukce, kde výrazně překonalo všechny odhady. Za Cardborghini Aventapoor, jak vůz pojmenoval, je zájemce ochoten zaplatit 10420 novozélandských dolarů, což je v přepočtu téměř 158 tisíc Kč. Výtěžek půjde na adresu nemocnice Starship Children’s Hospital, kde se Jones ve svých 14 letech léčil s rakovinou.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem
Honda ukončuje prodej dalšího svého vozu na alternativní paliva. Tentokrát je to model Clarity s vodíkovým pohonem. Prodeje byly velmi nízké a firma se chce soustředit především na elektromobily. Paradoxní, že elektrická verze Clarity byla první odepsanou.
17.6.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK
Porsche uvedlo nový model 991 GT3 Touring, která je o trochu civilnější variantou klasické GT3. Přichází tak o obrovské křídlo a dostává i možnost mít 6stupňový manuál. Můžeme se těšit na výkon až 375 kW.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad
Trh s tablety už nějakou dobu roste a podle firmy Counterpoint se daří zejména iPadům od společnosti Apple. Ty totiž významně navýšily svůj tržní podíl a jedničkou je pak základní varianta, iPad 8. generace.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala