Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Youtuber vydražil Lamborghini z lepenky za 10420 NZD (158 tis. Kč)

28.5.2021, Milan Šurkala, aktualita
Youtuber David Jones na svém kanálu ukázal stavbu supersportu Lamborghini Aventador z lepenky v téměř životní velikosti. Vůz pak dal do dražby a výtěžek z ní činil v přepočtu téměř 158 tisíc Kč.
David Jones je 22letým youtuberem, který na svém kanále ukázal stavbu lepenkového Lamborghini Aventador. Od doby, co měl šanci jet v Lamborghini v Los Angeles, chtěl zase Lambo (i když dle RZ vozu, který vytvořil, je fanouškem Hondy). Poněvadž jako 22letý nemá moc šancí to zažít znovu, rozhodl se aspoň, že si postaví vlastní. Na Internetu našel vystřihovánku vozu a pomocí projektoru na karton s kamarádem zvětšili jednotlivé díly tak, že výsledný vůz má téměř životní velikost. Je totiž 3,78 metru dlouhý a 1,65 metru široký.
 
Cardborghini Aventapoor
 
Stavba vozu z kartonu zabrala 2,5 týdne, přičemž samotná karoserie trvala zhruba týden a zbytek si pak vyžádal rám s řiditelnými koly. Tento "prototyp" pak vyzkoušeli i na kopečku před domem. Vůz nemá žádný motor, i když se zkoušel motorek z elektrického skateboardu. Ten byl ale příliš slabý. Nakonec tak přešli na metodu "Fred Flinstone" a gravitace.
 
Cardborghini Aventapoor
 
Lepenkové auto později putovalo do aukce, kde výrazně překonalo všechny odhady. Za Cardborghini Aventapoor, jak vůz pojmenoval, je zájemce ochoten zaplatit 10420 novozélandských dolarů, což je v přepočtu téměř 158 tisíc Kč. Výtěžek půjde na adresu nemocnice Starship Children’s Hospital, kde se Jones ve svých 14 letech léčil s rakovinou.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama