www.svetmobilne.cz
>
>

Youtuber vydražil Lamborghini z lepenky za 10420 NZD (158 tis. Kč)

Youtuber vydražil Lamborghini z lepenky za 10420 NZD (158 tis. Kč)
, , aktualita
Youtuber David Jones na svém kanálu ukázal stavbu supersportu Lamborghini Aventador z lepenky v téměř životní velikosti. Vůz pak dal do dražby a výtěžek z ní činil v přepočtu téměř 158 tisíc Kč.
K oblíbeným
reklama
David Jones je 22letým youtuberem, který na svém kanále ukázal stavbu lepenkového Lamborghini Aventador. Od doby, co měl šanci jet v Lamborghini v Los Angeles, chtěl zase Lambo (i když dle RZ vozu, který vytvořil, je fanouškem Hondy). Poněvadž jako 22letý nemá moc šancí to zažít znovu, rozhodl se aspoň, že si postaví vlastní. Na Internetu našel vystřihovánku vozu a pomocí projektoru na karton s kamarádem zvětšili jednotlivé díly tak, že výsledný vůz má téměř životní velikost. Je totiž 3,78 metru dlouhý a 1,65 metru široký.
 
Cardborghini Aventapoor
 
Stavba vozu z kartonu zabrala 2,5 týdne, přičemž samotná karoserie trvala zhruba týden a zbytek si pak vyžádal rám s řiditelnými koly. Tento "prototyp" pak vyzkoušeli i na kopečku před domem. Vůz nemá žádný motor, i když se zkoušel motorek z elektrického skateboardu. Ten byl ale příliš slabý. Nakonec tak přešli na metodu "Fred Flinstone" a gravitace.
 
Cardborghini Aventapoor
 
Lepenkové auto později putovalo do aukce, kde výrazně překonalo všechny odhady. Za Cardborghini Aventapoor, jak vůz pojmenoval, je zájemce ochoten zaplatit 10420 novozélandských dolarů, což je v přepočtu téměř 158 tisíc Kč. Výtěžek půjde na adresu nemocnice Starship Children’s Hospital, kde se Jones ve svých 14 letech léčil s rakovinou.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač
Elektrický pickup Tesla Cybertruck se jen pomalu blíží k sériové výrobě. Ta už měla začít, ale budeme si muset počkat ještě rok. Prototyp vozu se ukázal na dráze a ukázal např. obří stěrač nebo povinná zrcátka.
13.12.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů
Šanghajská továrna Tesly automobilce výrazně umožnila navýšit výrobní kapacitu a podle posledních zpráv za prvních 11 měsíců poslala do světa přes 413 vozů. A zdaleka nešlo jen o vozy pro Čínu.
12.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky
Elektromobil Renault Zoe si před 8 lety odnesl z testů Euro NCAP excelentní 5hvězdičkové hodnocení. Poslední test však vozu nepřinesl ani jednu hvězdičku. Změny na voze i metodice si vybraly svou daň.
10.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní
Policejní vozy Tesla dnes nejsou už ničím až tak výjimečným. V Británii vytvořila policejní variantu Modelu 3 přímo sama Tesla a nabídla ji zdejší policii k dlouhodobějšímu testování. Výsledky jsou poměrně pozitivní.
8.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV
Čínská elektromobilka NIO provozuje netradiční projekt Power Swap, kdy si uživatelé mohou místo nabíjení akumulátorů zajet rovnou pro jeho rychlou výměnu. Nově se rozšiřují možnosti volby jiných kapacit pro výměnu.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala