Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

YouTube podlehl trendu videí na výšku

, , aktualita
YouTube podlehl trendu videí na výšku
Webová verze YouTube nabízí upravené rozhraní, které je lépe připraveno na videa ve starším poměru stran 4:3 či vertikální videa. Tyto nestandardní formáty by se měly zobrazovat na větší ploše obrazovky a bez černých pruhů.
YouTube podlehl trendu videí na výšku
Leckomu při pohledu na vertikální video vstávají vlasy hrůzou, ale s rozšířením smartphonů pomalu stoupá jeho podíl. Na tento trend proto musel zareagovat Google, který se rozhodl učinit několik kroků, aby vylepšil zobrazovaní tohoto formátu na YouTube. Zatím se změny týkají webové verze, kde se nyní videa pořízená na výšku zobrazí ve vyšší velikosti (tj. zabírají o něco větší plochu obrazovky) a bez rušivých černých pruhů na pravé i levé straně.
 
Změny se týkají také videí se starším poměrem stran 4:3 (SD). I v tomto případě došlo k oříznutí černých okrajů a rovněž se nyní video zobrazuje na větší ploše. Ke zvětšení přehrávače došlo dokonce i v případě videí v běžném širokoúhlém formátu 16:9, takže je nyní lépe využita plocha obrazovky. Změny se do webové verze YouTube dostávají postupně od pátku, takže pokud stále ještě vídáte vertikální videa s černými pruhy, vyčkejte pár dnů či týdnů.
 
Na změny zobrazení videa v jednotlivých formátech se můžete podívat níže. A mimochodem, nahráváte na svém telefonu videa na výšku, nebo výhradně na šířku?
 
 

Vertikální videa (před změnou a po ní)

 
 
 

Videa 4:3 (před změnou a po ní)

 
 
 
 

Videa 16:9 (před změnou a po ní)

 
 
 


reklama