Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xperia Z4 se v Evropě přejmenuje na Z3+

26.5.2015, Jan Pánek, aktualita
Po poměrně rozpačitém uvedení Xperie Z4 jako vlajkové se ukázalo, že bude vlajkovou lodí jen pro Japonsko, teď se novinka dostává do Evropy, kde ale změní jméno na Sony Xperia Z3+. Oproti Z3 nepřinese skoro žádné novinky, proč Sony přivádí Z3+ do Evropy?
Je tomu více než jeden rok, kdy byla představena Xperia Z4, Sony kolem samotného představení neudělalo skoro žádný humbuk, spíše se jednalo o malou akci. Poté se ale myslelo, že se jedná o novou vlajkovou loď. Krátce poté se začaly rojit spekulace, že se nejedná o novou vlajkovou loď pro celý svět, ale pouze pro domácí trh Sony, Japonsko. Tyto informace se následně potvrdily.

Vyvstala ale otázka, jak to bude s celosvětovým uvedením na trh. Sony plánovalo zbavit se strategie, kdy uvádělo vlajkový model každých 6 měsíců, takže se spíše počítalo s tím, že se Xperia Z4 ani nemusí dostat na evropský trh. To se ale nakonec nestalo a brzy zde budeme moci přivítat Sony Xperii Z3+. Sony tedy smíchalo strategii představování vlajkového modelu každého půl roku a každý rok a představilo napůl vlajkovou loď. Nezměnilo se číslo na čtyřku, ale přibylo plus. To je poněkud nešťastné řešení, protože se Sony nevydalo žádnou cestou.


Sony Xperia Z4 pro Japonsko a zároveň Xperia Z3+ pro zbytek světa

Rozdíly mezi Xperii Z3 a Z3+ jsou jen minimální. Za zmínku stojí procesor, kdy byl Snapdragon 801 nahrazen Snapdragonem 810, výkonově se nemusí jednat o až tak zásadní změnu, spíše se mohou projevit čtyři úsporná jádra. Takže by nemuselo vadit, že poklesla kapacita baterie o 200 mAh. Možná by někoho mohlo potěšit, že je novější model o 0,6 mm tenčí. A je pravděpodobné, že telefon bude déle podporovaný, co se aktualizací týče. Jak na to budou reagovat zákazníci?

Pokud vlastníte Xperii Z3, nemáte důvod přecházet na novější model, žádné zázračné funkce nepřibyly. Cena bude vyšší, než jaká je u současně prodávané Z3. Noví zájemci o top Xperii spíše počkají asi 5 měsíců na Xperii Z4, která by snad měla přinést větší množství novinek oproti Xperii Z3+, navíc bude za obdobnou cenu, za jakou se teď začne prodávat Xperia Z3+.

Z toho vyplývá, že současná strategii Sony je opravdu nešťastná a že si nový telefon s největší pravděpodobností nenajde větší uplatnění na trhu. To je pro Sony špatná vyhlídka, jelikož se se špatným prodejem dražších telefonů potýká již delší dobu.

Zdroj: Engadget


reklama