www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xperia Z5 Premium téměř nevyužívá 4K rozlišení

Xperia Z5 Premium téměř nevyužívá 4K rozlišení
, , aktualita
Mnoho lidí bylo nadšeno z nového displeje Sony Xperie Z5 Premium. Ten nabídne rozlišení 4K, což přináší neuvěřitelnou jemnost, která ale není vidět pouhým okem. Nakonec se ukázalo, že Sony skoro pořád renderuje obraz jen ve Full HD rozlišení.
K oblíbeným
reklama
Po příchodu telefonů s displeji s vysokým rozlišením (vysoko nad hranici 300 ppi) se svět chytrých telefonů rozdělil na dvě části. První z nich touží po co nejvyšším rozlišení, kdežto druhá preferuje rozumný přístup - nižší rozlišení, vyšší výdrž. Každopádně to vypadá, že Sony hraje na obě strany.

Telefon v sobě sice má neuvěřitelně jemné 4K rozlišení, ale téměř jej nepoužívá. Jak to funguje v praxi? Telefon má rozlišení displeje 2160×3840, což je 2×1080×2×1920. To znamená, že se jeden pixel u Full HD rovná 4 pixelům u 4K rozlišení. Když tedy Sony vyrenderuje obrázek ve Full HD rozlišení, každý pixel obrázku rozprostře na 4 pixely displeje a máme z Full HD 4K.Renderování obrázků zabere méně času a méně energie, než kdyby se renderovalo do plného 4K rozlišení, takže telefon vydrží i dva dny používání.

Důležité je, kdy telefon renderuje 4K video a kdy renderuje jen Full HD video. Na to odpovědělo přímo Sony: "Xperia Z5 Premium má 4K displej s rozlišením 3840×2160 pixelů. Ten je založený na standardu SID a všechen video obsah a obsah fotogalerie je zobrazován ve 4K rozlišení. Další obsah je renderován v rozlišení 1080p nebo nižším, aby se optimalizoval výkon a výdrž zařízení. Zároveň si uživatel bude moci užít vysokého rozlišení, když to bude nejvíce potřebovat."

Otázkou ale je, nač si kupovat telefon s tak jemným displejem, čemuž odpovídá i cenovka, když jeho hlavní chloubu stěží využijete. Každopádně to Sony vymyslelo velmi chytře a posunulo mobilní zařízení zase o kousek dopředu.

Zdroj: PhoneArena


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji
Porsche nedávno představilo hodně drahý elektrický sedan Taycan Turbo a Turbo S. Nyní se představuje základní verze Taycan 4S, jejiž cena je výrazně nižší proti variantám Turbo, přitom půjde pořád o hodně výkonné auto.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mapy Google přidávají navigaci pro zrakově postižené Mapy Google přidávají navigaci pro zrakově postižené
Google chce zrakově postiženým usnadnit život a v aplikaci Mapy Google budou moci nyní aktivovat speciální hlasovou navigaci, která přinese detailnější informace pro pohyb v náročném prostředí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Porsche a Boeing chtějí postavit létající auta Porsche a Boeing chtějí postavit létající auta
Jezdit po zemi za chvíli asi přestane stačit. Máme tu už několik konceptů létajících aut a nyní se chce přidat německá automobilka Porsche a americký Boeing. Společnosti totiž chtějí prozkoumat tento trh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Dyson končí s projektem elektromobilu, nevyplatí se Dyson končí s projektem elektromobilu, nevyplatí se
Dyson, známý výrobce vysavačů, vysoušečů rukou a dalších zařízení, chtěl proniknout na trh elektromobilů. Jak to tak ale vypadá, situace nebyla tak růžová a společnost celý projekt elektrických aut ukončila.
12.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vodíková Toyota Mirai chystá hezčí 2. generaci Vodíková Toyota Mirai chystá hezčí 2. generaci
Vodíkový sedan Toyota Mirai dostane brzy druhou generaci. Toyota totiž ukázala koncept nové varianty, která má už velmi blízko k produkčnímu vozu. Ten už bude 5místný, má mít i delší dojezd a především o něco hezčí design.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala