Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xperia XZ1, XZ1 Compact a X1 začínají odhalovat své parametry

23.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Podle posledních informací připravuje Sony pro veletrh IFA 2017 minimálně tři nové smartphony. Dva z nich by měly nabídnout procesor Snapdragon 835, v případě modelu XZ1 Compact dokonce v kombinaci s velmi malými rozměry.
Sony v letošním roce představilo několik nových smartphonů od vlajkové lodi Xperia XZ Premium až po low-end Xperia L1. Portfolio japonského výrobce pro rok 2017 však stále není kompletní. Podle nejnovějších informací budou v letošním roce představeny minimálně tři další Xperie, přičemž se tak nejspíš stane už tradičně na veletrhu IFA 2017 v Berlíně, který proběhne na přelomu srpna a září. K očekávaným novinkám patří Xperia XZ1, Xperia XZ1 Compact a Xperia X1, u nichž navíc máme k dispozici některé klíčové parametry. Jelikož se ovšem jedná o nepotvrzené informace, měli bychom je samozřejmě brát s rezervou.

Sony Xperia XZ1 by měla nabídnout 5,2” displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), procesor Qualcomm Snapdragon 835 a 4GB RAM. Půjde tedy o další high-endový model v nabídce japonského výrobce. Baterie oproti tomu nabídne už jen průměrnou kapacitu 3 000 mAh.
Sony Xperia XZ1 Compact se nejspíš rovněž pochlubí osmijádrem Snapdragon 835 a 4GB operační pamětí, ale tentokrát zabalenými v nezvykle malém těle. Očekávan je 4,6” panel, který má mít rozlišení 1280 x 720 obrazových bodů. Kapacita baterie by se v tomto případě mohla zastavit na hodnotě 2 800 mAh.

Sony Xperia X1 se potom údajně zařadí spíše do vyšší střední třídy. Název tohoto telefonu bude jistě mnohým čtenářům povědomý, neboť se tak jmenoval model z roku 2008 vybavený operačním systémem Windows Mobile 6.1 Professional a prodávaný ještě pod značkou Sony Ericsson. Tentokrát ovšem telefon nabídne Android, který bude nejspíš zobrazován na 5” displeji s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD). Velmi solidní výkon patrně zajistí osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 660 spolu se 4GB RAM. Kapacita baterie by mohla být shodná jako u Xperie XZ1 Compact, to znamená 2 800 mAh.

Řada dalších parametrů nových Xperií tedy zůstává zahalena tajemstvím, ale klíčové informace máme k dispozici. Všechny telefony by kromě operačního systému Google Android měla spojovat nová technologie fotoaparátu, o které však prozatím nemáme žádné smysluplné podrobnosti.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama