www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi vydalo Poco Launcher pro všechny smartphony

Xiaomi vydalo Poco Launcher pro všechny smartphony
, , aktualita
S telefonem Poco F1 od Xiaomi se objevil také nový launcher, který byl nyní zpřístupněn pro uživatele většiny smartphonů s Androidem. Vsází na jednoduchost a rychlost, ale přináší i pár zajímavých funkcí.
reklama
Pokud se řekne Xiaomi, většině lidí se vybaví silně přepracovaný Android označovaný jako MIUI. To však v poslední době neplatí bez vyjímky. Čínský výrobce totiž uvedl několik modelů s čistým Androidem a také svou značku Poco, kterou reprezentuje zatím jediný smartphone F1. Novinka sice využívá upravený operační systém od Googlu, ale ne tak silně jako v případě MIUI. Poco Launcher, který je součástí telefonu Poco F1, se už dříve objevil v Google Play Store. A nyní Xiaomi zpřístupnilo tuto aplikaci všem uživatelům smartphonů s Androidem bez ohledu na značku. Jediným známým omezením je minimální verze Androidu 5.0 Lollipop. Proto je velmi pravděpodobné, že launcher bude fungovat i na vašem zařízení.
 
 
Připomeňme, že launcher je aplikace, která určuje vzhled domovské obrazovky a některých dalších částí uživatelského rozhraní včetně menu s aplikacemi. Jedná se tedy o jednu z nejdůležitějších softwarových součástí telefonu, kterou máme skoro pořád na očích. Android naštěstí umožňuje výchozí launcher vyměnit za jakýkoliv jiný, který si uživatel snadno nainstaluje z Google Play Store.
 
 
Poco Launcher se snaží zaujmout čistým a jednoduchým designem, který se pozitivně projevuje také rychlými reakcemi a hladkými animacemi. Pokud se vám nelíbí systémové ikony aplikací, můžete si v nastavení snadno stáhnout a aktivovat jiné balíčky. MIUI je známé tím, že postrádá menu aplikací, takže všechny ikony zůstávají rozházené po domovských obrazovkách, kde si můžete alespoň uspořádat do složek nebo odsunout na zadní obrazovky. Poco Launcher naopak potěší uživatele, kteří menu aplikací vyžadují. K jeho otevření stačí (stejně jako v čistém Androidu) gesto vytažení směrem nahoru. Na hlavní záložce potom uvidíte všechny své aplikace seřazené podle abecedy, na vrchu doplněné o nabídku několika nejpoužívanějších.
 
 
Menu je ovšem rozděleno také do několika tematických záložek (např. Komunikace, Fotografie, Hry Životní styl), kam jsou ikony automaticky zařazeny. Pořadí těchto skupin můžete upravovat podle libosti, stejně tak lze některé skupiny skrýt. Zajímavostí je potom možnost seskupení ikon podle barev místo abecedy, což může být pro někoho příjemnější. Aplikace lze také vyhledávat pomocí lišty ve spodní části menu.
 
Poco Launcher si zdarma stáhněte z Google Play Store.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen
I smartphone za pár korun může vypadat k světu. Dokazuje to i nový Huawei Y6 Pro 2019, který se zatím prodává na jediném trhu, ale to se snad brzy změní. Vzhledem k nízké ceně je ovšem nutné čekat kompromisy ve výbavě.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik