www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi vydalo Poco Launcher pro všechny smartphony

Xiaomi vydalo Poco Launcher pro všechny smartphony
, , aktualita
S telefonem Poco F1 od Xiaomi se objevil také nový launcher, který byl nyní zpřístupněn pro uživatele většiny smartphonů s Androidem. Vsází na jednoduchost a rychlost, ale přináší i pár zajímavých funkcí.
K oblíbeným
reklama
Pokud se řekne Xiaomi, většině lidí se vybaví silně přepracovaný Android označovaný jako MIUI. To však v poslední době neplatí bez vyjímky. Čínský výrobce totiž uvedl několik modelů s čistým Androidem a také svou značku Poco, kterou reprezentuje zatím jediný smartphone F1. Novinka sice využívá upravený operační systém od Googlu, ale ne tak silně jako v případě MIUI. Poco Launcher, který je součástí telefonu Poco F1, se už dříve objevil v Google Play Store. A nyní Xiaomi zpřístupnilo tuto aplikaci všem uživatelům smartphonů s Androidem bez ohledu na značku. Jediným známým omezením je minimální verze Androidu 5.0 Lollipop. Proto je velmi pravděpodobné, že launcher bude fungovat i na vašem zařízení.
 
 
Připomeňme, že launcher je aplikace, která určuje vzhled domovské obrazovky a některých dalších částí uživatelského rozhraní včetně menu s aplikacemi. Jedná se tedy o jednu z nejdůležitějších softwarových součástí telefonu, kterou máme skoro pořád na očích. Android naštěstí umožňuje výchozí launcher vyměnit za jakýkoliv jiný, který si uživatel snadno nainstaluje z Google Play Store.
 
 
Poco Launcher se snaží zaujmout čistým a jednoduchým designem, který se pozitivně projevuje také rychlými reakcemi a hladkými animacemi. Pokud se vám nelíbí systémové ikony aplikací, můžete si v nastavení snadno stáhnout a aktivovat jiné balíčky. MIUI je známé tím, že postrádá menu aplikací, takže všechny ikony zůstávají rozházené po domovských obrazovkách, kde si můžete alespoň uspořádat do složek nebo odsunout na zadní obrazovky. Poco Launcher naopak potěší uživatele, kteří menu aplikací vyžadují. K jeho otevření stačí (stejně jako v čistém Androidu) gesto vytažení směrem nahoru. Na hlavní záložce potom uvidíte všechny své aplikace seřazené podle abecedy, na vrchu doplněné o nabídku několika nejpoužívanějších.
 
 
Menu je ovšem rozděleno také do několika tematických záložek (např. Komunikace, Fotografie, Hry Životní styl), kam jsou ikony automaticky zařazeny. Pořadí těchto skupin můžete upravovat podle libosti, stejně tak lze některé skupiny skrýt. Zajímavostí je potom možnost seskupení ikon podle barev místo abecedy, což může být pro někoho příjemnější. Aplikace lze také vyhledávat pomocí lišty ve spodní části menu.
 
Poco Launcher si zdarma stáhněte z Google Play Store.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu
Náramek Mi Band 3 čínského Xiaomi jde u nás opravdu na dračku. V dnešní recenzi se podíváme, co nabízí a zda opravdu stojí za to. Cenově jde o velmi levnou záležitost, přesto slibuje dost funkcí.
Včera, recenze, Milan Šurkala
Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty
Honor přinesl nové špičkové modely zaměřené na focení. Jeden z nich nabízí na zádech celkem čtyři fotoaparáty, z toho jeden pro makro. Další z foťáků se zase vyznačuje rekordní světelností. To vše doplněno o známý procesor Kirin 980.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře