www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi vydalo Poco Launcher pro všechny smartphony

Xiaomi vydalo Poco Launcher pro všechny smartphony
, , aktualita
S telefonem Poco F1 od Xiaomi se objevil také nový launcher, který byl nyní zpřístupněn pro uživatele většiny smartphonů s Androidem. Vsází na jednoduchost a rychlost, ale přináší i pár zajímavých funkcí.
reklama
Pokud se řekne Xiaomi, většině lidí se vybaví silně přepracovaný Android označovaný jako MIUI. To však v poslední době neplatí bez vyjímky. Čínský výrobce totiž uvedl několik modelů s čistým Androidem a také svou značku Poco, kterou reprezentuje zatím jediný smartphone F1. Novinka sice využívá upravený operační systém od Googlu, ale ne tak silně jako v případě MIUI. Poco Launcher, který je součástí telefonu Poco F1, se už dříve objevil v Google Play Store. A nyní Xiaomi zpřístupnilo tuto aplikaci všem uživatelům smartphonů s Androidem bez ohledu na značku. Jediným známým omezením je minimální verze Androidu 5.0 Lollipop. Proto je velmi pravděpodobné, že launcher bude fungovat i na vašem zařízení.
 
 
Připomeňme, že launcher je aplikace, která určuje vzhled domovské obrazovky a některých dalších částí uživatelského rozhraní včetně menu s aplikacemi. Jedná se tedy o jednu z nejdůležitějších softwarových součástí telefonu, kterou máme skoro pořád na očích. Android naštěstí umožňuje výchozí launcher vyměnit za jakýkoliv jiný, který si uživatel snadno nainstaluje z Google Play Store.
 
 
Poco Launcher se snaží zaujmout čistým a jednoduchým designem, který se pozitivně projevuje také rychlými reakcemi a hladkými animacemi. Pokud se vám nelíbí systémové ikony aplikací, můžete si v nastavení snadno stáhnout a aktivovat jiné balíčky. MIUI je známé tím, že postrádá menu aplikací, takže všechny ikony zůstávají rozházené po domovských obrazovkách, kde si můžete alespoň uspořádat do složek nebo odsunout na zadní obrazovky. Poco Launcher naopak potěší uživatele, kteří menu aplikací vyžadují. K jeho otevření stačí (stejně jako v čistém Androidu) gesto vytažení směrem nahoru. Na hlavní záložce potom uvidíte všechny své aplikace seřazené podle abecedy, na vrchu doplněné o nabídku několika nejpoužívanějších.
 
 
Menu je ovšem rozděleno také do několika tematických záložek (např. Komunikace, Fotografie, Hry Životní styl), kam jsou ikony automaticky zařazeny. Pořadí těchto skupin můžete upravovat podle libosti, stejně tak lze některé skupiny skrýt. Zajímavostí je potom možnost seskupení ikon podle barev místo abecedy, což může být pro někoho příjemnější. Aplikace lze také vyhledávat pomocí lišty ve spodní části menu.
 
Poco Launcher si zdarma stáhněte z Google Play Store.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu
V čínské databázi TENAA byl spatřen dosud nepředstavený smartphone od Xiaomi. A nejspíš půjde o Redmi 7 Pro, které by mělo být vybaveno displejem s kapkovitým výřezem a duálním fotoaparátem na zádech.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855 Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855
Lenovo představilo očekávaný smartphone střední třídy Z5s vybavený třemi zadními fotoaparáty. Ještě více pozornosti ovšem získal vysouvací model Z5 Pro GT, který jako první na světě využívá Snapdragon 855 a až 12GB RAM.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem
Čínská automobilka Nio představila nové SUV ES6, které je menším bratříčkem modelu ES8. Přichází i ve variantě s velkým 84kWh akumulátorem, který by v některých verzích měl poslat dojezd i přes 500 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost vydal varování před softwarem i hardwarem společností Huawei a ZTE. Vadí mu především provázanost s čínskou vládou, která by produkty mohla zneužívat ve svůj prospěch.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake
Lenovo začalo s omlazováním svých pracovních notebooků pro rok 2019. Jako první byly představeny modely ThinkPad L390 a ThinkPad L390 Yoga, které dostaly osmou generaci procesorů Intel Core.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik