www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Xiaomi vydalo aplikaci Mi Fit 4.0 s novým designem

Xiaomi vydalo aplikaci Mi Fit 4.0 s novým designem
, , aktualita
Aplikace Mi Fit, kterou využívají uživatelé chytrých náramků a hodinek od Xiaomi, prošla po dvou letech velkou proměnou. Čínský výrobce mezitím připravuje nový Mi Band 4, který se nyní objevil na údajných renderech.
K oblíbeným
reklama
Nositelná zařízení od Xiaomi patří k nejprodávanějším na světě a není složité uhodnout, že hlavním důvodem bude velmi atraktivní poměr ceny a kvality. Pokud nosíte na ruce chytrý náramek či hodinky od Xiaomi (nebo jiných značek z ekosystému), případně používáte některé z méně tradičních řešení jako chytré běžecké boty nebo osobní váha, určitě se neobejdete bez oficiální aplikace Mi Fit. Ačkoliv nepatří k nejlépe hodnoceným, vývojáři se o aplikaci snaží starat a postupně vydávají její aktualizace. V první polovině května se ovšem po dvou letech odhodlali k většímu redesignu, který přináší verze 4.0. Aktualizace se v uplynulých dnech dostala ke všem uživatelům Androidu a iOS, ale pokud Google Play Store ani Apple App Store nenabízí novější verzi, doporučujeme ještě pár dnů počkat.
 
 
 
Po otevření aplikace se uživatel dostane na hlavní obrazovku, kde jsou přehledně zobrazeny základní informace jako počet ušlých kroků, splnění denního cíle, spálené kalorie, délka posledního spánku nebo srdeční tep. Kliknutím na tuto kartu lze zobrazit další karty, které prozrazují podrobnější informace o naměřených datech včetně jejich historie. Pořadí karet si může uživatel upravit podle toho, které údaje ho zajímají. Přepnutím na záložky Chůze, Běh nebo Cyklista lze zobrazit třeba mapu s aktuální polohou (zjištěnou pomocí GPS v telefonu) a manuálně zahájit záznam pohybové aktivity. Na každé z těchto záložek se také nachází specifické možnosti nastavení pro tyto základní aktivity. Lišta ve spodní části displeje umožňuje rychle přepnout na obrazovku Přátelé nebo Profil.
 
Uživatelské rozhraní se kromě přechodu na zobrazení pomocí karet dočkalo výraznějších barev a dalších prvků, které lépe zapadají do nadstavby MIUI z telefonů Xiaomi. Uživatelé zvyklí na čistý Android nebo jiné nadstavby možná ovšem budou trochu překvapení příliš křiklavým vzhledem. Kritika také směřuje k horší přehlednosti aplikace a problémy s českým překladem, i když v první problém může být značně subjektivní. Někteří uživatelé si hned po aktualizaci všimli reklam, ale ty byl záhy odstraněny s tím, že se jedná o chybu. Verze 4.0 kromě designových změn přidává také podporu dalších druhů cvičení, ale jejich seznam nebyl zmíněn. Xiaomi by také brzy mělo představit nový hardware v podobě sportovního náramku Mi Band 4.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom
Oslavy 10letého výročí Xiaomi se nesou ve znamení nových produktů. Jedním z nich je i smartphone Mi 10 Ultra, který přináší tři "120". Má 120Hz displej, fotoaparáty se 120× zoomem a ultra rychlé 120W nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala