www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Xiaomi vydalo aplikaci Mi Fit 4.0 s novým designem

Xiaomi vydalo aplikaci Mi Fit 4.0 s novým designem
, , aktualita
Aplikace Mi Fit, kterou využívají uživatelé chytrých náramků a hodinek od Xiaomi, prošla po dvou letech velkou proměnou. Čínský výrobce mezitím připravuje nový Mi Band 4, který se nyní objevil na údajných renderech.
K oblíbeným
reklama
Nositelná zařízení od Xiaomi patří k nejprodávanějším na světě a není složité uhodnout, že hlavním důvodem bude velmi atraktivní poměr ceny a kvality. Pokud nosíte na ruce chytrý náramek či hodinky od Xiaomi (nebo jiných značek z ekosystému), případně používáte některé z méně tradičních řešení jako chytré běžecké boty nebo osobní váha, určitě se neobejdete bez oficiální aplikace Mi Fit. Ačkoliv nepatří k nejlépe hodnoceným, vývojáři se o aplikaci snaží starat a postupně vydávají její aktualizace. V první polovině května se ovšem po dvou letech odhodlali k většímu redesignu, který přináší verze 4.0. Aktualizace se v uplynulých dnech dostala ke všem uživatelům Androidu a iOS, ale pokud Google Play Store ani Apple App Store nenabízí novější verzi, doporučujeme ještě pár dnů počkat.
 
 
 
Po otevření aplikace se uživatel dostane na hlavní obrazovku, kde jsou přehledně zobrazeny základní informace jako počet ušlých kroků, splnění denního cíle, spálené kalorie, délka posledního spánku nebo srdeční tep. Kliknutím na tuto kartu lze zobrazit další karty, které prozrazují podrobnější informace o naměřených datech včetně jejich historie. Pořadí karet si může uživatel upravit podle toho, které údaje ho zajímají. Přepnutím na záložky Chůze, Běh nebo Cyklista lze zobrazit třeba mapu s aktuální polohou (zjištěnou pomocí GPS v telefonu) a manuálně zahájit záznam pohybové aktivity. Na každé z těchto záložek se také nachází specifické možnosti nastavení pro tyto základní aktivity. Lišta ve spodní části displeje umožňuje rychle přepnout na obrazovku Přátelé nebo Profil.
 
Uživatelské rozhraní se kromě přechodu na zobrazení pomocí karet dočkalo výraznějších barev a dalších prvků, které lépe zapadají do nadstavby MIUI z telefonů Xiaomi. Uživatelé zvyklí na čistý Android nebo jiné nadstavby možná ovšem budou trochu překvapení příliš křiklavým vzhledem. Kritika také směřuje k horší přehlednosti aplikace a problémy s českým překladem, i když v první problém může být značně subjektivní. Někteří uživatelé si hned po aktualizaci všimli reklam, ale ty byl záhy odstraněny s tím, že se jedná o chybu. Verze 4.0 kromě designových změn přidává také podporu dalších druhů cvičení, ale jejich seznam nebyl zmíněn. Xiaomi by také brzy mělo představit nový hardware v podobě sportovního náramku Mi Band 4.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh" Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh"
Telefon Nokia 9 PureView je velmi zajímavý svými fotoaparáty, kdy má na zádi hned pět fotomodulů. Aby byl jejich výkon lepší, přináší aktualizaci. Ta např. umožňuje funkci "live bokehu", tedy náhledu rozmazaného pozadí už před vyfocením.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí
Spotify přichází s odlehčenou verzí své aplikace Spotify Lite. Ta má zabírat méně místa na telefonu, také má uživatele informovat o tom, že mu streamování "sežralo" mnoho dat a blíží se svému měsíčnímu limitu.
11.7.2019, aktualita, Milan Šurkala