www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Xiaomi vydalo aplikaci Mi Fit 4.0 s novým designem

Xiaomi vydalo aplikaci Mi Fit 4.0 s novým designem
, , aktualita
Aplikace Mi Fit, kterou využívají uživatelé chytrých náramků a hodinek od Xiaomi, prošla po dvou letech velkou proměnou. Čínský výrobce mezitím připravuje nový Mi Band 4, který se nyní objevil na údajných renderech.
K oblíbeným
reklama
Nositelná zařízení od Xiaomi patří k nejprodávanějším na světě a není složité uhodnout, že hlavním důvodem bude velmi atraktivní poměr ceny a kvality. Pokud nosíte na ruce chytrý náramek či hodinky od Xiaomi (nebo jiných značek z ekosystému), případně používáte některé z méně tradičních řešení jako chytré běžecké boty nebo osobní váha, určitě se neobejdete bez oficiální aplikace Mi Fit. Ačkoliv nepatří k nejlépe hodnoceným, vývojáři se o aplikaci snaží starat a postupně vydávají její aktualizace. V první polovině května se ovšem po dvou letech odhodlali k většímu redesignu, který přináší verze 4.0. Aktualizace se v uplynulých dnech dostala ke všem uživatelům Androidu a iOS, ale pokud Google Play Store ani Apple App Store nenabízí novější verzi, doporučujeme ještě pár dnů počkat.
 
 
 
Po otevření aplikace se uživatel dostane na hlavní obrazovku, kde jsou přehledně zobrazeny základní informace jako počet ušlých kroků, splnění denního cíle, spálené kalorie, délka posledního spánku nebo srdeční tep. Kliknutím na tuto kartu lze zobrazit další karty, které prozrazují podrobnější informace o naměřených datech včetně jejich historie. Pořadí karet si může uživatel upravit podle toho, které údaje ho zajímají. Přepnutím na záložky Chůze, Běh nebo Cyklista lze zobrazit třeba mapu s aktuální polohou (zjištěnou pomocí GPS v telefonu) a manuálně zahájit záznam pohybové aktivity. Na každé z těchto záložek se také nachází specifické možnosti nastavení pro tyto základní aktivity. Lišta ve spodní části displeje umožňuje rychle přepnout na obrazovku Přátelé nebo Profil.
 
Uživatelské rozhraní se kromě přechodu na zobrazení pomocí karet dočkalo výraznějších barev a dalších prvků, které lépe zapadají do nadstavby MIUI z telefonů Xiaomi. Uživatelé zvyklí na čistý Android nebo jiné nadstavby možná ovšem budou trochu překvapení příliš křiklavým vzhledem. Kritika také směřuje k horší přehlednosti aplikace a problémy s českým překladem, i když v první problém může být značně subjektivní. Někteří uživatelé si hned po aktualizaci všimli reklam, ale ty byl záhy odstraněny s tím, že se jedná o chybu. Verze 4.0 kromě designových změn přidává také podporu dalších druhů cvičení, ale jejich seznam nebyl zmíněn. Xiaomi by také brzy mělo představit nový hardware v podobě sportovního náramku Mi Band 4.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik