www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Xiaomi ukryje přední fotoaparát pod displej. Podívejte se na detaily

Xiaomi ukryje přední fotoaparát pod displej. Podívejte se na detaily
, , aktualita
Čelní kamera ukrytá pod průhledným displejem umožní výrobcům jednou provždy vyřešit problém s rámečky. Tento týden oznámili čínští výrobci Xiaomi a Oppo, že pracují na této inovaci. První jmenovaný také zveřejnil podrobnosti o nové technologii. Doplněno.
K oblíbeným
reklama
Se samotným ztenčováním rámečků výrobci problém nemají. Co jim ovšem komplikuje práci, tak to je umístění předního fotoaparátu. Někteří to řeší nevzhledným výřezem, případně otvorem v displeji. Jiní experimentují s komplikovanějšími konstrukcemi, které umožňují kameru vysunout pouze v případě, když ji uživatel potřebuje. Tato řešení zase mohou vzbuzovat nedůvěru, jak to bude s jejich odolností a životností. Brzy by ovšem výrobci mohli tento problém konečně „rozseknout“. Na cestě jsou totiž transparentní OLED displeje, pod kterými by byla umístěna kamera. V případě, že by chtěl uživatel pořídit selfie nebo provést videohovor, příslušná část displeje by se zhasla, aby přes ní mohla snímat kamera.
 
 
Zdá se to až neuvěřitelně jednoduché, leckdo by proto mohl namítnout, proč výrobci s touto technologií nepřišli už dávno. Existovalo totiž několik překážek, které musely být nejprve vyřešeny. Transparentní OLED displej si i při svém vypnutí zachovává tmavý nádech, není tedy zcela čirý. To znamená, že výrobci museli buď zdokonalit samotný displej, nebo tento problém ošetřit alespoň softwarově. O prvenství se nyní snaží čínské značky Oppo a Xiaomi, které ukázaly fanouškům první prototypy. Prozatím ovšem bez upřesnění, kdy přesně by se měl smartphone s touto technologií dostat na trh. Můžeme ovšem předpokládat, že na podobném řešení pracuje i konkurence, proto se teď mezi výrobci budou snažit o co nejrychlejší uvedení této inovace.
 
 
O něco sdílnější bylo Xiaomi, které prozradilo i některé detaily. Fotoaparát by neměl být pouze umístěn pod displejem, ale měl by se stát rovnou jeho součást – jako jeden z prvků objektivu. To by se mohlo znatelně projevit na ceně komponentu a případná výměna prasklého displeje by tak vyšla ještě dráž než u současných telefonů. Xiaomi také uklidňuje fanoušky, kteří se obávají, že tato technologie povede ke zhoršení kvality selfie. Naopak by mohla kvalitě prospět, neboť výrobce nebude při výběru snímače omezen jeho rozměry, proto může použít větší (a obvykle kvalitnější) snímač. Fotky, které by tento názor potvrzovaly, ovšem Xiaomi nezveřejnilo. Novou tehcnologie ovšem testuje na prototypu vlajkové lodi Mi 9, která v upravené verzi obsahuje 20MPx čelní kameru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala