www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Xiaomi ukryje přední fotoaparát pod displej. Podívejte se na detaily

Xiaomi ukryje přední fotoaparát pod displej. Podívejte se na detaily
, , aktualita
Čelní kamera ukrytá pod průhledným displejem umožní výrobcům jednou provždy vyřešit problém s rámečky. Tento týden oznámili čínští výrobci Xiaomi a Oppo, že pracují na této inovaci. První jmenovaný také zveřejnil podrobnosti o nové technologii. Doplněno.
K oblíbeným
reklama
Se samotným ztenčováním rámečků výrobci problém nemají. Co jim ovšem komplikuje práci, tak to je umístění předního fotoaparátu. Někteří to řeší nevzhledným výřezem, případně otvorem v displeji. Jiní experimentují s komplikovanějšími konstrukcemi, které umožňují kameru vysunout pouze v případě, když ji uživatel potřebuje. Tato řešení zase mohou vzbuzovat nedůvěru, jak to bude s jejich odolností a životností. Brzy by ovšem výrobci mohli tento problém konečně „rozseknout“. Na cestě jsou totiž transparentní OLED displeje, pod kterými by byla umístěna kamera. V případě, že by chtěl uživatel pořídit selfie nebo provést videohovor, příslušná část displeje by se zhasla, aby přes ní mohla snímat kamera.
 
 
Zdá se to až neuvěřitelně jednoduché, leckdo by proto mohl namítnout, proč výrobci s touto technologií nepřišli už dávno. Existovalo totiž několik překážek, které musely být nejprve vyřešeny. Transparentní OLED displej si i při svém vypnutí zachovává tmavý nádech, není tedy zcela čirý. To znamená, že výrobci museli buď zdokonalit samotný displej, nebo tento problém ošetřit alespoň softwarově. O prvenství se nyní snaží čínské značky Oppo a Xiaomi, které ukázaly fanouškům první prototypy. Prozatím ovšem bez upřesnění, kdy přesně by se měl smartphone s touto technologií dostat na trh. Můžeme ovšem předpokládat, že na podobném řešení pracuje i konkurence, proto se teď mezi výrobci budou snažit o co nejrychlejší uvedení této inovace.
 
 
O něco sdílnější bylo Xiaomi, které prozradilo i některé detaily. Fotoaparát by neměl být pouze umístěn pod displejem, ale měl by se stát rovnou jeho součást – jako jeden z prvků objektivu. To by se mohlo znatelně projevit na ceně komponentu a případná výměna prasklého displeje by tak vyšla ještě dráž než u současných telefonů. Xiaomi také uklidňuje fanoušky, kteří se obávají, že tato technologie povede ke zhoršení kvality selfie. Naopak by mohla kvalitě prospět, neboť výrobce nebude při výběru snímače omezen jeho rozměry, proto může použít větší (a obvykle kvalitnější) snímač. Fotky, které by tento názor potvrzovaly, ovšem Xiaomi nezveřejnilo. Novou tehcnologie ovšem testuje na prototypu vlajkové lodi Mi 9, která v upravené verzi obsahuje 20MPx čelní kameru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června
Dlouho očekávaná nová hra od společnosti Niantic, Harry Potter: Wizards Unite, se už blíží. Vývojáři ji po testech v Austrálii a na Novém Zálandu hodlají představit světu už v tento pátek, 21. června.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Hummer se možná vrátí jako elektromobil Hummer se možná vrátí jako elektromobil
Velká terénní auta Hummer se už nějaký ten pátek nevyrábí, společnost GM nicméně zvažuje, že značku vrátí na světlo tohoto světa. Mohla by totiž vyrábět velké terénní elektromobily a zatopit např. Rivianu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder
I v dnešní době se najdou auta, která ctí staré hodnoty. I když i Porsche ve velkém přechází na přeplňované motory a automatické převodovky, 718 GT4 a Spyder budou výjimkou. Mají atmosférický šestiválec a manuál.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO
Nianticu se nikdy nelíbilo, že se lidé snažili podvédět v jeho úspěšné hře Pokémon GO. Nyní to zašlo dokonce tak daleko, že skupinu hackerů Global++ chce hnát před soud za upravené verze oblíbené hry.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala