www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Xiaomi ukryje přední fotoaparát pod displej. Podívejte se na detaily

Xiaomi ukryje přední fotoaparát pod displej. Podívejte se na detaily
, , aktualita
Čelní kamera ukrytá pod průhledným displejem umožní výrobcům jednou provždy vyřešit problém s rámečky. Tento týden oznámili čínští výrobci Xiaomi a Oppo, že pracují na této inovaci. První jmenovaný také zveřejnil podrobnosti o nové technologii. Doplněno.
K oblíbeným
reklama
Se samotným ztenčováním rámečků výrobci problém nemají. Co jim ovšem komplikuje práci, tak to je umístění předního fotoaparátu. Někteří to řeší nevzhledným výřezem, případně otvorem v displeji. Jiní experimentují s komplikovanějšími konstrukcemi, které umožňují kameru vysunout pouze v případě, když ji uživatel potřebuje. Tato řešení zase mohou vzbuzovat nedůvěru, jak to bude s jejich odolností a životností. Brzy by ovšem výrobci mohli tento problém konečně „rozseknout“. Na cestě jsou totiž transparentní OLED displeje, pod kterými by byla umístěna kamera. V případě, že by chtěl uživatel pořídit selfie nebo provést videohovor, příslušná část displeje by se zhasla, aby přes ní mohla snímat kamera.
 
 
Zdá se to až neuvěřitelně jednoduché, leckdo by proto mohl namítnout, proč výrobci s touto technologií nepřišli už dávno. Existovalo totiž několik překážek, které musely být nejprve vyřešeny. Transparentní OLED displej si i při svém vypnutí zachovává tmavý nádech, není tedy zcela čirý. To znamená, že výrobci museli buď zdokonalit samotný displej, nebo tento problém ošetřit alespoň softwarově. O prvenství se nyní snaží čínské značky Oppo a Xiaomi, které ukázaly fanouškům první prototypy. Prozatím ovšem bez upřesnění, kdy přesně by se měl smartphone s touto technologií dostat na trh. Můžeme ovšem předpokládat, že na podobném řešení pracuje i konkurence, proto se teď mezi výrobci budou snažit o co nejrychlejší uvedení této inovace.
 
 
O něco sdílnější bylo Xiaomi, které prozradilo i některé detaily. Fotoaparát by neměl být pouze umístěn pod displejem, ale měl by se stát rovnou jeho součást – jako jeden z prvků objektivu. To by se mohlo znatelně projevit na ceně komponentu a případná výměna prasklého displeje by tak vyšla ještě dráž než u současných telefonů. Xiaomi také uklidňuje fanoušky, kteří se obávají, že tato technologie povede ke zhoršení kvality selfie. Naopak by mohla kvalitě prospět, neboť výrobce nebude při výběru snímače omezen jeho rozměry, proto může použít větší (a obvykle kvalitnější) snímač. Fotky, které by tento názor potvrzovaly, ovšem Xiaomi nezveřejnilo. Novou tehcnologie ovšem testuje na prototypu vlajkové lodi Mi 9, která v upravené verzi obsahuje 20MPx čelní kameru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5 Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5
Evolveo si přichystalo nový chytrý náramek FitBand B5, který vstupuje na český trh. Tento model má barevný OLED displej, aktivní GPS modul a překvapivě slušnou výdrž 120mAh Li-Pol akumulátoru.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala