Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi údajně pracuje na smartphonu se Snapdragonem 821

14.7.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Začíná se šuškat o novém, špičkově vybaveném telefonu s logem Xiaomi. Ačkoliv přesné označení zatím není známo, ale možná půjde o model Mi Note 2 Pro. Očekáván je 5,5“ OLED displej, procesor Snapdragon 821 a až 6GB RAM.
Čínský server zveřejnil informace o modelu označovaném jako „Xiaomi Phone Pro“, pod kterým by se mohla ukrývat druhá generace modelu Xiaomi Mi Note Pro. Hned na úvod je ovšem nutné říct, že údaje nejsou nijak potvrzené a navíc se v lecčems rozporují s dříve uniklými specifikacemi, takže bychom je měli brát s určitou rezervou. Ostatně jako vždy, když se objeví něco neoficiálního o produktech značky Xiaomi… Za pozornost stojí hned 5,5“ displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, který by měl využívat technologii OLED. Pochlubit by se měl jasností 500 nitů a schopností zobrazovat 96% barevného gamutu AdobeRBG.

Srdcem bude podle všeho procesor Qualcomm Snapdragon 821, který je vylepšenou verzí Snapdragonu 820 známého mimo jiné z modelu Xiaomi Mi 5. Hlavním rozdílem je zvýšení taktu z 2,15 GHz na 2,4 GHz, díky čemuž by měl výkon narůst o 10 %. Procesor by měl být kombinován s až 6GB RAM a 128GB interním úložištěm k dostání ale podle dostupných informací bude i varianta se 4GB RAM a 64GB úložištěm. 12MPx zadní fotoaparát by měl využívat stejný snímač, jaký nalezneme v Samsungu Galaxy S7 – Sony IMX260 nebo ISOCELL S5K2L1. Chybět by neměla chybět ani čtyřosá optická stabilizace obrazu, podrobnosti o předním fotoaparátu zatím nejsou známy.

K další předpokládané výbavě patří 3700mAh baterie a čtečka otisků prstů umístěná na přední straně. Předchozí spekulace se zmiňovaly o 5,7“ displeji s rozlišením 2560 x 1440 pixelů (Quad HD), který by měl být zahnutý na okrajích. Rozdílná je také informace o duálním zadním fotoaparátu, chybět by údajně neměl ani dedikovaný audio čip. Informace o výbavě se tedy zatím liší, onen zmiňovaný „Xiaomi Phone Pro“ by tedy klidně mohl být zcela jiným modelem. Každopádně tyto spekulace odpovídají nedávnému prohlášení, že Xiaomi chystá na své poměry dražší smartphone s cenou v přepočtu okolo 15 000 Kč bez DPH.

Poznámka: na malém náhledovém obrázku je Xiaomi Mi Note Bamboo Edition.

Zdroj: Anzhuo.cn
reklama