www.svetmobilne.cz
>
>
>

Xiaomi si při vstupu na britský trh utrhlo ustudu

Xiaomi si při vstupu na britský trh utrhlo ustudu
, , aktualita
Měl by to být velkolepý vstup na britský trh, ale nakonec tímto krokem Xiaomi spíše naštvalo své fanoušky. Nabízelo totiž telefony za 1 libru, ale ty si mohlo koupit jen několik šťastlivců, někteří si navíc stěžují na neprůhledná pravidla akce.
K oblíbeným
reklama
Xiaomi minulý týden oficiálně vstoupilo do Spojeného království, tedy na jeden z největších západoevropských trhů. Při této příležitosti si připravilo pro zákazníky „bleskový výprodej“, v rámci kterého nabízelo své telefony Xiaomi Mi 8 Lite a Xiaomi Mi A2 za 1 libru (necelých 30 korun). Na internetové stránce běžel odpočet, který netrpělivě sledovaly tisíce fanoušků. Okamžitě po dosažení nuly se ovšem na stránce objevila informace, že produkt je vyprodaný. Při takovém zájmu se sice dalo čekat, že nabídka nevydrží déle než pár sekund, přesto si někteří zákazníci začali stěžovat na facebookových stránkách britského zastoupení Xiaomi. Několik stížností dokonce zaznamenal britský regulátor reklamy, který nyní zvažuje, zda začne případ vyšetřovat či nikoliv.
 
Na konci týdne se otevře Mi Store v Londýně
 
Zástupce Xiaomi uvedl, že tyto „bleskové výprodeje“ organizuje společnost na různých trzích už od svého vzniku v roce 2013. A princip bývá podobný. Malý počet šťastlivců dostane možnost si smartphone zakoupit za směšně nízkou cenu. Někteří britští zákazníci ovšem Xiaomi obvinili z podvodu, neboť se podle nich tlačítko k objednání telefonu vůbec neobjevilo. Jeden z uživatelů se podíval na zdrojový kód stránky a zjistil, že po ukončení odpočtu se měla opravdu objevit informace o vyprodání, aniž by stránka nějak zjišťovala skladové zásoby.
 
Ukázka ze standardního ceníku Xiaomi UK
 
Xiaomi toto nařčení odmítlo s tím, že několik náhodně vybraných zákazníků si telefon mohlo objednat za pouhou libru. Tím se ovšem dostáváme k další kritizované části akce, neboť Xiaomi v první fázi uvolnilo pouze tři kusy telefonů, v dalších dvou prodejích potom uvolnila po dvou dalších kusech. Za avizovanou cenu tedy prodalo jen pár telefonů, přičemž tento údaj byl zapadlý v podmínkách akce, které se otevřely až po kliknutí na odkaz ve spodní části stránky. Informace o počtu nabízených telefonů se navíc v podmínkách objevila až den před akcí, údajně kvůli chybě. Nikde navíc nebyla zmínka o náhodném výběru šťastlivců a místo toho společnost uváděla, že telefon si budou moci zakoupit nejrychlejší zákazníci.
 
Před časem Xiaomi organizovalo podobnou slevovou akci při vstupu na španělský trh, kde se ovšem s tak negativní odezvou nesetkalo. Důvodem nejspíš bylo, že telefony za 1 euro byly nabízeny v počtu 50 kusů.
 
Zdroj: BBC.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala