www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi si možná začne navrhovat vlastní procesory

Xiaomi si možná začne navrhovat vlastní procesory
, , aktualita
Xiaomi je známo nízkou cenou, za kterou se ale schovávají kvalitní komponenty v čele s procesory od Qualcommu nebo MediaTeku. Je ale možné, že si začne navrhovat vlastní procesory, co by to znamenalo?reklama
Pokud vlastníte telefon od Xiaomi, nejspíše má ve svých útrobách procesor od Qualcommu, případně MediaTeku (pouze levný Redmi 2A má Leadcore). A právě Leadcore má být spolupracovníkem Xiaomi - je to rozhodně lepší řešení než začít stavět na zelené louce.

Leadcore má slušnou historii ve výrobě procesorů, ale nikdy se nedokázal prosadit do vlajkových modelů, spíše jeho procesory můžeme najít v levných čínských telefonech a tabletech. I proto se předpokládá, že Xiaomi by přinejmenším ze začátku své procesory používalo pro low-endové procesory.

Nejbližší termín, kdy by Xiaomi mohlo představit telefony s vlastními procesory, by mohl být začátek příštího roku. Telefony nižší třídy pro letošní rok jsou totiž již představeny a můžeme čekat jen na vlajkové lodě, ve kterých se objeví nejpravděpodobněji procesor od Qualcommu.

O důvodech, proč by Xiaomi chtělo opustit MediaTek a Qualcomm, nepadlo ani slovo, i tak je lze odhalit. Stačí si vzpomenout, jak Xiaomi zlevňuje své produkty - většinou se jedná o skokové zlevnění, protože společnost nakoupila tolik modelů jednoho procesoru, že na něj dostala slevu.

To by mohl být hlavní aspekt spolupráce s jiným výrobcem - kdyby Xiaomi přešlo na vlastní procesory, možná by se pro zákazníka moc nezměnilo a skoková zlevnění by zůstala, ale Xiaomi by na telefonech mělo větší peníze, které jsou teď mizivé. Možností je samozřejmě i to, že telefony budou levnější.

Další výhoda by byla, že by samo Xiaomi mohlo určit, kolik jader na jaké architektuře bude procesor mít. To by znamenalo lepší optimalizaci.

Problém ale může nastat kvůli výrobní technologii. Výrobci procesorů si ve většině případů nechávají polovodiče vyrábět třeba u TSMC (výjimkou jsou například Apple a Samsung, jejich procesory jsou vyráběny kompletně u Samsungu). Takže nejvyspělejší výrobní procesory si většinou zaberou velcí výrobci jako Qualcomm nebo MediaTek.

Z toho pramení důvod, proč by minimálně pro začátek Xiaomi používalo tyto procesory pro telefony nižší třídy - tam to ale nevadí i Qualcomm pro procesory nižší, dokonce i střední třídy používá 28nm technologii výroby.

Zdroj: PhoneArena
reklama
Nejnovější články
Nestačí vám Nokia 8? Počkejte si na větší a vybavenější Nokii 9 Nestačí vám Nokia 8? Počkejte si na větší a vybavenější Nokii 9
Nokia letos ještě v kategorii high-endových smartphonů neřekla poslední slovo. Zástupce společnosti HMD Global potvrdil, že letos bude představen ještě vyšší model. Mohlo by jít o Nokii 9 s velkým bezrámečkovým displejem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Asus slíbil aktualizaci na Android O pro řady Zenfone 3 i 4 Asus slíbil aktualizaci na Android O pro řady Zenfone 3 i 4
Asus bude aktualizovat na chystaný Android O ve velkém. Nové verze operačního systému se dočkají dvě poslední generace smartphonů, a to spolu s rozhraním ZenUI 4.0. Výrobce také slíbil méně předinstalovaných aplikací.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Potvrzeno: Android O bude odhalen při zatmění slunce, ponese název Oreo? Potvrzeno: Android O bude odhalen při zatmění slunce, ponese název Oreo?
Google na svých stránkách potvrdil, že představí finální verzi Androidu O v pondělí 21: srpna. Ve stejný den přitom bude z části USA pozorovatelné úplné zatméní slunce. Navíc se objevila nová indície, že systém ponese název po sušenkách Oreo.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Asus Zenfone 4 oficiálně: nová řada obsahuje šest modelů Asus Zenfone 4 oficiálně: nová řada obsahuje šest modelů
Asus představil novou řadu smartphonů, která zahrnuje jak vlajkovou loď ZenFone 4 Pro, tak cenově dostupnější modely. Všechny novinky spojuje elegatní kovový design, duální fotoaparát a příslib aktualizace na Android O.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Hyundai představil vodíkové SUV s 580km dojezdem Hyundai představil vodíkové SUV s 580km dojezdem
Zatím není moc výrobců aut, kteří by viděli budoucnost ve vodíkových automobilech. Hyundai nicméně představil další generaci vodíkového SUV, které přináší o 20 % vyšší výkon a mimo jiné i o třetinu delší dojezd. 
17.8.2017,  aktualita, Milan Šurkala