www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi Redmi S2 oficiálně: osvědčený recept v novém hávu

Xiaomi Redmi S2 oficiálně: osvědčený recept v novém hávu
, , aktualita
Xiaomi rozšířilo střední třídu o další velmi nadějnou novinku. Redmi S2 vsází na osvědčené triky, jako je kovové tělo, displej 18:9 nebo duální fotoaparát, a navíc přidává kvalitní selfie fotoaparát vylepšený umělou inteligencí.
reklama
Xiaomi se patrně vydává cestou Samsungu či Huawei, kteří chrlí jeden smartphone za druhým a mnohé z nich jsou si velmi podobné. Nové Redmi S2, které bylo dnes podle očekávání představeno v Číně, má mnoho společného s Redmi Note 5 a společné znaky bychom našli také s jinými modely této značky. Čínský výrobce se tedy snaží dále posílit svou pozici v nižší až střední třídě, která je díky telefonům s výtečným poměrem ceny a výbavy už nyní velmi dobrá. A Redmi S2 rozhodně má šanci uspět na trhu.
 
 
Novinka vsází na líbivé kovové tělo s oblými tvary, rozměry 160,7 x 77,3 x 8,1 mm a hmotností 170 g. V případě barevných provedení bude na výběr z růžové zlaté, šampaňské zlaté a platinově stříbrné. Krytky antén se výrobce nesnažil skrýt, ale naopak z nich udělal zajímavý designový prvek. Na zadní straně si můžeme dále všimnout vertikálně orientovaného modulu fotoaparátů (jako u iPhonu X) a čtečky otisků prstů. 5,99” IPS displej na přední straně nabízí rozlišení 1440 x 720 pixelů (HD+), které je tedy o nižší než v případě Redmi Note 5 s Full HD+ panelem. I tentokrát byl ovšem použit v současné době módní poměr stran 18:9.
 
O pohon se stará osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 625, který už jsme mohli vidět v nespočtu modelů od Xiaomi. Nejde sice o nejmodernější ani nejvýkonnější hardware, ale pro většinu uživatelů stále dostačující. Výrobce připravil variantu se 3GB RAM + 32GB úložištěm a další se se 4GB RAM + 64GB úložištěm. V obou případech nechybí možnost rozšíření pomocí microSD karty, která využívá samostatný slot, nikoliv spojený s druhým slotem na SIM kartu jako u mnoha jiných smartphonů.
 
 
Duální fotoaparát se poměrně rychle rozšiřuje i do levnějších smartphonů, najdeme jej také v Redmi S2. Jedná se o kombinaci 12MPx a 5MPx snímače doplněné o LED blesk či elektronickou stabilizaci obrazu. Hlavním účelem duálního fotoaparátu je u tohoto modelu pořizování snímků s efektem rozostřeného pozadí, žádné další nadstandardní funkce bychom neměli očekávat. Na přední straně překvapí 16MPx fotoaparát vylepšený o umělou inteligenci, která se stará o zkrášlení selfie.
 
A podporováno je rovněž odemykání rozpoznáním obličeje, pakliže by uživateli nestačila čtečka otisků prstů. Kapacita baterie 3 080 mAh příliš nenadchne, ale naopak potěší Android 8.1 Oreo překrytý rozhraním MIUI 9. Xiaomi Redmi S2 se na čínském trhu prodává za 999 juanů (3 400 Kč bez DPH), respektive 1 299 juanů (4 400 Kč bez DPH) podle zvolené paměťové varianty. Na evropské trhy by se novinka měla dostat koncem května. Někteří čeští prodejci už zařadili telefon do svého katalogu s cenovkou okolo 4 300 Kč za slabší variantu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
iPhone X možná trápí praskající sklo fotoaparátu iPhone X možná trápí praskající sklo fotoaparátu
Někteří uživatelé iPhonu X se setkali s tím, že sklo kryjící duální zadní fotoaparát samovolně praská. Apple navíc problém nevyřeší bezplatně v rámci záruky, ale požaduje za výměnu velmi vysoké poplatky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung prohrál patentový spor, zaplatí Applu 539 milionů USD Samsung prohrál patentový spor, zaplatí Applu 539 milionů USD
Samsung a Apple vedou neustále patentové spory a žalují se navzájem. V jednom letitém sporu, kdy Apple žaloval Samsung, bylo konečně rozhodnuto. Pro tentokrát to odnesl Samsung a zaplatí přes půl miliardy dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výrobce Essential Phonu je ve finančních problémech Výrobce Essential Phonu je ve finančních problémech
Společnost Essential Inc, kterou založil Andy Rubin, se potýká s finančními problémy. Z uniklého interního e-mailu je patrné, že vyloučena není akvizice. Podle spekulací byl navíc možná zrušen připravovaný smartphone.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei přestane odemykat bootloadery svých telefonů Huawei přestane odemykat bootloadery svých telefonů
Huawei vypíná své stránky, prostřednictvím kterých mohou zákazníci získat kód pro odemknutí bootloaderu. Důvodem je snaha zabránit problémům se smartphony. Nové modely už mají smůlu, a pro ty starší bude služba fungovat ještě 60 dnů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Meizu M8c: nižší třída s pár překvapeními Meizu M8c: nižší třída s pár překvapeními
Meizu oznámilo nový smartphone M8c, který se zařadí mezi cenově nejdostupnější modely na trhu. Na jedné straně přináší moderní displej 18:9 a funkci rozpoznání obličeje, ale na druhé straně spoléhá na starší Android či plastové tělo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik