Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Redmi 7 předvedlo svůj design i většinu výbavy

5.3.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi připravuje další novinku pod svou značkou Redmi. Potvrdila to databáze TENAA, kde se smartphone objevil. Ve srovnání s loňským Redmi 6 dojde k výraznému zvětšení displeje a nasazení modernějšího designu.
Po Redmi Note 7 a Redmi Note 7 Pro můžeme od Xiaomi brzy očekávat další cenově dostupný model. Jedná se o Redmi 7, které bylo tento týden zachyceno čínské databázi TENAA pro certifikaci telekomunikačních zařízení. Ačkoliv půjde spíše o zástupce nižší třídy, v otázce designu i výbavy se pravděpodobně nechal inspirovat dražšími modely. Lesklé tělo imituje sklo, ale ve skutečnosti půjde nejspíš o plast. K dispozici by měla být celá řada barevných variant včetně gradientních, které kombinují více odstínů. Na přední straně by se potom měl nacházet rozměrný displej, nejspíš narušený drobným výřezem pro čelní kamerku (z uniklé fotografie to není zcela patrné).
 
 
Co se týče samotných parametrů, databáze TENAA potvrdila 6,26" displej s rozlišením 1520 x 720 pixelů (HD+). Ve srovnání s 5,45" panelem v Redmi 6 se jedná o velmi znatelný nárůst, dokonce se úhlopříčka vyrovnala Redmi Note 7 (Pro). I přes jistou snahu o ztenčení rámečků to povede k celkovému nárůstu rozměrů i hmotnosti, konkrétně na 158,6 x 76,4 x 8,9 mm a 180 g. Na váze telefonu se jistě podepíše také zvýšená kapacita baterie na 3 900 mAh, které by měly stačit k dosažení velmi solidní výdrže. Pohon zajistí bllže nespecifikovaný osmijádrový procesor s frekvencí 1,8 GHz. Velikost pamětí by potom měl záviset na zvolené variantě. Údajně by měla existovat verze s 2GB, 3GB a 4GB RAM, respektive s 16GB, 32GB a 64GB vnitřním úložištěm. Vždy samozřejmě s možností rozšíření pomocí karty microSD.
 
Na zádech telefonu můžeme vidět čtečku otisků prstů a duální fotoaparát, který by měl spoléhat na 12MPx primární snímač. Druhý ze senzorů, jehož rozlišení zatím neznáme, pravděpodobně poslouží pouze k zachycení hloubky ostrosti pro fotky s rozostřeným pozadím. Víme také, že přední fotoaparát by měl být 8MPx. Telefon by měl dostat tradiční port microUSB a také infraport, který poslouží k ovládání domácích spotřebičů. Operační systém Android 9.0 Pie jistě bude překryt rozhraním MIUI. K oficiálnímu představení Xiaomi Redmi 7b ymohlo na čínském trhu dojít v následujících týdnech, potom se snad smartphone dostane i do českých obchodů.
 


reklama